تفاوت بین دستگاه های تشخیص چهره و اثر انگشت


دستگاه تشخیص چهره حضور و غیاب

دستگاه تشخیص حضور و غیاب، مانند سایر سیستم های کنترل دسترسی بیومتریک کار می کند. سیستم تشخیص چهره برای شناسایی ویژگی های فیزیولوژیکی منحصر به فرد کارکنان طراحی شده است. شرکت های فناوری قدرتمند مانند گوگل، سامسونگ و اپل در حال ادغام سخت افزار با احراز هویت بیومتریک هستند. یک سیستم بیومتریک، بر خلاف سیستم کارت، به افراد اجازه نمی دهد که گزارش های ترافیکی را برای یکدیگر ثبت کنند. همه انواع دستگاه های حضور و غیاب از تشخیص چهره، عنبیه، اثر انگشت و کف دست برای تشخیص صحیح افراد استفاده می کنند.

امنیت دستگاه تشخیص حضور و غیاب

سیستم تشخیص چهره یکی از جدیدترین روش های امنیتی مبتنی بر فناوری است که ایمنی محیط کار را بهبود می بخشد. ویژگی های صورت بر اساس الگوهای خاصی در حافظه یا پایگاه داده دستگاه کنترل ترافیک ذخیره می شوند. هنگامی که یک کارمند در مقابل یک دستگاه تشخیص چهره می ایستد، دستگاه یک تجزیه و تحلیل سه بعدی یا دو بعدی از ویژگی های چهره را انجام می دهد. نتایج به دست آمده برای هر فرد منحصر به فرد است که از طریق یک الگوی تطبیقی ​​با الگوهای از پیش تعریف شده به دست می آید.

در صورت موفقیت آمیز بودن احراز هویت، دستگاه کنترل تردد، هویت کارکنان را تایید و زمان ورود یا خروج آنها را ثبت می کند. اما اگر فرد شناسایی نشود، پیامی برای شناسایی مجدد نمایش داده می شود.

دستگاه حضور و غیاب سه بعدی

یک دستگاه تشخیص چهره سه بعدی از حسگرهای سه بعدی برای به دست آوردن اطلاعات در مورد چهره افراد استفاده می کند. اطلاعات استخراج شده برای شناسایی ویژگی های منحصر به فرد صورت مانند: بینی، چانه و چشم ها استفاده می شود.

تفاوت بین دستگاه های تشخیص چهره و اثر انگشت

صرفه جویی در زمان و کاهش عوارض: دستگاه تشخیص چهره به دلیل عدم تماس فیزیکی با کارکنان از شیوع بیماری ها و ویروس ها جلوگیری می کند. علاوه بر این وجود و عدم وجود دستگاه تشخیص چهره به دلیل عدم تماس فیزیکی افراد را در مدت زمان کمتری شناسایی می کند. در نتیجه باعث صرفه جویی در زمان و کاهش شیوع بیماری های منتقل شده از طریق تماس فیزیکی می شود.

درجه استفاده: دستگاه تشخیص چهره در بخش های صنعتی، کارگاه ها و ساختمان ها کاربرد دارد. در واقع در تمام تنظیماتی که افراد اثر انگشت یا اعضای بدن سالمی ندارند مناسب است. اما محیط اداری و دستگاه های دولتی که سالم هستند و اعضای بدن در تضاد هستند. استفاده از دستگاه اثر انگشت انتخاب خوبی برای کنترل دسترسی است.

رکورد بالاتر: فروش دستگاه های تشخیص چهره بیشتر از فروش دستگاه های ورودی و خروجی اثر انگشت است. همچنین برای مکان هایی با بیش از 100 کارمند انتخاب خوبی است. با این حال، خرید دستگاه اثر انگشت برای دفاتر کوچکتر با پرسنل کمتر عملی است. خرید دستگاه حضور و غیاب دیجیتال از نظر اقتصادی مقرون به صرفه تر است.

امنیت دستگاه برای ورود و خروج با تشخیص چهره

خرید دستگاه ورود و خروج تشخیص چهره به کارفرمایان اجازه می دهد تا بر حرکت کارکنان نظارت داشته و خطای انسانی را کاهش دهند. تعداد دقیق ساعات کار و بهره وری کارکنان به سیستم حقوق و دستمزد منتقل می شود و نگرانی کارفرما از ناتوانی کارکنان برطرف می شود.

  • دستگاه تشخیص حضور و غیاب کارمندان را در کمترین زمان ممکن بدون تماس فیزیکی شناسایی می کند.

  • دستگاه ورود و خروج کارکنان کلیه اطلاعات مربوط به حضور، غیبت و اضافه کاری را گزارش می دهد. فرآیند شناسایی افراد در هر لحظه با سرعت بالایی آغاز می شود. دستگاه کنترل حرکت با تشخیص چهره تصویر کارمند را با هزاران تصویر ذخیره شده مطابقت می دهد و در کمتر از یک ثانیه نتیجه را اعلام می کند.

حذف سیستم حضور و غیاب سنتی

دستگاه حضور و غیاب الکترونیکی هزینه های سازماندهی و نگهداری آسان اطلاعات را کاهش می دهد. این سیستم ها از رسانه های الکترونیکی به جای کاغذ برای ذخیره اطلاعات استفاده می کنند. علاوه بر این، تنظیم زمان سنجی الکترونیکی باعث بهبود رفاه کارکنان می شود.

مدیریت دستمزد کارکنان

یک فرآیند مهم تجاری در هر سازمانی مدیریت حقوق و دستمزد و مزایای کارکنان است. فروش ابزار حضور و غیاب زمان محاسبه دستی دستمزد کارکنان را کاهش می دهد. دستگاه های تشخیص چهره و اثر انگشت از روش های شناخته شده برای محاسبه دقیق حقوق هستند. داده های زمان کار کارکنان به طور خودکار ذخیره می شود. سپس با کمک نرم افزار حقوق و دستمزد آنالیز شده و فیش حقوقی صادر می شود.

نظارت خودکار

دستگاه ضبط حضور و غیاب بدون نظارت در هر ساعت از شبانه روز کار می کند. سیستم کنترل ترافیک اثرانگشت به دور از خطای انسانی به صورت خودکار کار می کند. دستگاه حضور و غیاب با سرعت و دقت بالا حضور، غیاب و اضافه کاری را گزارش می دهد. با دستگاه کنترل تردد می توانید لیست کاملی از کارکنان سازمان داشته باشید. این لیست شامل: زمان ورود و خروج، عبور بدون ثبت نام، ماموریت، غیبت، اضافه کاری و موارد دیگر می باشد. بر اساس اطلاعات دریافتی، می توانید با دقت بیشتری مدیریت و برنامه ریزی برای بهبود بهره وری کارکنان داشته باشید.

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum html nullednulled themes