[ad_1]

واشنگتن – دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریکا روز پنجشنبه گفت که قصد دارد تهدید خود را برای وتو در لایحه سالانه سیاست دفاعی ، که هفته گذشته با اکثریت وتو در مجلس و سنا تصویب کرد ، عملی کند.

“من لایحه دفاع را وتو می کنم ، که چین را بسیار ناخوشایند خواهد کرد. آنها او را دوست دارند. برای محافظت از آثار ملی ما و اجازه دادن به خارج شدن ارتش از سرزمین های دور و بسیار نامساعد ، باید بخش 230 پایان یابد. متشکرم! »ترامپ صبح پنجشنبه در توییتی نوشت.

این اتاق سه شنبه گذشته با مجوز 335-78 قانون مجوز دفاع ملی را تصویب کرد و روز جمعه سنا آن را 84-13 تصویب کرد.

رئیس جمهور با لایحه گسترده سیاسی مخالفت كرد و از آن خواست كه قانون مسئولیت اینترنت معروف به بند 230 را لغو كند. وی همچنین با مقرراتی در این لایحه كه باعث می شود پایگاه های نظامی آمریكا از نام رهبران كنفدراسیون جنگ داخلی محروم شود ، مخالفت كرد.

پیش از این ، NBC News گزارش داده بود که ترامپ از زمان انتخابات 3 نوامبر به طور خصوصی به نمایندگان حزب جمهوری اسلامی گفته است كه در صورت مبارزات انتخاباتی برای وتو كردن لایحه سیاست دفاع ، اگر شامل زبانی باشد كه پایگاه های نظامی را تغییر نام می دهد.

مشخص نیست که آیا کنگره قصد دارد وتو مورد انتظار ترامپ را لغو کند و آیا جمهوری خواهانی که از این لایحه حمایت کرده اند از این اقدام حمایت می کنند یا خیر. رئیس مجلس اقلیت ها ، کوین مک کارتی ، ایالت کالیفرنیا ، گفت که برای لغو وتو رای نخواهد داد.

اگر این لایحه قبل از به تعویق انداختن 3 ژانویه کنگره 116 به قانون تبدیل نشود ، کنگره بعدی باید پیش نویس جدیدی را تدوین و مذاکره کند.[ad_2]

منبع: green-chapter.ir

ایندکسر

آموزش جاوا اسکریپت یوزرکد