[ad_1]

رئیس جمهور سابق جورج دبلیو بوش برجسته ترین جمهوری خواه بود که روز یکشنبه جو بایدن “رئیس جمهور منتخب” را تبریک گفت ، در حالی که کریس کریستی ، فرماندار سابق نیوجرسی ، متحد دیرینه دونالد ترامپ ، رئیس جمهور ، اظهار داشت که ممکن است زمان انتقال سریع باشد. “توسط تلاش های رئیس جمهور برای به چالش کشیدن انتخابات.

در بیانیه ای ، بوش گفت که با بایدن و سناتور کمالا هریس ، کالیفرنیا ، که به ترتیب از آنها بعنوان رئیس جمهور و معاون رئیس جمهور جدید نام برده است تماس گرفته است.

وی با بیان اینکه “من به او صمیمانه تبریک گفتم و از وی برای پیام میهن پرستانه شب گذشته تشکر کردم” ، افزود: اگرچه ما اختلافات سیاسی داریم ، اما می دانم که جو بایدن مرد خوبی است که فرصت هدایت و اتحاد کشورمان را بدست آورده است.

انتظار می رفت که بایدن روز شنبه پس از کسب بیش از 270 رأی برای کالج انتخابات ، به مقام ریاست جمهوری دست یابد. اما ترامپ هنوز از این رقابت عقب نشینی نکرده و ضمن تبلیغ ادعاهای بی اساس درباره تقلب در رأی دهندگان ، همچنان به دروغ ادعا می کند که در انتخابات پیروز شده است.

کریستی به ای بی سی گفت: “این بسیار مهم بود که زودتر به رئیس جمهور بگوییم ،” اگر مبنای عدم پذیرفتن تقلب در رای دهندگان است ، پس به ما نشان بده. “این هفته“” به ما نشان دهید. زیرا اگر شما نتوانید به ما نشان دهید ، ما نمی توانیم این کار را انجام دهیم. بدون مدرک نمی توانیم کورکورانه از شما حمایت کنیم. “

کریستی افزود: “امیدوارم جمهوری خواهان بیشتری در جهت گفتن حرکت کنند ، نه اینکه ما از رئیس جمهور حمایت نکنیم ، او 20 سال دوست من است ، اما دوستی به این معنی نیست که شما کور هستید.” “دوستی به معنای گوش دادن به کسی ، فرصت دادن به او است و اگر آنها شواهدی ارائه نکردند ، وقت آن است که ادامه کار بدهیم.”

بوش گفت اگرچه ترامپ “حق” دارد که سرشماری و اختلافات حقوقی را ادامه دهد ، اما به نظر می رسد که این تلاش موفقیت آمیز نخواهد بود.

بوش گفت: “مردم آمریکا می توانند اطمینان داشته باشند که این انتخابات اساساً عادلانه بود ، صحت آن تأیید می شود و نتیجه آن روشن است.”

تعداد کمی از جمهوریخواهان تاکنون پیروزی بایدن را به وی تبریک گفته اند ، از جمله سنس میت رامنی ، آر-یوتا و لیزا مارکوفسکی ، آر-آلاسکا ، از جمله آنها. برخی از آنها ، مانند سناتور لیندزی گراهام ، RS.C ، در جهت مخالف حرکت کرده و روز یکشنبه از ترامپ خواستار “جنگ سخت” و عقب نشینی نکرده اند.

سایمون سندرز ، مشاور ارشد مبارزات انتخاباتی بایدن روز یکشنبه در گفتگو با ایالت اتحادیه CNN ، گفت که کاخ سفید هنوز برای انتخابات با بیدن و تیمش تماس نگرفته است. یک منبع نزدیک به جارد کوشنر ، مشاور ارشد کاخ سفید گفت که وی به ترامپ توصیه کرده است “برای جبران راه های درمانی خود”.

در همین حال ، حاشیه های بایدن در ایالت های کلیدی بسیار بالاتر از مبلغی است که آخرین سرشماری سراسری در توزیع آرا تغییر کرده است.

