با رشد ویروس کرونا ، کشورها هزینه های بیشتری را صرف کمک های اقتصادی می کنند. اما ایالات متحده نه


ایالات متحده با موج جدید شیوع Covid-19 روبرو است که بیمارستان ها ، کارگران ، مشاغل و مدارس را آزار می دهد.

از این نظر ، این کشور تنها نیست: کشورهای ثروتمند در سراسر اروپا نیز مانند کانادا با هجوم زیادی از عفونت های جدید روبرو هستند. اما برخلاف همتایان اقتصادی خود ، رهبران منتخب در ایالات متحده شهروندان را در معرض بحران فعلی قرار داده اند و هیچ بالشتک مالی اضافی از طرف دولت خود ندارند.

در انگلستان ، دولت محافظه کار به رهبری نخست وزیر بوریس جانسون کارگران منقضی شده را نجات داده است – یک حلقه نجات برای میلیون ها نفر که با محاصره های جدید در سراسر کشور مبارزه می کنند. در آلمان ، مقامات بودجه بیشتری را برای جبران مشاغل تحت تأثیر محدودیت های بهداشتی تصویب کرده اند. و در کانادا ، یک برنامه بودجه جدید حمایت بیشتری از مشاغل در بخشهایی که به شدت تحت تأثیر قرار گرفته اند را برای تکمیل یارانه های جاری کارگران فراهم می کند ، از جمله 2000 دلار در ماه برای کسانی که به دلیل همه گیری شغل یا درآمد خود را از دست داده اند.

آرمین یالنیزیان ، اقتصاددان بنیاد اتکینسون ، که پاسخ کانادا را پیگیری می کند ، گفت: “بیشتر آنچه آنها در مارس و آوریل به بازار معرفی کردند ، قبلاً تمدید و تقویت شده است.”

ایالات متحده در جهت مخالف پیش رفته است و منافع کارگران و مشاغل را منقضی می کند و هنوز توافق نامه ای در مورد بسته کمک جدید در واشنگتن وجود ندارد.

سود هفتگی 600 دلار برای افرادی که شغل خود را از دست داده اند و یا نمی توانند در بیماری همه گیر کار کنند در ماه جولای بدون جایگزینی قانونی به پایان رسید و بودجه حمایت از مشاغل کوچک نیز در حال برداشت است. تمدید مزایای بیکاری دولت باید همراه با حمایت از اخراج مستاجر ، ارائه مرخصی استحقاقی و مسدود کردن وام های دانشجویی پس از این ماه پایان یابد.

کاخ سفید و کنگره ماه ها در حال بحث و گفتگو برای تسکین جدید بوده اند ، رهبران دموکرات اخیراً یک لایحه دو حزب را برای تأمین حدود 900 میلیارد دلار کمک تصویب کرده اند و رئیس جمهور ترامپ و رهبران جمهوری خواه در ابتدا از رقم کمتری حمایت کردند. در حالی که در روزهای اخیر مذاکرات شتاب بیشتری گرفته است ، اما هنوز هیچ توافقی وجود ندارد.

عدم کمک واشنگتن در هفته های اخیر حتی فوری شده است. رشد شغلی در ماه نوامبر به شدت کند شد و 10 میلیون نفر کمتر از زمان شیوع بیماری همه گیر در بهار گذشته کار کردند.

علاوه بر این ، برای کشورها دشوارتر است که از راهنمایی دکتر آنتونی فاوسی و سایر کارشناسان بهداشت عمومی ، که توصیه می کنند برای کنترل شیوع و -با خیال راحت مدارس را باز کنید.

بدون تسکین بیشتر ، دولت های ایالتی و محلی با تصمیماتی روبرو می شوند که هیچ مزیتی بین وضع قوانین توصیه شده بهداشتی و ورشکستگی مشاغل محلی ندارد.

تارا اس اسمیت گفت: “من می دانم که بسیاری از صنایع برای باز ماندن در حال لابی گری هستند زیرا بسته شدن به معنای از دست دادن عظیم درآمد صاحبان مشاغل و کارمندان است ، حتی اگر این امر بهترین کار از نظر بهداشت عمومی باشد.” متخصص اپیدمیولوژی در دانشگاه ایالتی کنت “تسکین فدرال به شما کمک می کند برخی از این نگرانی ها را برطرف کنید.”

