بایدن یک جلسه مجازی احساسی با کارمندان بهداشت برگزار می کند ، ترامپ هیچ رویداد عمومی ندارد


رئیس جمهور منتخب جو بایدن روز چهارشنبه یک میزگرد مجازی احساسی با کارمندان بهداشت در خط مقدم برگزار کرد ، کاخ سفید را هدف قرار داد تا روند انتقال ریاست جمهوری را کند کند و ابراز امیدواری کند که جمهوریخواهان پس از رئیس جمهور دونالد اقدامات جسورانه تری علیه Covid-19 انجام دهند. ترامپ در حال ترک دفتر است.

با این حال ، بزرگترین پیام بایدن در طول بحث مجازی تقریباً یک ساعته ، ابراز حمایت وی از اولین پاسخ دهندگان ملت بود ، که مجبور شدند بیش از 9 ماه اقدامات بی وقفه را در واکنش به وخیم شدن بیماری همه گیر ویروس کرونا انجام دهند.

“ستایش شما کافی نیست. ما باید از شما محافظت کنیم ، باید هزینه های شما را پرداخت کنیم. “بایدن به گروهی که شامل یک آتش نشان ، یک پرستار احیا و یک پرستار مدرسه بود ، گفت.

در طی یک تبادل عاطفی خاص ، مری ترنر ، یک پرستار مراقبت ویژه در مینه سوتا ، با اشک برای بیدن توضیح داد که او و همکارانش اغلب آخرین افرادی بودند که به بیماران Covid-19 در حال مرگ بودند. آخرین نفس بدون خانواده آنها ملافه آنها – و اظهار داشت که او هنوز آزمایش ویروس کرونا را انجام نداده است ، اگرچه از ماه فوریه در خط مقدم کار می کند.

بایدن با ناباوری گفت: “شوخی می کنی”.

بعداً بایدن اداره دولت كل ترامپ را هدف قرار داد تا روند تأسیس را به تأخیر بیندازد ، روندی كه قبلاً جنجالی بود و اجازه می داد انتقال ریاست جمهوری به جلو پیش رود. وی گفت که این تاخیر به شدت توانایی دولت او را برای ضربه زدن به زمین در مبارزه با بیماری همه گیر مختل می کند.

بایدن گفت: “یکی از مشکلاتی که اکنون با آن روبرو هستیم عدم توانایی دولت در تشخیص است – قانون می گوید اداره خدمات عمومی شخصی را دارد که تشخیص می دهد چه کسی برنده است” ، بایدن گفت ، “که ، مگر اینکه انجام شود به زودی در دسترس خواهد بود ، ما هفته ها یا ماه ها عقب خواهیم ماند تا بتوانیم کل ابتکار عمل را جمع کنیم. “

بایدن که در رویداد مجازی ویلمینگتون ، دلاور شرکت می کند ، همچنین ابراز امیدواری کرد که پس از برکناری ترامپ ، جمهوری خواهان با جسارت بیشتری اقدام به کنترل ویروس کرونا و همکاری با دولت آن برای تأمین پول بیشتر برای مردم کنند. از همه گیری و بحران اقتصادی متعاقب آن رنج می برند.

“کنگره این پول را قبلا تحویل داده است ، آنجاست. بایدن گفت: “هم اکنون در دسترس است.” اما ما نمی خواهیم ، برخی از دوستان سنا ما نمی خواهند پول را خرج کنند. “

وی افزود: “این یک موقعیت مسئولیت پذیر نیست.” “و من امیدوارم که دلیل اینکه دوستان طرف مقابل من برای انجام کاری قدم نگذاشته اند به دلیل ترس آنها از قصاص رئیس جمهور و امیدوارم که وقتی او از بین برود. ، آنها تمایل بیشتری به انجام آنچه که می دانند باید انجام شود ، خواهند داشت. “

این رویداد تنها چیزی بود که بایدن برای آن روز برنامه ریزی کرد و زمانی اتفاق افتاد که او در تلاش بود تا چگونه به سرعت واکنش دولت ترامپ به جهش پرونده ها و چگونگی کنار آمدن پس از رئیس جمهور شدن در ژانویه سرعت دهد.

رئیس جمهور منتخب کامالا هریس قرار بود با مشاوران تیم انتقال دیدار کند.