رامنی روز یکشنبه به “اتحادیه ایالتی” گفت: “ترامپ” همان که اوست ” “و او رابطه نسبتاً آرامی با حقیقت دارد.”

رامنی ، تنها سناتور جمهوری خواه که در جلسه استیضاح ترامپ به محکوم کردن ترامپ رأی داد ، ادامه داد: “بنابراین او تا آخر مبارزه خواهد کرد.” “اما من متقاعد شده ام که وقتی تمام درمان ها تمام شد ، اگر آنها به طریقی برای او مناسب نباشند ، او اجتناب ناپذیر را می پذیرد. اما انتظار نداشته باشید که او شبانه بی سر و صدا برود. مثل اینکه کار نمی کند “

رامنی همچنین با زیر سوال بردن مشروعیت انتخابات ، ترامپ را به “مراقب” استفاده از لفاظی ها هشدار داد.

“افرادی در گذشته ، مانند من که در انتخابات باختم ، به گونه ای پیش رفتند که گفتند ،” ببینید ، من می دانم که چشم جهان به ما است. چشم مردم ما معطوف به نهادهایی است که ما داریم. چشمان داستان به ما معطوف است. “

بر “این هفته، “سناتور روی بلانت ، آر-مو.” گفت: کریستی ، گفت زمان آن است که تیم حقوقی رئیس جمهور مدارک سو abuse استفاده را ارائه دهند.

“خوب ، آنچه من جمعه گفتم ، و آنچه کریس کریستی دقایقی پیش در این برنامه گفت ، این است که وقت آن رسیده است که وکلای رئیس جمهور واقعیت ها را ارائه دهند ، و سپس وقت آن است که این حقایق خودشان صحبت کنند.” بلانت گفت ، و افزود: “بعید به نظر می رسد که هرگونه تغییر به اندازه کافی بزرگ باشد که بتواند تغییری ایجاد کند ، اما این انتخابات نزدیک است – و ما باید این را بپذیریم.”

بلانت با استناد به سخنرانی درجه یک بایدن در روز شنبه ، گفت که وی گفت معاون سابق رئیس جمهور “شب گذشته درمورد اینکه کشور می خواهد کجا برود کار بسیار خوبی انجام داد”.

بلانت گفت: “من انتظار دارم که هم معاون رئیس جمهور و هم رئیس جمهور ترامپ را در روز بنیاد در صحنه ببینم ، و این یک پیام قدرتمند خواهد بود ، مهم نیست که کدام یک در آن روز سوگند یاد کند.”

فرماندار مریلند ، لاری هوگان ، جمهوری خواه ، گفت كه وی “هیچ مدرکی” درباره تقلب در رای دهندگان ندیده است ، و خاطرنشان كرد كه برخی از ایالت هایی كه ترامپ به چالش می كشد توسط جمهوری خواهان اداره می شود.

وی با بیان اینکه “من فکر نمی کنم چیزی را لغو کنیم که این انتخابات را لغو کند” ، افزود: “زمان آن فرا رسیده است که پشت برنده مسابقه بایستیم … امیدوارم در پایان تیم رئیس جمهور کار درستی انجام دهند.”

یکشنبه بعد از ظهر ، نماینده بازنشسته فرانسیس رونی ، R-Fla ، توییت: “انتخاب مجدد بایدن برای مبارزات انتخاباتی مبارک باد.”

وی ادامه داد: “همه آمریکایی ها باید برای حمایت از بایدن تازه انتخاب شده متحد شوند.” “ملت ما تنها در صورت موفق بودن مدیر جدید موفق خواهد بود. ما باید برای تصویب قانون دو جانبه و حل مشكلات پیش روی كشورمان با هم كار كنیم – سیستم حكومتی ما اینگونه عمل می كند. ما چیزهای بیشتری داریم كه ما را متحد می كند تا ما تقسیم شده ایم و اکنون که گرمای جنگ به پایان رسیده است ، ما باید برای بهبود همه شهروندان خود گرد هم آییم. “[ad_2]

منبع: green-chapter.ir

ایندکسر