تقاضای احیای مرداب های انزلی گل سفید استاین امر با تلاش خبرنگاران انزلی انجام شد.

تقاضا برای احیای باتلاق انزلی
خبرنگاران انزلی برای احیای تالاب بین المللی انزلی با تهیه طومار چندین متری و جمع آوری بیش از 16500 امضا خواستار مشارکت ویژه و جدی مسئولان کشور و گیلان در این امر شدند.

به گزارش گل سپید به نقل از مهر، با توجه به شرایط سخت تالاب بین المللی انزلی و کاهش عمق آب آن و همچنین افزایش سطح گل و لای و رشد بی سابقه گیاهان مهاجمی مانند آزولا و سنبل آبی در حالی که فقط افراد رسمی یاندرانزلی و استان گیلان از دیدارهای بی ثمر بس است، این بار خبرنگاران انزلی وارد عمل شدند و طوماری چند متری تهیه کردند و خواستار تسریع و توجه ویژه مسئولان کشور به احیای این تالاب بین المللی شدند.
در این طومار الکترونیکی که به عنوان کمپین سایبری اعلام شده است، امضاکنندگان این طومار شاهد خشک شدن و نابودی تالاب بین المللی انزلی بوده و خواستار اقدام موثر برای احیای این تالاب گرانبها هستند.
علاوه بر این، این طومار گزارش می دهد که زیباترین باتلاق های ایران به دلیل ورود فاضلاب و پسماندها خشک می شوند و باعث افزایش سطح گل و لای و کاهش عمق آب باتلاق ها، تلف شدن ماهی ها و اکوسیستم گرانبها می شوند. تالاب های انزلی، افزایش بی رویه گیاهان مهاجم و نابودی اکوسیستم تالاب و تهدید موجودیت بومیان حاشیه تالاب ها که از طریق کشاورزی، ماهیگیری و قایق سواری زندگی می کنند و همچنین تهیه و فروش تالاب. صنایع دستی زمان، حکایت از به شماره افتادن حیات تالاب انزلی و به صدا درآمدن ناقوس مرگ آن دارد و با توجه به کوتاهی مسئولان در احیای این تالاب گرانبها در چند سال اخیر، عزمی جدی برای احیای تالاب انزلی می خواستند. و اهالی تالاب به همراه سایر مسئولین بدون هیچ چشمداشتی و تنها برای بهبودی تلاش کردند تالاب انزلی.
لازم به ذکر است طی دو روز گذشته طی طوماری چند متری در انزلی 12500 امضای الکترونیکی و بیش از 4000 امضا جمع آوری شده است و این روند تا حصول نتیجه لازم از مسئولین مرمت ادامه خواهد داشت. . تالاب انزلی.

منبع: گل سپید
آیا شما این مقاله را دوست دارید؟


(1)


(0)


مطالب مرتبط اخیرنظرات بینندگان در مورد این مقاله


نظر شما در مورد این مقاله

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum html nullednulled themes