بعضی بیماران فواصل کوچکی در بین دندان های خود دارند و هر چه این فاصله ها بزرگتر میشوند مشکل بیشتر به نظر میاید اما چیزی که بیمیران متوجه آن نیستند این است که در این زمان چقدر لب بالایی آنها حرکت کرده است و اینکه صحبت کردنشان به وضوح قبل نیست. پس ادامه این مقاله را مطالعه کنید تا اطلاعات بیشتری قبل از مراجعه به مطب دندانپزشکی به دست آورید.

این مواد بسیار ارزانتر هستند. در گذشته از طلا استفاده می شد ، اما امروزه به موضوع فرمولاسیون و موادی تبدیل شده است که از مواد بسیار گسترده ای استفاده می شود و نیاز به یک بحث جداگانه ای دارد. پرکننده های دندان متداول ترین نوع ترمیم دندان هستند و می توان از آلیاژهای فلزی طلا یا نقره آمالگام برای پرکردن دندان یا مواد پلاستیکی رنگی به نام پرکردن رزین کامپوزیت استفاده کرد. پر کننده های آمالگام را در یک جلسه می توانند در دندان قرار داده شوند. ترکیب آمالگام متشکل از 50 درصد جیوه و 50 درصد نقره، قلع، روی و مس است، که البته درصدهای متفاوتی دارند.

پرکردن دندان با مواد آرامبخش برای کودکانی مورد استفاده قرار میگیرد که سن پایینتری دارند و در هنگام انجام درمان به دندانپزشک توجهی ندارند و نمیتوانند مدت زمان زیادی را روی یونیت دندانپزشکی بمانند. روکش های سرامیکی یا کامپوزیتی دو روش برای ترمیم دندانهای تیره رنگ، لب پر شده یا شکسته هستند که مراحل انجام کار دندانپزشک زیبایی را تکمیل می کنند. ترمیم دندان یکی از روش هایی است که برای جایگزینی دندان های از دست رفته یا ترمیم قسمت های از دست رفته ساختار دندان استفاده می شود و ساختار دندان ممکن است به دلیل پوسیدگی دندان یا شکستگی دندان از بین رفته باشد.

ایمپلنت به کمک عمل جراحی به استخوان فک متصل، و از آن برای نگه داشتن روکش دندان یا پل ترمیم دندان یعنی چه استفاده می شود. این روش با استفاده از فیکسچر تیتانیوم، با جراحی در استخوان فک شما قرار میگیرد که عملکرد ریشه دندان را تکرار میکند. آیا انجام این روش دردناک است؟

اگر شما این مقاله را تحسین می کنید، مایلید اطلاعات بیشتری در مورد بارداری و ترمیم دندان بدست آورید به سایت ما مراجعه کنید.

ایندکسر

آموزش جاوا اسکریپت یوزرکد