[ad_1]

واشنگتن – دخالت روسیه در انتخابات 2016 یا استیضاح ترامپ از درخواست اوکراین برای خاکبرداری جو بایدن را فراموش کنید.

شاید بزرگترین رسوایی سیاسی که در این کشور دیده ایم درست در مقابل چشمان ما رخ دهد: رئیس جمهور ترامپ و متحدانش در تلاشند نتایج انتخابات را به نژادی که از دست داده تبدیل کنند.

به نظر نمی رسد این طرح جواب دهد. هیئت مدیره وین کانتی ، دیترویت شب گذشته نتایج انتخابات خود را پس از آنکه دو عضو جمهوری خواه در ابتدا از حمایت خودداری کردند ، تأیید کرد. (بایدن با کسب 68٪ به 31٪ و میشیگان با 148،000 رأی برنده شهرستان وین شد.)

اما این شکست رسوایی را پاک نمی کند – یا این واقعیت که رئیس جمهور ایالات متحده در هر مرحله از او استقبال کرده است.

به 24 ساعت گذشته فکر کنید:

  • دو عضو جمهوریخواه کمیته مبارزات انتخاباتی شهرستان وین قبل از تغییر مسیر ، و تأیید نتایج انتخابات و صدور رأی مخالف به ترامپ رای دادند عمل را ستایش کنید“بیا! میشیگان فقط از تأیید نتایج انتخابات خودداری کرد! شجاع بودن چیز زیبایی است. ایالات متحده افتخار می کند!”
  • در نوادا ، ایالتی که ترامپ 2.4 درصد از دست داد ، تیم مبارزات انتخاباتی رئیس جمهور با طرح شکایتی از قاضی خواست که یا ترامپ را برنده اعلام کند یا نتایج انتخابات ایالت را رد کند.
  • در پنسیلوانیا – که بایدن با بیش از 82000 رأی برنده شد – وودی ترامپ ، رودی جولیانی ، خواهان قاضی دادگاه برای لغو نتایج این ایالت است. (قاضی گفت: “در پایین ، شما می خواهید این دادگاه حدود 6.8 میلیون رأی را باطل کند ، بنابراین هر رأی دهنده در جامعه را از حق رأی محروم کند.)”
  • علاوه بر این ، روز سه شنبه ، رئیس جمهور رئیس امنیت سایبری دولت فدرال را برکنار کرد ، وی بسیاری از تئوری های توطئه را که تیم ترامپ تبلیغ می کرد ، از بین برد.

سرانجام: تلاش های ترامپ برای لغو انتخابات متوقف شده و هنوز به قدرت قابل توجهی نرسیده است. اما تماشای آن هنوز نگران کننده است ، به ویژه با سکوت بسیاری از جمهوری خواهان منتخب.

و یک نقشه راه برای شخص دیگری فراهم می کند تا دفعه بعد بهتر عمل کند.

با این حال ، در ساعت 6:00 بعدازظهر ، خواهیم فهمید که آیا ترامپ پول خود را در جایی قرار می دهد که دهانش باشد – یعنی 7.9 میلیون دلار مورد نیاز را برای محاسبه ویسکانسین در مهلت امروز پرداخت خواهد کرد.

صدای جیر جیر روز

بارگیری داده ها: اعدادی که امروز باید بدانید

5،713،311: نقش برجسته جو بایدن در رای گیری گسترده در زمان انتشار.

11،440،082: تعداد موارد تایید شده ویروس کرونا در ایالات متحده طبق آخرین داده های NBC News و مقامات بهداشتی. (این 160،231 بیشتر از صبح دیروز است.)

249 820: تعداد مرگ و میر در ایالات متحده در اثر ویروس تاکنون. (این 1627 بیشتر از صبح دیروز است.)

170.32 میلیون: به گفته محققان پروژه پیگیری COVID ، تعداد آزمایشات ویروس کرونا تاکنون در ایالات متحده انجام شده است.

76 823: تعداد افرادی که در حال حاضر در ویروس کرونا 87 بستری شده اند: سن سناتور چاک گراسلی ، دومین سناتور مسن و دومی که آزمایش ویروس کرونا مثبت شد.

