[ad_1]

واشنگتن – جو بایدن Avril Haynes ، یک مقام ارشد امنیت ملی در زمان پرزیدنت اوباما را به عنوان مدیر اطلاعات ملی در دولت بایدن انتخاب کرد.

هاینز ، 51 ساله ، پس از خدمت به عنوان وکیل امنیت ملی اوباما و معاون رئیس CIA ، نقشی اساسی در امنیت ملی در انتقال بایدن بازی کرد. وی به اولین زن در کار DNI تبدیل خواهد شد که پس از حملات 11-11 به منظور هماهنگی بهتر بوروکراسی در حال رشد اطلاعات ایالات متحده ایجاد شده است. از جمله ، DNI بر روند توجیهی اطلاعات ریاست جمهوری نظارت می کند. اما DNI عملیات مخفیانه ای را که رئیس جمهور دستور داده است انجام نمی دهد – مدیر CIA این قدرت را حفظ می کند.

انتقال بایدن شش انتخابات متفاوت را برای کابینه بایدن در روز دوشنبه اعلام کرد ، از جمله هاینز ، “همه افرادی که به قول خود عمل می کنند تا اطمینان حاصل کنند که دولت او شبیه آمریکا است”. از دیگر گزینه ها می توان به الخاندرو مایورکاس به عنوان رئیس امنیت داخلی ، آنتونی بلینکن به عنوان وزیر امور خارجه ، لیندا توماس-گرینفیلد به عنوان سفیر آمریکا در سازمان ملل ، جیک سالیوان به عنوان مشاور امنیت ملی و جان کری به عنوان نماینده ویژه رئیس جمهور در زمینه تغییرات آب و هوا اشاره کرد.

بسیاری از افراد آشنا به این موضوع به NBC News گفتند ، مایکل مورل و دیوید کوهن ، معاون سابق سیا ، که مشاور انتقال بایدن نیز بودند ، به طور جدی کار سرویس های اطلاعاتی را بررسی می کنند.

هاینز از 2007 تا 2008 ، زمانی که در آن زمان سنا بود ، به عنوان معاون مشاور ارشد کمیته روابط خارجی سنا فعالیت می کرد. بایدن رئیس بود.

در سال 2008 ، وی به عنوان مشاور حقوقی به وزارت امور خارجه پیوست و در سال 2010 معاون دستیار رئیس جمهور و معاون مشاور رئیس جمهور در امور امنیت ملی در کاخ سفید شد.

وی از سال 2013 تا 2017 معاون سیا بود و اولین زنی بود که این سمت را به عهده داشت. در این نقش ، او تصمیم گرفت که مقامات سیا را که درگیر اختلاف با کمیته اطلاعات سنا بودند که سیا را به دسترسی نامناسب به رایانه های کمیته متهم می کند ، تنبیه نکند.

در سال 2018 ، وی از نامزدی جینا هاسپل برای مدیر سیا حمایت کرد ، اگرچه برخی از دموکرات ها به این دلیل مخالفت کردند که هاسپل زندان مخفی سیا را اداره می کند که در آن زندانیان القاعده شکنجه می شدند.

خلاصه هاینز همچنین شامل پیچ و تاب های عجیب و غریب است. در اواسط دهه 1990 ، او صاحب یک کتابفروشی و کافه مستقل در بالتیمور بود که میزبان “شب های اروتیک” بود ، همانطور که در آن زمان در یک داستان بالتیمور سان توضیح داده شد. این فروشگاه در سال 1997 توسط Baltimore City Paper بهترین کتابفروشی مستقل نامگذاری شد.

طبق مشخصات نیوزویک ، او قبلاً یک سال را در کالج ای در توکیو گذرانده بود و در آنجا کمربند جودوی قهوه ای را به دست آورد.

بر اساس بیوگرافی بروکینگز از Intercept ، از زمان ترک دولت اوباما ، هینز با دانشگاه کلمبیا و اتاق فکر موسسه بروکینگز در ارتباط بوده و به شرکت های مختلفی از جمله ارائه دهنده داده های امنیت ملی Palantir مشاوره داده است. یک منبع آگاه از کار وی برای پالانیر این را به NBC News تأیید کرد و گفت که او به این شرکت در زمینه تنوع و پیشرفت در نقش زنان در فناوری مشاوره داده است.

کارول ای لی و آندره میچل کمک کرد[ad_2]

منبع: green-chapter.ir

ایندکسر