کشورهای اروپایی برای مهار آخرین افزایش عفونت ها ، از جمله ضمانت نامه های گسترده در منازل ، اقدامات سختگیرانه بهداشتی را اعمال کرده اند. اگرچه چنین اقداماتی همانند ایالات متحده ممکن است در آنجا از نظر سیاسی تقسیم شود ، اما پرونده ها در کل اتحادیه اروپا رو به زوال است. اما در ایالات متحده ، در میان انبوهی از قوانین که از ایالتی به ایالت و شهر دیگر متفاوت است ، عفونت ها ، بستری شدن در بیمارستان و مرگ و میرها هنوز در حال رسیدن به اوج جدید است.

کمک های دولتی در کشورهای مختلف اروپا متفاوت است ، اما اقتصاددانان می گویند این کمک ها دارای برخی ویژگی های مشترک است. در بسیاری از مکان ها ، این تخفیف به عنوان یارانه ای برای مشاغل در نظر گرفته شده است تا کارگران را با دستمزد نگه دارند و درصدی از حقوق آنها را به جای انتقال به بیکاری ، پرداخت کنند.

برخی از کشورها از سیستم های ایجاد شده در پاسخ به رکودهای قبلی بهره مند شده اند. به عنوان مثال ، برنامه Kurzarbeit آلمان ، كه بخشی از حقوق را به منظور تشویق شركت ها به نگه داشتن كارگران در ساعات كاهش یافته به جای اخراج ، پرداخت می كند ، پس از بحران مالی 2008 ، یك داستان موفقیت تلقی می شود و به عنوان یك الگوی سایر كشورها ثابت شده است.

کن واتر ، اقتصاددان ارشد اروپا در IHS Markit ، گفت: “این طرح های تخصیص تاکنون در مهار از دست دادن شغل بسیار مثر بوده است.” “ما در انگلیس یکی داشتیم ، دولت های فرانسه ، اسپانیا و ایتالیا اختلافاتی دارند. همه آنها از نظر مشخصات متفاوت هستند ، اما دیدگاه کلی یکسان است.”

در حال حاضر هیچ زیرساخت فنی برای پیگیری مدل اروپایی در ایالات متحده وجود ندارد. اما در اوایل همه گیری ، مقیاس کمک ها با سایر اقتصادهای پیشرفته همگام بود و کلیشه های مربوط به عدم تمایل آمریکا برای تأمین بودجه یک شبکه تأمین اجتماعی قابل مقایسه با اروپا را خرد کرد. از برخی جنبه ها ، تلاش های امدادی ایالات متحده حتی بیشتر و سخاوتمندانه تر بوده است.

مزیت اصلی قانون مراقبت 2.2 تریلیون دلار – چک هفتگی 600 دلار برای هر کسی که علاوه بر مزایای بیکاری دولتی به دلیل همه گیری قادر به کار نیست – اغلب بیش از آنچه کارگران در محل کار انجام می دهند . این بدان معنی بود که این کمکها بیشتر از سایر کشورها بود ، جایی که مزایا به عنوان درصدی از حقوق قبلی محدود شده اند.

قانون مراقبت همچنین به بیشتر خانوارها اجازه می دهد تا برای بزرگسالان 1200 دلار و برای کودکان 500 دلار مشوق را بررسی کنند. برای کمک به مشاغل ، صدها میلیارد دلار وام از طریق برنامه حمایت از دستمزد فراهم کرده است که در صورت خرج مالکان برای نگه داشتن کارگران با دستمزد ، آنها می توانند به کمک های مالی تبدیل شوند.

تخفیفات ارائه شده توسط قانون CARES تأثیر زیادی داشته است. طبق مطالعه دانشگاه کلمبیا در ماه ژوئن ، حتی پس از فروپاشی اقتصاد در بهار سال گذشته ، در ابتدا سطح فقر همچنان ادامه داشت. بسیاری از آمریکایی ها حتی موفق به جمع آوری صندوق پس انداز برای کمک به آنها در غلبه بر بیماری همه گیر شده اند.

