ترامپ رئیس امنیت سایبری انتخابات را که نظریه های توطئه را رد کرد ، اخراج کرد


کریستوفر کربس ، که رهبری امنیت سایبری دولت فدرال را بر عهده داشت ، توسط رئیس جمهور دونالد ترامپ از طریق توییتر اخراج شد.

کربس ، مدیر آژانس امنیت سایبری و امنیت زیرساخت (CISA) ، از زمان انتخابات 3 نوامبر ، از طریق وبلاگ Rumor Control ، که لیستی از ادعاهای دروغین تقلب در انتخابات و هک کردن آن را لغو کرد ، مورد انتقاد عمومی ترامپ قرار گرفت. بسیاری از آنها ترامپ یا وکلای وی پس از باخت در انتخابات ادعا کرده اند که اصیل هستند.

خربس سه شنبه شب پس از تیراندازی به NBC News گفت: “من به کاری که ما در CISA انجام داده ایم افتخار می کنم.” “من به هم تیمی هایی که در CISA داشتم افتخار می کنم. ما این کار را درست انجام دادیم.”

یک منبع مطلع از تیراندازی گفت که کربس از طریق توییتر در مورد آن اطلاع پیدا کرد و این باعث ناراحتی وی شد زیرا کار را جدی گرفت.

چندین منبع نزدیک به کربس در روزهای اخیر گفته اند که این سوال است که “چه وقت ، نه اگر” کاربس برکنار شود.

یکی از نزدیکان کربس گفت: “او مراقب مرگ بود.”

ترامپ توییت سه شنبه شب ، كربس بیانیه ای در مورد انتخابات صادر كرد كه “بسیار نادرست” بود و ظاهراً اشاره به بیانیه مشترك CISA ، كمسیون پشتیبانی انتخابات و گروه هایی بود كه نماینده رهبران اصلی انتخابات در هر كشور هستند. در بخشی از این بیانیه آمده است: “هیچ مدرکی وجود ندارد که نشان دهد هر سیستم رأی گیری آرا deleted را حذف یا از دست داده ، آرا votes را تغییر داده یا به هر طریقی مورد خدشه قرار گرفته است.”

ترامپ بارها گفته است که در انتخابات تقلب صورت گرفته است ، اگرچه هیچ مدرکی برای اثبات این ادعا وجود ندارد و بسیاری از آژانس های ایالتی و فدرال می گویند این انتخابات قانونی است.

كربس یكی از بلندپایه ترین مقامات دولتی است كه ادعاهای بی اساس در مورد دستكاری در انتخابات را به ویژه با بررسی یك نظریه توطئه با محوریت ماشین های رای گیری دومینیون كه ترامپ تحت فشار قرار داد ، افشا كرد.

علاوه بر وب سایت کنترل شایعات ، کربس از استفاده از آرای رایانامه قبل از انتخابات دفاع کرد و گفت CISA با افزایش رویه در طی همه گیری ، هیچ پتانسیلی برای افزایش تقلب نمی بیند.

که در پیگیری توییتترامپ گفت که انتخابات از تداخل خارجی رنج نمی برد ، اما او دوباره به سیستم های رای گیری دومنیون اشاره کرد.

اندکی پس از اعلامیه ترامپ ، کربس در توییتر خود نوشت: “ما شایسته خدمت بودیم. ما این کار را درست انجام دادیم.”

منابع نزدیک به کربس انتظار داشتند که وی به جای “دروغ گفتن” ، همچنان اخبار نادرست رئیس جمهور را دفع کند.

برکناری کربس نه تنها درهای رئیس جمهور را برای انتصاب شخصی وفادار به جای وی باز می گذارد. این یکی از مقامات سابق امنیت میهن ، آژانس مادر CSIA است که “این فرصتی برای سو actors استفاده بازیگران سایبری بد است.”

معاون كربس ، متیو تراویس ، به گفته ی یك منبع آگاه مستقیم از وضعیت ، اندكی بعد استعفا داد.

