[ad_1]

جنرال موتورز روز دوشنبه گفت که مسیر خود را معکوس کرده و دیگر از طرح رئیس جمهور دونالد ترامپ برای جلوگیری از تعیین استانداردهای انتشار اتومبیل در کالیفرنیا پشتیبانی نمی کند.

در سپتامبر 2019 ، کاخ سفید اختیاراتی را که دولت اوباما به کالیفرنیا برای تعیین دستورالعمل های دقیق CO2 داده بود ، لغو کرد. شورای منابع هوایی کالیفرنیا (CARB) استانداردهای قابل ملاحظه ای سختگیرانه تر از استانداردهای تصویب شده توسط آژانس حفاظت از محیط زیست را دنبال کرده است ، و در واقع منجر به افزایش چشمگیر فروش خودروهای برقی در این دهه شده است.

صنعت تقسیم شده خودرو ، فورد و بی ام و را در میان خودروسازان در کنار کالیفرنیا دیده است. جنرال موتورز ، تویوتا ، فیات کرایسلر و دیگران با استدلال در مورد استانداردهای ملی یکنواخت برای خودروهای تمیز ، از دولت ترامپ حمایت کرده اند.

اکنون ، با این حال ، جنرال موتورز کشور خود را تغییر داده است ، همزمان با شکل ظاهری خود نه تنها با برنامه افزایش سرمایه گذاری خود در اتومبیل های باتری ، بلکه همچنین با کاخ سفید ، که انتقال دولت جدید را تأیید می کند ، تمرکز بیشتری بر انرژی پاک و انتشار شدیدتر اتومبیل دارد. استانداردها

ماری بارا ، مدیر عامل GM در نامه ای که روز دوشنبه برای گروه های زیست محیطی ارسال شد ، گفت كه این خودروساز “بلافاصله از دادخواست بر سر مزیت كناره گرفته و از سایر خودروسازان دعوت می كند به ما بپیوندند.”

تویوتا در بیانیه ای به NBC News گفت: “با توجه به تغییر شرایط ، ما در حال ارزیابی وضعیت هستیم ، اما ما به هدف خود برای دستیابی به یک مجموعه ثابت و یکنواخت از استانداردهای مصرف سوخت قابل اجرا در تمام 50 ایالت متعهد هستیم.”

سایر تولیدکنندگانی که به ائتلاف تنظیم مقررات خودرو پایدار پیوسته اند هنوز به درخواست های اظهار نظر پاسخ نداده اند.

مشخص نیست که حرکت جنرال موتورز چه تاثیری در دعاوی مداوم خواهد داشت. 22 ایالت دیگر که راهنمای ماشین تمیز آن را به همراه گروه های زیست محیطی بیشماری تصویب کرده اند ، به کالیفرنیا پیوستند. دولت ترامپ همچنین درگیر طرح دعوی برای لغو استانداردهای متوسط ​​مصرف سوخت در دوره اوباما است.

در حالی که کاخ سفید و وزارت دادگستری تاکنون مادر اعلامیه جنرال موتورز بوده اند ، جیمز هویت سخنگوی سازمان حفاظت محیط زیست به رویترز گفت که “تغییر موقعیت شرکت های آمریکایی همیشه جالب است.”

کارمندان جنرال موتورز حاضر به اظهارنظر در مورد زمان و انگیزه های خاص شرکت نبودند ، اما به نظر می رسد عوامل مختلفی در این زمینه نقش دارند.

ابتدا ، بارا به این خودروساز دستور داده است که حرکت رو به پایین خود را که اغلب “جاده به سوی یک آینده کاملاً الکتریکی” می خواند ، تسریع کند. در ماه های اخیر ، این شرکت مجموعه ای از وسایل نقلیه الکتریکی بی سیم یا BEV جدید ، از جمله شورولت بولت EUV ، کادیلاک Lyriq SUV و وانت GMC Hummer را معرفی کرده است. هفته گذشته ، جنرال موتورز اعلام کرد که هزینه های اتومبیل های الکتریکی و وسایل نقلیه خودمختار را 35 درصد نسبت به برنامه های قبلی در اواسط دهه افزایش می دهد.

اعلام جنرال موتورز در مورد کالیفرنیا نیز در روزی رخ داد که کاخ سفید تقریباً به طور رسمی انتخابات ریاست جمهوری سال 2020 را واگذار کرد و روند انتقال به رئیس جمهور منتخب جو بایدن را تأیید کرد.

باراک اوباما معاون رئیس جمهور سابق قول داده است که انرژی پاک و تجدیدپذیر ، از جمله وسایل نقلیه الکتریکی باتری را در اولویت قرار دهد. در بیانیه ای که روز دوشنبه توسط جنرال موتورز صادر شد ، بارا گفت: “ما معتقدیم كه اهداف بلند پروازانه الكترونیكی رئیس جمهور منتخب ، كالیفرنیا و جنرال موتورز برای مقابله با تغییرات آب و هوا با كاهش شدید انتشار آلاینده ها توافق شده است.”

جنرال موتورز یکی از پرخاشگرانه ترین برنامه های الکتریکی سازی در صنعت را ایجاد کرده است ، که قصد دارد “20 یا بیشتر” BEV تا سال 2023 و حتی بیشتر در بقیه دهه راه اندازی کند.

کالیفرنیا نیز در همان مسیر فشار می آورد. اگرچه خواستار ممنوعیت کامل استفاده از وسایل نقلیه با استفاده از وسایل نقلیه احتراق داخلی نیست – اتفاقی که در تعدادی از بازارهای خارجی در حال رخ دادن است – این دولت می خواهد تا 15 سال آینده تدریجی از بین بردن کامیون های بنزینی و دیزلی شروع کند. و رهنمودهایی که دولت ترامپ امیدوار است مانع آن شود ، رشد سریع BEV در بازار خودرو را نیز تشویق می کند.

کالیفرنیا بزرگترین بازار ایالات متحده برای وسایل نقلیه جدید است که حدود 11٪ از فروش سالانه را به خود اختصاص داده است. با افزودن سایر ایالت هایی که استانداردهای سختگیرانه تری را اتخاذ کرده اند ، این میزان به بیش از یک سوم حجم در ایالات متحده می رسد.

فرماندار گاوین نیوزوم در ماه سپتامبر گفت که ایالات متحده اقدامات ممنوعیت فروش اتومبیل های جدید با استفاده از موتورهای احتراق داخلی را تا سال 2035 انجام خواهد داد. دهه

[ad_2]

منبع: green-chapter.ir

ایندکسر