ترامپ مایکل فلین را که دو بار به جرم دروغگویی به اف بی آی گناهکار شد ، بخشید


دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریکا روز چهارشنبه گفت که “به مایکل فلین ، مشاور سابق امنیت ملی خود ، که دو بار به جرم دروغ گفتن به FBI ، گناه خود را پذیرفته بود ،” بخشش کامل “داده است.

این حرکت مدتها انتظار می رفت که ترامپ در ماه مارس گفت که “بشدت در نظر دارد” که فلین را ببخشد ، که در ابتدا با تحقیقات مشاور ویژه سابق رابرت مولر در مورد دخالت روسیه در انتخابات 2016 همکاری داشت ، قبل از اینکه ادعا کند توسط دادستانهایی که رئیس جمهور را ناعادلانه هدف قرار دادند هزینه شد.

این روایت توسط کاخ سفید به عنوان اثبات قربانی شدن ترامپ در تحقیقات جعلی مورد استفاده قرار گرفت.

کیلی مک انانی سخنگوی کاخ سفید در اوایل سال جاری گفت: “اگر مدیران ارشد FBI بتوانند یک ژنرال سه ستاره را با سه دهه خدمت هدف قرار دهند ، می توانند شما را معرفی کنند.”

علی رغم درخواست های فلین برای گناه ، وزارت دادگستری در ماه مه بازگشت و اتهام کیفری را رد کرد ، اقدامی که دموکرات ها علیه ویلیام بار ، دادستان کل کشور انجام دادند ، برای اطمینان رئیس جمهور بود. در حالی که قاضی فدرال که رئیس پرونده فلین بود ، این پیشنهاد را رد کرد.

فلین ، 61 ساله ، بهترین جانشین برای مبارزات انتخاباتی 2016 برای ترامپ بود و شعار “آن را تعطیل” برای حریف 2016 ترامپ ، هیلاری کلینتون ، در یک سخنرانی در کنگره ملی جمهوری خواه در آن سال رهبری کرد.

ترامپ پس از پیروزی در انتخابات ، از فلین به عنوان مشاور امنیت ملی خود نام برد ، گرچه در جلسه ای از طرف باراک اوباما ، رئیس جمهور وقت ، به او هشدار داده شد که فلین برای این کار مناسب نیست ، اوباما فلین را از سمت خود اخراج کرد. رئیس سازمان اطلاعات دفاعی در سال 2014

فلین مدت طولانی به عنوان مشاور امنیت ملی ترامپ دوام نیاورد – او کمتر از چهار هفته پس از مشخص شدن دروغ به مایک پنس معاون رئیس جمهور و دیگر مقامات دولت استعفا داد برای مذاکراتی که با سفیر روسیه سرگئی کیسلیاک داشت. .

در یکی از تماس ها ، فلین از کیسلیاک – که ارتباطات وی تحت نظارت بود – پرسید که آیا روسیه تحریم های تلافی جویانه علیه ایالات متحده را لغو می کند زیرا ترامپ تحریم های دولت اوباما را لغو می کند و روسیه را به دلیل دخالت در انتخابات مجازات می کند؟

فلین این کار را به پنس ، که علناً انکار فلین را تکرار کرد ، انکار کرد. این امر باعث شد جیمز کومی ، رئیس وقت FBI ، ماموران را برای مصاحبه با فلین بفرستد. فلین همچنین به این کارگزاران دروغ گفت ، این یک جرم فدرال است که توسط تیم مولر برای اعلام گناه خود به فلین استفاده شده است.

پس از درخواست اولیه فلین ، ترامپ در توئیتر خود نوشت: “من باید ژنرال فلین را اخراج می کردم زیرا او به معاون رئیس جمهور و FBI دروغ گفته است.”

“او به جرم این دروغها اعتراف كرد. حیف است زیرا اقدامات وی در طول انتقال قانونی بود. هیچ چیز برای پنهان كردن وجود نداشت!” رئیس جمهور اضافه کرد.

هوپ هیکس ، مشاور ترامپ ، به محققان گفت مولر گفت رئیس جمهور فکر می کند فلین “قضاوت بدی” داشته است.

به نظر می رسد که پس از تغییر وکلای دادگستری توسط فلین و شکایت از این که توسط بازرسان تلاش می کنند تا ترامپ را میخکوب کنند ، “فریب” وی را داده است تا نظر ترامپ در مورد فلین تغییر کند.

ترامپ در اوایل سال جاری گفت: “او یک آقای بزرگ است.”

وزارت دادگستری همچنین موضع خود را در مورد این پرونده نرم تر كرد و بار به دادستان آمریكا دستور داد كه پرونده را بررسی كند و مقامات وزارت دفاع كه در ژانویه وارد عمل شدند و توصیه دولت را برای محكوم كردن فلین به شش ماه حبس مشروط تغییر دادند.

در ماه مه ، دادستان آمریكا بار كه به تحقیق در این مورد منصوب شد ، دریافت كه فلین اصلاً نباید توسط FBI مورد بازجویی قرار گیرد و توصیه كرد كه اتهامات علیه وی برداشته شود.

بار – که بارها از تحقیقات مولر انتقاد کرده است – موافقت کرد.

بار در گفتگو با CBS گفت: “در اینجا هیچ جرمی قابل شناسایی نیست” ، افزود: “مردم گاهی اوقات ادعا می كنند كه جرم نیست.”

بار در پاسخ به این س ifال که آیا او دستورات رئیس جمهور را اجرا می کند ، پاسخ داد: “من دستورات قانون را اجرا می کنم.”

در یک چرخش غیرمعمول دیگر ، وکیل فلین ، سیدنی پاول – که اخیراً با کارزار انتخاباتی ترامپ برای لغو نتایج انتخابات کار کرده بود – اعتراف کرد که در مورد پرونده فلین با رئیس جمهور مکالمه مستقیم داشته است.

وی در ماه سپتامبر به دادگاه گفت: “من اطلاعات به روز کاخ سفید را در مورد وضعیت دادگاه در اختیار کاخ سفید قرار داده ام.” “و من از رئیس جمهور خواستم که عفو نکند.”

رئیس کمیته اطلاعات پارلمان ، آدام شیف ، از کالیفرنیا ، که پرونده او را در جریان استیضاح در سنا در اوایل سال جاری علیه ترامپ رهبری کرد ، بعداً روز چهارشنبه در بیانیه ای از بخشش انتقاد کرد.

وی گفت: “ترامپ بار دیگر از حق عفو خود برای پاداش دادن به مایکل فلین ، که وفاداری به ترامپ را نسبت به وفاداری به کشورش انتخاب کرد ، سوused استفاده کرد” ، افزود: “تعجب آور نیست که ترامپ دقیقاً همانطور که او آمده است ظاهر شود – تحریف شده به پایان. “
منبع: green-chapter.ir

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum html nullednulled themes