بیشتر بودجه CARES موقتی بود و هدف آن کمک به کارگران بود از طریق آنچه قانونگذاران امیدوارند برای کنترل ویروس مدت زمان کوتاهی باشد. در عوض ، با بدتر شدن همه گیر شدن ، مزایای آن کمرنگ شد.

کلودیا سام ، اقتصاددان سابق فدرال رزرو ، گفت: “اگر پیش بینی های بیش از حد خوش بینانه درست بود و ما در ماه مارس تعطیل شدیم و در تابستان برگشتیم ، این رویکرد بد نخواهد بود.”

برخلاف برخی از اقتصادهای قابل مقایسه ، کمک های آمریکا یک بسته یکبار مصرف است و نه یک منفعت خودکار که تا زمانی که شرایط اقتصادی وخیم باقی بماند ، ادامه می یابد. در عوض ، ترکیبی از سیاست های پیش از انتخابات ، بدبینی جمهوری خواهان در مورد نیاز به هزینه های بیشتر و تغییر در موقعیت رئیس جمهور ترامپ دستیابی به اتفاق نظر در مورد کمک های جدید را دشوار کرد.

سود بیکاری 600 دلاری در اواخر ماه جولای خاتمه یافت. با دستورالعمل کاخ سفید برای شش هفته با 300 دلار مبادله انجام شد ، اما با از بین رفتن آن ، درآمد بسیاری از کسانی که هنوز بیکار بودند بیش از نصف کاهش یافت. برنامه حقوق و دستمزد نیز به پایان رسیده است و مشاغل را به دنبال شیوع جدیدی می اندازد که درآمد فصل تعطیلات را کاهش می دهد و محدودیت های جدیدی را برای فعالیت های داخلی اعمال می کند.

سام گفت: “همه چیز قبل از اینکه واکسن به ما در کنترل بیماری همه گیر کمک کند ، تمام شده است.” “یک چراغ در انتهای تونل صورتحساب را پرداخت نمی کند.”

در مقابل ، در اروپا و کانادا ، کمک های اضطراری یا بدون مهلت مشخصی اعطا می شد یا به راحتی تمدید می شد ، حتی زمانی که سیاستمداران هنوز در مورد دامنه محدودیت های بهداشتی و نحوه برخورد با بدهی های بلند مدت پس از پایان بحران بحث می کردند. .

ایان شپاردسون ، اقتصاددان ارشد شرکت تحقیقاتی Pantheon Macroeconomics ، گفت: “نکته اصلی این است که مردم هنوز تحت این طرح ها هستند و در زمستان درست خواهند بود.” “هیچ یک از آنها پس گرفته نشده است.”

کارشناسان اکنون می ترسند که این نشت آسیب پذیرترین افراد آمریکایی را از بین ببرد و مشاغل کوچک را تعطیل کند درست همانطور که رشد عفونت های Covid-19 سلامت آنها را به خطر می اندازد. وقتی همان محققان دانشگاه کلمبیا در ماه اکتبر گزارش دادند ، متوجه شدند که 8 میلیون آمریکایی در فقر هستند. طبق گزارش دفتر سرشماری ، از هر 6 خانوار دارای کودک ، از 1 خانوار گزارش می شود که غذای کافی ندارند و به نظر می رسد تعداد آنها رو به وخامت است.

اگرچه انتظار می رود با توزیع گسترده واکسن ، اقتصاد دوباره برمی گردد ، اما بدبختی ناشی از آن ممکن است شدید باشد. از دست دادن تجارت و اخراج مداوم می تواند بهبودی را طولانی کند.

شپردسون گفت: “مسئله این است که ، اگر یک کشور ثروتمند اجازه دهد هزاران شرکت فقط به دلیل اینکه دولت نمی تواند اقدامات آنها را گرد هم آورد ، شکست بخورند.” “این امر به همان اندازه یک ضرورت اقتصادی کلان یک ضرورت اخلاقی است.”


منبع: green-chapter.ir

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum html nullednulled themes