به گفته سخنگوی CISA ، براندون ولز که تا سه شنبه شب شماره 3 CISA بود ، اکنون پس از برکناری کریس کربس و استعفای تراویس به عنوان رئیس آژانس فعالیت خواهد کرد. ولز یک کارمند شغلی است ، نه یک منصوب سیاسی ، که او را از اخراج از کاخ سفید محافظت کند.

اگرچه به نظر نمی رسید در مورد انتخابات اظهار نظر عمومی کند ، اما در یک رویداد در 11 اکتبر در انستیتوی فناوری ماساچوست ، وی گفت که نقش CISA “اولین کسی است که سعی در اصلاح اطلاعات نادرست انتخابات داشت”.

“نقش ما این است كه با مردم آمریكا ارتباط برقرار كنیم و روش درستی برای ارزیابی اطلاعاتی كه می بینند به آنها ارائه دهیم. در نهایت ، خواه این اطلاعات را از طریق منابع خارجی یا محلی تهیه كنیم.”

یکی دیگر از مقامات سابق DHS گفت CISA عمدتا از پشتیبانی دو جانبه در سراسر دولت ترامپ ، حتی از دموکرات های منتقد وزارت امنیت داخلی بیشتر برخوردار بود.

این مقام پیشین گفت: “این ایده که آنها در تلاشند تاریخچه CISA را دوباره بنویسند دیوانه کننده است.”

اما ، مقام سابق گفت ، كربس باید بتواند در دولت بایدن به دولت برگردد زیرا “با اطمینان در درایت” از آنجا خارج شد.

این مقام گفت: “او مرد ایستادگی در برابر رئیس جمهور و دفاع از دموکراسی خواهد بود.”

یک منبع نزدیک به کربس گفت که چاد وولف ، دبیر ستاد DHS به تازگی سعی کرده است “با سلطنت” در کربس از وی درخواست کند تا توئیت هایی را منتشر نکند که با ادعاهای رئیس جمهور در مورد انتخابات مغایرت داشته باشد.

“کریس سازش نمی کند”

ترامپ پس از کارزار روسیه برای دخالت در انتخابات 2016 و اعلامیه خروجی دولت اوباما مبنی بر اینکه سیستم های انتخاباتی به زیرساخت های حیاتی تبدیل می شوند ، کربس ، مدیر پیشین سیاست مایکروسافت را به عنوان مدیر CISA فعلی منصوب کرد.

در حالی که آژانس به تعدادی از صنایع مانند تولید و شبکه برق کمک امنیتی می کرد ، کربس چهره تلاش های امنیتی سایبری دولت شد که شامل اختلافات با رهبران انتخابات از 50 کشور و جامعه هک گسترده بود. .

از نظر تاریخی هر دو گروه نسبت به دولت فدرال بدبین هستند ، اما تحت نظر كربس ، CISA توانسته است به هر دو حمله كند. وی در کنفرانس های مهم امنیت سایبری در کشور چهره شد و هکرهای بسیار محترم را ترغیب کرد تا به CISA بپیوندند.

وی همچنین با میزبانی از دستورالعمل های ملی امنیت انتخابات و ترغیب هر کشور برای نصب سنسورهایی برای تبادل اطلاعات در مورد تهدیدات سایبری ، در انتخابات هر دو حزب پیروز شد. CISA با اشاره به اینکه برخی از کشورها در سال 2016 قادر به دریافت توجیهات اطلاعاتی نبودند ، زیرا برخی از اطلاعات مربوط به فعالیت های روسیه طبقه بندی شده است ، ابتکار عمل را برای به دست آوردن حداقل یک نفر با مجوز امنیتی در هر کشور هدایت می کند.

یک مقام ارشد آژانس اخراج کربس را “روز غم انگیزی” برای آژانس خواند و گفت که وی با درخواست برای تکرار ادعاهای گمراه کننده مخالفت می کند.

این مقام ارشد گفت: “کریس با خودش یا با این مأموریت سازش نکرد.”

یکی دیگر از مقامات CISA گفت که اخراج کربس به دلیل رد ادعاهای دروغین انتخاباتی “کاملاً نشانه افتخار” است.

