ترامپ اعلام کرد ، دادستان کل ویلیام بار دولت را ترک خواهد کرد


دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریکا روز دوشنبه در توئیتی ، دادستان کل ویلیام بار در این ماه استعفا خواهد داد.

این خبر اندکی پس از آن اعلام شد که بار اظهار داشت هیچ تقلب گسترده ای در انتخابات صورت نگرفته است ، در مخالفت با ترامپ ، که در قلب تلاش قانونی ناموفق برای لغو نتایج و ماندن در قدرت ادعاهای بی اساس کرد.

توییتر در توییتر نوشت: “من فقط یک دیدار بسیار خوب با دادستان کل بیل بار در کاخ سفید داشتم.” “رابطه ما بسیار خوب بود ، او کار بسیار خوبی انجام داد! طبق نامه ، بیل درست قبل از کریسمس برای گذراندن تعطیلات با خانواده اش ترک خواهد شد.”

یک مقام کاخ سفید گفت که بار “داوطلبانه استعفا داد” و “تحت فشار قرار نگرفت و یا مجبور به استعفا شد.” این مقام مسئول ملاقات بعد از ظهر بار با ترامپ را “بسیار دوستانه” توصیف کرد.

ترامپ معاون دادستان کل کشور جف روزن را به عنوان سرپرست دادستان منصوب کرد تا در هفته های باقی مانده از دوره ریاست جمهوری خود خدمت کند. رئیس جمهور منتخب جو بایدن که 20 ژانویه سوگند یاد می کند ، انتخاب خود را به عنوان دادستان کل اعلام نکرده است.

بار پس از درگیری ترامپ با دادستان کل سابق جف سشنز در مورد تحقیقات روسیه که بار در آن به عنوان “نادر” دوره ریاست خود در نامه استعفا به ترامپ توصیف کرد ، این نقش را به عهده گرفت.

وی گفت: “برای من افتخار بزرگی است که مجدداً شما را برای خدمت به دولت شما و مردم آمریکا به عنوان دادستان کل کشور فراخواندم. من افتخار می کنم که در بسیاری از موفقیت ها و دستاوردهای بی سابقه شما برای مردم آمریکا نقش داشته ام.”

وی بعداً افزود: آفت این کارزار تلاش برای فلج کردن بود ، اگر نه دولت شما را با اتهامات دیوانه وار و بی اساس توافق نامه محرمانه با روسیه آواره کرد.

بار که همچنین به عنوان دادستان کل رئیس جمهور جورج دبلیو دبلیو بوش خدمت می کرد ، تنها نفر دوم است که دو بار مسئولیت دارد. جان کریتدنن اولین بار در قرن نوزدهم بود. بار در سال 2019 ، 54-45 توسط سنا تأیید شد.

با وجود وفاداری به ترامپ ، بار در ماه های اخیر خود را در کمر رئیس جمهور پیدا کرده است. ترامپ در مصاحبه ها از بار تمجید و انتقاد کرد و وی از وزارت دادگستری به عنوان کارمندی برای جستجوی دشمنان سیاسی استفاده کرد.

ترامپ در آخر هفته پس از گزارش رسانه ها مبنی بر اینکه بار به مقامات دستور داده است اجازه ندهند تحقیقات شکارچی بایدن در هفته های منتهی به انتخابات نوامبر علنی شود ، به توییتر حمله کرد.

در ماه اکتبر ، ترامپ گفت که “پس از تحقیقات وزارت دادگستری در مورد دولت اوباما” هیچ ناراضی بود و “بدون رضایت” متهم شد که آیا بار را برای یک دوره دوم احتمالی حفظ خواهد کرد یا خیر.

اما دموکرات ها مدت هاست بار را متهم می کنند که به جای یک مقام مستقل به عنوان وکیل شخصی ترامپ عمل می کند. وی از تضعیف یافته های تحقیقات مولر ، دادستان های فدرال خواست تا تعقیب قضایی مایکل فلین ، مشاور امنیت ملی سابق را کنار بگذارند و ادعاهای بی اساس ترامپ در مورد رای گیری پستی را تکرار کند.

مونیکا آلبا کمک کرد
منبع: green-chapter.ir

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum html nullednulled themes