تولید 1100 گرم زباله برای هر نفر در کهگیلویهرئیس اداره محیط زیست کاگیلو:

تولید 1100 گرم زباله برای هر نفر در کهگیلویه
به گفته رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان کگیلوه گل سپید دهدشت، سرانه تولید زباله در شهرستان کگیلو بین 1000 تا 1100 گرم برای هر نفر در روز است.
به گزارش گل سپید به نقل از مهر، سمینار مدیریت پسماند ویژه روستاییان بخش مرکزی شهرستان کگیلو عصر دوشنبه با همکاری و مشارکت سازمان حفاظت محیط زیست و انجمن مردم نهاد برای احیای روح القدس برگزار شد. زمین. سالن اصناف کاگیلو در این سمینار رئیس اداره حفاظت از محیط زیست کاگیلوا گفت: این سمینار با هدف ارتقای سطح علمی و افزایش آگاهی روستائیان در امور آلودگی های زیست محیطی و محیط زیست طبیعی برای حفاظت بهتر و موثرتر از محیط زیست برگزار شد. و زباله مدیریت در مناطق روستایی روحلو عزیزی افزود: بر اساس ماده ۷ قانون مدیریت پسماند، مدیریت پسماند در مناطق روستایی بر عهده شهرستان ها و بخشداری ها است. وی خاطرنشان کرد: امروزه رشد جمعیت در شهرها و روستاها و فعالیت های روزمره آنها باعث شده است که محیط زیست و طبیعت در عرصه های مختلف محیط طبیعی، انسانی و اجتماعی دستخوش تغییرات زیادی شده است. عزیزی مدیریت پسماند به ویژه پسماندهای روستایی را یکی از مشکلات عمده زیست محیطی و بهداشتی و مولفه ای مهم در حفظ سلامت می دانست. رئیس اداره حفاظت محیط زیست کاگیلوه با اشاره به اینکه مدیریت نادرست پسماند می تواند پیامدهای مختلفی برای محیط زیست داشته باشد، گفت: آلودگی آب، خاک، هوا و مشکلات بهداشتی از جمله انتشار بوی نامطبوع، رشد و نمو. و تولید مثل حشرات و آفات. و انتقال بیماری هایی مانند اینها مهمترین عواقب آن است. عزیزی سرانه زباله های روستایی را کمتر از زباله های شهری دانست و گفت: بیشتر اجزای زباله های روستایی را مواد آلی و فضولات حیوانی تشکیل می دهند. وی با بیان اینکه در دنیا روزانه 350 گرم زباله تولید می شود، افزود: در کشور ما روزانه 650 تا 750 گرم و در شهر ما از 1000 تا 1100 گرم برای هر نفر زباله تولید می شود. در روز، روزی پر از اضطراب است. عزیزی راهکارهای عملی مدیریت پسماند و توسعه پایدار روستایی را برای کاهش تولید زباله، تفکیک زباله از مبدا، افزایش آگاهی مردم برای مشارکت بیشتر و ارتقای اثربخشی سازمان های ذیربط بررسی کرد. وی خاطرنشان کرد: اگرچه در حوزه مدیریت پسماند در روستاها پیشرفت هایی حاصل شده است، اما با توجه به چالش های موجود، آموزش مدیریت پسماند به روستاییان و آموزش مردم به عنوان یکی از ذینفعان اصلی کاهش تولید و تفکیک از مبدا می تواند مشکلات را حل کند.

منبع: golesepid.ir
آیا شما این مقاله را دوست دارید؟


(1)


(0)


مطالب مرتبط اخیرنظرات بینندگان در مورد این مقاله


نظر شما در مورد این مقاله

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum html nullednulled themes