تکمیل تصفیه خانه فاضلاب پردیسان 4.5 میلیون مترمکعب فاضلاب را در اختیار شهرداری قم قرار می دهد.


علیرضا عرب بافرانی معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای قم با اشاره به اهمیت صرفه جویی در مصرف آب شرب و صرفه جویی در منابع آب گفت: طی چند سال گذشته مدیریت شهری و شهرداری به خوبی اجرا شده است. به عنوان یکی از مصرف کنندگان آب برای مناطق سبز همکاری خوبی با شرکت آب منطقه ای کوم دارد.

وی از اقدامات شهرداری در خصوص تامین آب خام یا پساب برای آبیاری فضاهای سبز تقدیر کرد و افزود: در حال حاضر شهرداری قم 40 حلقه چاه دارد که قسمت زیادی از عرصه های سبز شهر را با این آب آبیاری می کنند و چاه ها دارای مجوز هستند. و در مواردی چاه کشاورزی بوده و هدف آن را تغییر داده است.

معاون حفاظت و بهره برداری شرکت سهامی آب منطقه ای کوم ابعاد تفاهم نامه شهرداری و آب منطقه ای را تشریح کرد و اظهار داشت: بر اساس این تفاهم نامه شهرداری می تواند سالانه 4.5 میلیون مترمکعب پساب و فاضلاب مصرف کند. زیرساخت آن این کار به گونه ای انجام می شود که 25 درصد آب مورد نیاز فضای سبز را تامین می کند.

وی اقدامات شهرداری را در راه اندازی تصفیه خانه فاضلاب پردیسان موثر دانست و افزود: پس از تکمیل این تصفیه خانه فاضلاب پردیسان، شهرداری می تواند تا پایان سال از این 4.5 میلیون مترمکعب فاضلاب استفاده کند. به همین ترتیب شهرداری آب سایر نقاط شهر را جدا می کند و در آخرین اقدام ۶ و نیم هکتار از بوستون هاشمی از آب شرب جدا شد.

عرب بافرانی افزود: از شرکت تصفیه فاضلاب خواسته شد چاه های بی کیفیت یا آلوده را به ما اطلاع دهد تا بر اساس ضوابط خاصی این چاه ها در اختیار شهرداری قرار گیرد و چندین حلقه چاه معرفی شده و به زودی در اختیار شهرداری قرار خواهد گرفت.

وی از محدودیت های شهر قم برای حفر چاه جدید خبر داد و خاطرنشان کرد: شهر قم منطقه بحرانی است و طبق چهارمین ماه قانون توزیع عادلانه آب نمی توانیم مجوز حفر چاه بدهیم. و توسعه و بهره برداری وجود ندارد و ما چاه می خواهیم. آنهایی که کیفیت آب شرب ندارند باید در اختیار شهرداری قرار گیرد.

منبع: golesepid.ir

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum html nullednulled themes