12 میلیون: در صورت عدم اقدام کنگره ، تعداد آمریکایی هایی که می توانند مزایای بیکاری خود را تا پایان سال از دست بدهند.

95 درصد: میزان اثر بخشی واکسن Pfizer ، که امیدوار است در “روزها” تأیید شود.

48 تعداد روزها تا دور دوم انتخابات مجلس سنا در 5 ژانویه.

63 تعداد روزها تا روز افتتاحیه

تیم بایدن: تأخیر در انتقال می تواند به شیوع واکسن ها آسیب برساند

اداره خدمات عمومی هنوز نامه ای را برای شروع رسمی انتقال از دولت ترامپ به بایدن امضا نکرده است. و اکنون ، کمیته مشاوره رئیس جمهور منتخب جو بایدن می گوید که تأخیر در مرحله گذار می تواند توانایی آمریکایی ها را برای دریافت واکسن Covid-19 کند کند.

ماریانا سوتومایور از NBC گزارش می دهد: دکتر دیوید کسلر ، دکتر ویوک مورتی و دکتر مارسلا نونس اسمیت به شدت تأکید کردند که بدون برقراری ارتباط و هماهنگی کامل با دولت ترامپ و سازمان های بهداشت ملی ، دولت بایدن روبرو خواهد شد چالش های قابل توجه در انتشار واکسن ها ، افزایش آزمایش سریع و کاهش تجهیزات محافظ شخصی لازم. کسلر همچنین خاطرنشان کرد که عدم آمادگی می تواند باعث اعتماد به نفس عمومی دولت بایدن شود اگر آنها از ابتدا پاسخی دریافت نکنند.

کسلر گفت: “دکتر فاوسی در این هفته گفت که مدیران GSA که مانع این یافته می شوند می توانند شیوع واکسن را به تأخیر بیندازند. تیم ما نمی تواند با آنها ارتباط برقرار کند. ما توصیه های خود را برای رئیس جمهور منتخب برای همین کار انجام می دهیم. هرچه تیم انتقالی بایدن زودتر بتواند با کارکنانی که روی این موضوعات کار می کنند دیدار کند ، انتقال آمریکایی ها یکپارچه تر خواهد بود. “

رواناب گرجی توسط بن کامیسار

در انتخابات دور دوم ، جان اوسوف ، دموکرات جورجیا ، جو بایدن رئیس جمهور منتخب را در آغوش می گیرد.

این هفته ، اوسف جای جدیدی برای دفاع از بایدن دارد و ادعا می کند که کمک به موفقیت او “تنها راه شکست ویروس” است و رویکرد تخصصی اولیه بایدن در مبارزه با بیماری همه گیر ویروس کرونا را تکرار می کند.

اوسف جلوی دوربین گفت: “اما دیوید پرودوس می گوید که او تلاش خواهد کرد تا اطمینان حاصل کند که جو بایدن شکست بخورد ، درست مانند آنچه که او با رئیس جمهور اوباما انجام داد.”

همانطور که جمهوریخواهان در جورجیا روز به روز ، هفته به هفته با یکدیگر می جنگند ، به نظر می رسد این کشور دموکراتیک بسیار متحدتر است.

درب: پیچیده است

غروب دیروز را که به فضای سیاسی غیرمعمول گرجستان نگاه کردیم از دست ندهید.

ICYMI: اتفاقات دیگری در جهان می افتد

بنابراین ، صبر کنید ، شب گذشته دقیقاً در وین کانتی ، میشیگان چه اتفاقی افتاد؟

ProPublica گزارش داد که مبارزات انتخاباتی ترامپ مدتی است وزیر خارجه GOP را در گرجستان تحت فشار قرار داده است.

بایدن امروز با متخصصان مراقبت های بهداشتی دیدار خواهد کرد. ترامپ هیچ رویداد عمومی ندارد.

برخی از فرمانداران جمهوری خواه در حال انصراف از وظایف خود هستند.

به نظر نمی رسد که کنگره درباره بسته امدادی جدید کاملاً خوشبین باشد.

POLITICO به بحران هویت پس از انتخابات می پردازد که دموکرات ها در فلوریدا تجربه می کنند.[ad_2]

منبع: green-chapter.ir