در خبرهای دیگر در مورد انتقال:

  • بایدن ابتدا به تاریخ نگاه می کند: یک زن سیاه پوست به عنوان مسئول مطبوعاتی کاخ سفید ، اگرچه مقامات تاکید می کنند که هیچ تصمیم نهایی گرفته نشده است. شماری از مقامات نزدیک به دادگاه به NBC News گفتند که کارین ژان پیر ، مشاور ارشد بایدن و رئیس ستاد معاون تازه انتخاب شده کمالا هریس در دوران مبارزات انتخاباتی به عنوان یک کاندیدای اصلی مطرح شد. مشاور ارشد مبارزات انتخاباتی سیمون سندرز همچنین به عنوان وزیر مطبوعاتی احتمالی مورد بحث قرار گرفت و ابراز تمایل خود را برای ایفای نقش کرد ، اگرچه او اخیراً روی انتقال هریس تمرکز کرده است.
  • تیم انتقال روز چهارشنبه افرادی را معرفی کرد که نامزدها را از طریق روند تأیید سنا هدایت می کنند. این تیم توسط جن پسکی هدایت می شود ، وی دارای نقش های ارشد ارتباطی در کاخ سفید اوباما و وزارت امور خارجه است. از دیگر اعضای تیم می توان به دستیاران سنا و کارمندان سابق کمپین بایدن در سال 2020 ، سناتور الیزابت وارن و پیت بوتیگگ ، شهردار سابق ساوت بند ، ایندیانا اشاره کرد.
  • رئیس جمهور منتخب با یک معضل روبرو است که تیمش در طی یک بیماری همه گیر در خارج از کاخ سفید تنگ کار خواهد کرد.
  • تیم بایدن در حال بررسی راه هایی برای اعمال اقدامات سازگار با ویروس کرونا در ریاست جمهوری است.
  • تیم انتقالی انتظار می رود که تا پایان هفته برای مشاغل کم اهمیت کاخ سفید ، مانند برنامه ریزی و پیشبرد ، اعلامیه های پرسنلی بیشتری ارائه دهد.
  • مبارزات انتخاباتی ترامپ برای شمارش نسبی در ویسکانسین ثبت نام کرد ، جایی که ترامپ با بیش از 20 هزار رأی به بایدن ، برنده آشکار ایالت باخت. این کمپین به عنوان بخشی از پیشنهاد 3 میلیون دلار برای بازشماری مجدد در شهرستانهای میلواکی و دان پرداخت شد.
  • وزیر امور خارجه جورجیا ، برد رافنسپرگر ، جمهوری خواه ، در مصاحبه با مهدی حسن شو از طاووس گفت: “ما تقلب گسترده رای دهندگان را کشف نکرده ایم.”
  • در حالی که ترامپ به چالش با نتایج انتخابات پنسیلوانیا ادامه می دهد ، سناتور پت تومی ، R-Pa ، روز چهارشنبه به خبرنگاران گفت ، “من فکر نمی کنم آنها استدلال جدی داشته باشند.”
  • سناتور لیندزی گراهام روز سه شنبه به خبرنگاران گفت که وی با فرماندار آریزونا داگ دوسی تماس گرفته است تا درباره نگرانی های گراهام در مورد نامه الکترونیکی صحبت کند. دوسی روز چهارشنبه در یک کنفرانس مطبوعاتی گفت که “هیچ شواهدی از تقلب گسترده یا بی نظمی در انتخابات ایالت مشاهده نکرد”. “ما می توانیم به انتخابات خود در اینجا در آریزونا اعتماد کنیم.”

قرار است روز پنجشنبه ، بایدن و هریس جلسه ای مجازی با کمیته اجرایی انجمن ملی فرمانداران داشته باشند.

در همین حال ، ترامپ هیچ رویدادی عمومی در برنامه روزانه خود ندارد ، همانطور که بیشتر روزها پس از انتخابات 3 نوامبر اتفاق می افتد.

ترامپ وقت خود را با توییت گذراند ، به این ترتیب او سه شنبه شب کریستوفر کربس را که به عنوان مدیر آژانس امنیت سایبری و امنیت زیرساخت به عنوان مدیر آژانس امنیت سایبری و زیرساخت های دولت تلاش می کرد و تئوری های توطئه را که توسط خود رئیس جمهور تبلیغ شده بود ، برکنار کرد ، اخراج کرد.

دره گریگوریان کمک کرد
منبع: green-chapter.ir