[ad_1]

واشنگتن – در ساعت 3:42 بامداد بعد از روز انتخابات ، ناگهان با جهش در تعداد آرای جو بایدن ، رئیس جمهور منتخب ، برتری رئیس جمهور دونالد ترامپ در ویسکانسین تضعیف شد.

رئیس جمهور پرش بایدن را طی سخنرانی روز چهارشنبه در کاخ سفید به عنوان شواهدی از کلاهبرداری ذکر کرد. “تا به امروز ، همه در تلاشند بفهمند که از کجا آمده است؟”

در حقیقت ، مدتهاست که این تغییر توضیح داده شده است. این آرا از طریق آرا mail پستی در میلواکی و 38 شهرداری دیگر به دست آمد که به طور متمرکز شمارش و بطور همزمان گزارش شدند. کارمندان دولت کاملاً انتظار دیدن تغییر ناگهانی را داشتند.

جیم استینکه ، رهبر جمهوری خواهان در شورای ملی ، گفت که این جای تعجب نیست. وی در فیس بوک نوشت که اولین اتهامات مبنی بر اینکه اشتباهی رخ داده است ، نوشت: “ما دقیقاً می دانستیم که تعداد آنها در طول روز دقیقاً چقدر است. گزارش دیررس آنها نشانه ای از تقلب نیست.”

ترامپ روز چهارشنبه در یک سخنرانی گفت ، اتفاق مشابهی در میشیگان افتاد و از اینکه نزدیک به 150،000 رأی در جریان “رأی دادن صبح” در ساعت 6:31 بعد از ظهر آمد ، شکایت کرد. وی گفت: “ناگهان من از بسیاری از پیروزی ها به از دست دادن یک مسابقه فشرده می روم. این فساد است.”

اما این ، علی رغم ادعای رئیس جمهور مبنی بر اینکه “هیچ کس در مورد آن چیزی نمی داند” نیز توضیح داده شده است.

یک مقام انتخابات در شهرستان شیاواسی به اشتباه صفر اضافی را به محاسبه بایدن اضافه کرد و آن را به جای 15371 ، 153،710 وارد کرد. یک مقام دولتی این خطا را گرفت و در عرض نیم ساعت پس از ورود اشتباه اصلاح شد. مقامات انتخابات گفتند ، حتی اگر آن زمان از قلم افتاده باشد ، این اشتباه در حین انتخابات کشف می شد.

بر اساس گزارش NBC News ، بایدن با بیش از 150،000 رای میشیگان را از آن خود کرد ، که اختلاف قابل توجهی بیشتر از امتیاز 10704 رای ترامپ نسبت به هیلاری کلینتون در سال 2016 بود.

روز چهارشنبه ، رئیس جمهور در آریزونا گفت ، “به رای دهندگانی كه برگه های رای گیری آنها از طریق ماشین های محاسبه پیام های خطا ارسال می كردند ، گفته شد كه باید یك دكمه را فشار دهند ، در نتیجه آرا شمارش نشدند.” این اشاره به این ادعاست که استفاده از قلم های شارپی در شهرستان ماریکوپا باعث خونریزی جوهر و بی اعتبار شدن آرا شد. به رأی دهندگان گفتند كه به آنها گفته شد كه از دكمه لغو استفاده كنند تا به هر حال دستگاه شمارش را مجبور به قبول آرا كنند.

دادخواست ادعایی در این باره رد شد و مقامات دولتی گفتند که استفاده از قلم منجر به رد آرا نمی شود.

پرزیدنت ترامپ همچنین گفت که هزاران برگ آراots بدون لیست پس از انتخابات در سه منطقه جورجیا پیدا شده است ، “و این آرا بیشتر از رای دهندگان ترامپ است.”

مقامات گفتند که این درست است ، اما این شواهدی از کلاهبرداری یا فساد نیست. و در واقع ، این چهار شهرستان بود ، نه سه.

در هر صورت ، مقامات انتخابات گفتند كه مقامات انتخابات شهرستان موفق به بارگذاری مقادیر از کارتهای حافظه مورد استفاده برای ذخیره کل مبلغ از ماشین های شمارش نشده اند. این اختلافات در طی ممیزی که توسط وزیر امور خارجه براد رافنسپرگر ، جمهوریخواه انجام شده و بارها مورد انتقاد ترامپ قرار گرفته است ، کشف شد.

رافنسپرگر طبق قانون گرجستان که سال گذشته تصویب شد و پس از انتخابات عمومی نیاز به حسابرسی یک مسابقه داشت ، عمل کرد و او رقابت ریاست جمهوری را برای بررسی انتخاب کرد. مشخص شد که کارت های حافظه در مجموع 3،601 رأی به ترامپ و 2،170 رأی به بایدن دارند و به سود ترامپ در ایالتی که با 12،670 رأی از دست داد ، سود خالص 1431 را به دست می آورد.

در حالی که حداقل در یک نظرسنجی مشخص شد که بسیاری از جمهوری خواهان معتقدند رئیس جمهور ترامپ واقعاً در انتخابات پیروز شده است ، اما ادعاهای وی درباره کلاهبرداری تأثیری در تعداد کمی از آرا through از طریق دادخواستها نداشت.

از جمله شدیدترین منتقدان ادعاهای تبلیغاتی ترامپ ، دو قاضی فدرال بودند که هر دو از سوی رئیس جمهور ترامپ روی نیمکت منصوب شدند.[ad_2]

منبع: green-chapter.ir

ایندکسر

آموزش جاوا اسکریپت یوزرکد