این مقام گفت: “او باید افتخار کند.”

در اوایل روز سه شنبه ، CISA اعلام کرد که کربس در دو گفتگوی زنده که توسط کشورهای ثالث برگزار می شود ، با آژانس صحبت خواهد کرد.

بسیاری از سیاستمداران و مقامات دولتی پس از اعلامیه ترامپ ، کربس را ستودند.

مایکل گوین ، سخنگوی ستاد انتخاباتی بایدن ، رئیس جمهور گفت: “باید کریس خربس را بخاطر سهم خود در دفاع از انتخابات ما ستود ، نه اینکه بخاطر گفتن حقیقت اخراج شود.” “مقامات انتخاباتی دو حزب در خود دولت – و در سراسر کشور – به صراحت اعلام کرده اند که ادعاهای دونالد ترامپ در مورد کلاهبرداری گسترده رای دهندگان کاملاً خلاف واقع است و امتناع شرم آور ترامپ از پذیرش این واقعیت نشان می دهد که برکناری وی تا چه اندازه بی اساس و ناامیدانه است.

سناتور مارک وارنر ، D-Va ، یکی از اعضای کمیته اطلاعات سنا ، و رئیس سابق آن ، سناتور ریچارد بور ، RN.C ، برای حمایت از Krebs اظهارات ایمیل کردند.

وارنر گفت: “کریس کربس یک کارمند برجسته دولت است و مردی که آمریکایی ها می خواهند از امنیت انتخابات ما محافظت کنند.”

وارنر افزود: “این چیزهای زیادی می گوید كه رئیس جمهور تصمیم گرفت كه او را بركنار كند ، فقط به این دلیل كه او حقیقت را گفت.”

بور گفت: “کریس و تیمش در CISA سخت تلاش می کنند تا زیرساخت های مبارزاتی ما را تقویت کنند ، به ایجاد آسیب پذیری و ایجاد اعتماد بین دولت های ایالتی و فدرال کمک می کنند.” “کارزار خلاقانه و ابتکاری ایجاد شده توسط CISA برای ارتقاec امنیت سایبری باید به عنوان الگویی برای سایر سازمانهای دولتی باشد.”

سناتور امی کلوبوچار ، مینه سوتا ، در نامه ای الکترونیکی گفت که تیراندازی کربس “ضربه ای به دموکراسی ماست”.

وی گفت: “رئیس كربس توسط جمهوری خواهان و دموكرات ها در سطح ایالتی و ملی به دلیل محافظت از زیرساخت های مهم ملت ، از جمله سیستم های انتخاباتی ما ، مورد ستایش قرار گرفته است.”

نماینده جیم لانگوین ، MD ، عضو کمیته امنیت میهن و عضو کمیسیون سولاریوم سایبری ، یک آژانس مشترک دولتی برای ایجاد یک استراتژی جامع امنیت سایبری در ایالات متحده ، در یک ایمیل گفت که Krebs “عمومی است بنده دارایی با صداقت بی عیب و نقص. “

لانگوین گفت: “ناتوانی رئیس جمهور در پذیرش نتایج انتخابات و معامله وی با کسانی که می خواهند دروغ های او را واقعیت بگویند از تحریک پذیر به کاملا خطرناک تبدیل شده است.”

وزیر امور خارجه کالیفرنیا الکس پادیلا در نامه ای الکترونیکی گفت که این اقدام “ملت ما را ضعیف تر” می کند.

“موفقیت در انتخابات عمومی سال 2020 – در برابر مبارزات ضد اطلاعاتی و تهدیدهای سایبری از سوی مخالفان خارجی – عمدتا به دلیل CISA تحت مدیریت کریس کربس است. کریس کربز یک شریک قابل دسترسی و قابل اعتماد برای انتخابات در سراسر کشور و فراتر از آن بود. خطوط حزب چون ما از سال 2016 دفاع سایبری خود را تقویت کرده ایم ، “او گفت.
منبع: green-chapter.ir

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum html nullednulled themes