[ad_1]

وقتی جو بایدن روی کار می آید ، این بازگشت به اوقات آشنا خواهد بود ، از چند طریق دیگر.

وی پس از یک رکود شدید اقتصادی مجدداً بر اجرای طرح امداد و سرمایه گذاری مجدد ایالات متحده نظارت خواهد کرد. اما اینکه چقدر خوب فهمیده است که “کلانتر” این تلاش ها است می تواند تعیین کند که اکنون کشور به سرعت بهبود می یابد.

هنگامی که پرزیدنت اوباما در 17 فوریه 2009 قانون بازیابی و سرمایه گذاری مجدد ایالات متحده را امضا کرد ، وی بایدن را به نظارت بر اجرای و بهره برداری از تلاش 787 میلیارد دلاری برای نجات اقتصاد ایالات متحده و اطمینان از عدم تقلب و اتلاف مالی منصوب کرد. منابع مالی.

پرزیدنت اوباما در آن زمان گفت: “در اطراف کاخ سفید ، ما او را کلانتر می نامیم زیرا اگر از دلار مالیات دهندگان سوusing استفاده می کنید ، مجبور خواهید بود که به او پاسخ دهید.”

اما کارشناسان می گویند تمرکز اصلی در اطمینان از خرج صحیح دلار با یک اشتباه بسیار بزرگتر معامله می شود. با صرف نکردن به اندازه کافی سریع ، رکود برای مدت طولانی تری ادامه یافت ، باعث درد اقتصادی شد و درهای سیاسی را برای اقدامات ریاضتی باز کرد که باعث بهبود بیشتر دوره بهبودی شد.

در میان گزارش ها مبنی بر اینکه ابتکارات تخفیف همه گیر مانند برنامه حمایت از دستمزد برخی از کلاهبرداران مالیات دهندگان را غنی کرده است ، مقاماتی مانند جروم پاول رئیس بانک فدرال از اقدام سریع دولت ترامپ دفاع کرده و معتقدند که مقیاس بحران اقتصادی آنقدر زیاد که توزیع وجوه باید در اولویت اولویت خود قرار گیرد ، حتی اگر این امر به معنای لیز خوردن چند بازیگر بد از شکاف ها باشد.

یک مطالعه Moody’s Analytics در سال 2009 نشان داد که افزایش تمبرهای غذایی و برنامه های بیمه بیکاری بیشترین بازدهی را از سرمایه گذاری دولت ایجاد می کند ، زیرا بیشتر این دلار بلافاصله هزینه می شود و به اقتصاد بازمی گردد.

فیلیپ هاروی ، استاد حقوق و اقتصاد دانشکده حقوق دانشگاه راتگرز ، گفت که تمرکز بر ارائه مستقیم درآمد برای افراد و خانوارها ، برخی از این گلوگاه ها را دور می زند و همچنین نگرانی از سو companies استفاده شرکت ها از بودجه است.

هاروی می گوید ، پول حاصل از قانون بازیابی “مستقیماً بین مردم توزیع نمی شود. همه چیز چکه می کرد و این سرعت او را کند می کرد. اگر تمرکز خدمات بر روی جوامع بیکار و حاشیه نشین باشد ، این کار خیلی سریع پول را از آن خارج می کند. “

اقتصاددانان می گویند که سخت ترین کاری که بایدن هنگام روی کار آمدن باید با آن روبرو شود این است که در صورت باقی ماندن سنا در دست جمهوری خواهان ، همانطور که بسیاری انتظار دارند سوزن انگیزه های آینده را بگیرد. در شرایطی که بسیاری از اقتصاددانان می گویند واقعیت این است که او به اندازه کافی بزرگ برای انجام کار نبود ، اوباما به قانون پیش بینی بیش از حد متهم شد.

زندی گفت ، نارضایتی رأی دهندگان از سرعت کند بهبود در انتخابات میان دوره ای 2010 ، که موجی از احزاب محافظه کار چای را در برگرفت و انگیزه های زیادی را در جهت مخالف ایجاد کرد ، پیرامون شخصی که عواقب اقتصادی طولانی مدت داشت.

وی گفت: “من فکر می کنم گسترده ترین درس این است که ما خیلی سریع از انگیزه به ریاضت رسیده ایم – خیلی سریع.” “تا سال 2011 ، ریاضت اقتصادی” واقعاً اقتصاد را کند کرد و یکی از دلایل اصلی این بود که این بهبود به طرز دردناکی کند بود. “

شواهدی وجود دارد که نشان می دهد بایدن به برخی از مشاوران مشابه روی آورده است: جارد برنشتاین ، بهترین اقتصاددان بایدن از 2009 تا 2011 ، یکی از نام هایی است که به عنوان گزینه بالقوه کابینه مطرح شده است ، این نشان می دهد که بایدن است حداقل به قسمتهایی از همان کتاب بازی برگردید.

کارشناسان می گویند چندین موضوع خاص وجود دارد که بایدن و تیمش می توانند از مدل های توسعه یافته و درسهایی که در آخرین بهبودها آموخته اند استفاده کنند.

تام گوارا ، مدیر انستیتوی سیاست های عمومی دانشگاه ایندیانا ، گفت که وعده بایدن برای بازسازی زیرساخت های تولیدی ایالات متحده و ظرفیت تولید بیشتر در خشکی می تواند از همان نوع استراتژی پیروی کند که منجر به ایجاد کنسرسیوم دولتی و خصوصی در سال 2012 شد. اختصاص داده شده به تولید پیشرفته پیشرفته ، بعدا به عنوان “ساخت در ایالات متحده” شناخته شده است.

وی گفت: “من فکر می کنم شباهت ها واقعاً مربوط به ظرفیت سازی است.” آنها به تولیدکنندگان کوچک و متوسط ​​فرصت و دانش کافی داده اند. “

نگرانی اصلی اقتصاددانان وضعیت وخیم دولت و دارایی عمومی محلی است – عاملی که بسیاری گفته اند منجر به سیر آهسته و ناهموار بهبودی از رکود بزرگ شده است.

ارائه کمک به ایالت ها و شهرداری ها مسئله اصلی در گفتگوهای کمک Covid-19 است ، زیرا رئیس جمهور و جمهوری خواهان در کنگره ایالتی مانند نیویورک و کالیفرنیا را متهم می کنند – سنگرهای دموکراتیک تحت تأثیر Covid-19 – به دلیل سو mis مدیریت بودجه خود .

از همان ماه های ابتدایی ، ویروس کرونا به مناطق وسیعی از کشور ، از جمله قسمت اعظم قلب دولت سرخ ، گسترش یافته است. زندی پیشنهاد می کند که بی درنگ بودن و گستردگی بحران بهداشت عمومی می تواند منجر به پاسخگویی در میان قانونگذاران شود.

زندی گفت: “واقعیت این است که از بیماری همه گیر کم نشده است.” “به خصوص اکنون ، وقتی همه گیری در سراسر کشور وجود دارد و کشورهای قرمز بیش از کشورهای آبی رنج می برند ، شاید این پویایی را تغییر دهد.”

[ad_2]

منبع: green-chapter.ir