بایدن کاترین تای منتقد دیرینه چینی را به عنوان بهترین نماینده تجاری ایالات متحده انتخاب می کندرئیس جمهور منتخب جو بایدن روز پنجشنبه از کاترین تای ، یک وکیل تجاری با سابقه تصرف چین به عنوان گزینه دولت جدید خود برای بزرگترین نماینده تجاری ایالات متحده نام برد.

اگر تایینا توسط سنا تأیید شود ، موقعیت مهمی را در سطح کابینه به عهده خواهد داشت که وظیفه اجرای قوانین واردات آمریکا و واسطه گری در تجارت با چین و سایر کشورها را دارد.

تای ، که آمریکایی آسیایی-آمریکایی است ، همچنین اولین زن رنگی است که به عنوان USTR خدمت می کند. او به خوبی ماندارین صحبت می کند.

کاترین تای در جلسه کمیته راه های مجلس و ابزار مجلس در واشنگتن در 17 دسامبر 2019 سخنرانی کرد.C-SPAN

در انتخاب Ty ، یک وکیل تجاری ارشد در کمیته راه های داخلی و ابزار ، تیم بایدن احتمالاً قصد خود را برای بازگشت به یک رویکرد تجاری چند وجهی برای پیشبرد منافع تجاری ایالات متحده و مقابله با رشد اقتصادی اقتصادی از طرف چین

رئیس جمهور منتخب تجربه Ty را در یک بیانیه مطبوعاتی روز پنجشنبه به عنوان کلیدی در بینش مهم اعلام کرد زیرا دولت جدید در مورد معامله تجاری رئیس جمهور دونالد ترامپ ، واسطه با پکن ، تجدید نظر می کند.

وی افزود: “تجربه عمیق وی به دولت بایدن-هریس این اجازه را می دهد تا مبانی تجارت را ایجاد كرده و از قدرت روابط تجاری ما برای كمك به ایالات متحده برای خروج از بحران اقتصادی ناشی از COVID و پیگیری چشم انداز رئیس جمهور منتخب به عنوان یك متخصص استفاده كند.” یک استراتژی تجاری آمریکایی برای کارگران ، “تیم بایدن در مورد انتقال نوشتند.

Ty جانشین پادشاه تجارت فعلی ، رابرت لایتهایمر خواهد شد كه از موفقیت های وی در دوران دولت ترامپ می توان به تدبیر شدیدتری در مذاكرات با پكن و وضع تعرفه های صدها میلیارد دلاری برای كالاهای وارداتی از چین اشاره كرد.

اگرچه Tai ممکن است از سازوکارهای اجرای چند جانبه بیش از Lighthizer طرفداری کند ، اما رهبری آن به عنوان USTR لزوما به معنای تغییر موضع سختگیرانه در قبال چین نیست. وی گفت: باید با قاطعانه و استراتژیک به چین پرداخته شود.

کلت ویلیامز ، رئیس مذاکره کننده پیشین کاخ سفید ، گفت: “هر دو آنها سابقه طولانی در برخورد با اقدامات ناعادلانه چین ، مهمترین مسئله تجاری زمان ما دارند.” “جایی که احتمالاً رویکرد کاترین متفاوت است نحوه استفاده وی از سیستم WTO و اتحاد برای فشار بر چین برای تغییر رفتار آن است.”

Ty از سال 2007 تا 2014 با موفقیت در واشنگتن علیه پکن در WTO ، یک سازمان تجارت جهانی مستقر در ژنو ، سوئیس ، پرونده های حقوقی تشکیل داد.

لایتهایزر و تیم او ، از آنچه بوروکراسی آهسته و نفوذ چین در WTO و بانک جهانی می بینند ناامید شده اند ، اغلب کار در مورد WTO را انتخاب می کنند و از طریق تعرفه ها رویکرد مستقیم تری را در پیش می گیرند. ایالات متحده هنوز 370 میلیارد دلار عوارض وارداتی برای واردات چین دارد.

“ویلیامز ، اکنون یکی از شرکای آکین گامپ است:” کاترین به عنوان رئیس سابق اجرای قانون تجارت USTR برای چین ، در حالی که با کشورهایی مانند اتحادیه اروپا و ژاپن همکاری می کند ، در زمینه رهبری و پیروزی در اختلافات مشترک WTO علیه چین تجربه دارد و احتمالاً رویکرد مشابهی را نیز دنبال خواهد کرد. ” به ایمیل اضافه شد.

ویلیامز همچنین خاطرنشان کرد: داشتن رایگان یک نارنگی از طرف Tai باعث احترام در میز مذاکره با چین خواهد شد.

در ماه اوت ، تای خواستار برخورد متفاوت با چین از جنگ تعرفه ای طولانی مدت Lighthizer شد و گفت که استفاده از مالیات بر واردات در واقع یک مانور محافظتی است.

نماینده دون بایر ، D-Va. ، چهارشنبه شب در یک مطبوعات گفت که Ty بر اساس زمان کار مشترک در کمیته راه و بودجه ، یک انتخاب هوشمندانه برای USTR خواهد بود.

بییر در بیانیه ای گفت: “او فقط نوع مناسب رهبر تعاونی است كه به ما در بازگرداندن عقلانیت به سیاست تجاری ما و احترام به متحدانمان در سراسر جهان كمك می كند.”

رئیس کمیسیون ، ریچارد نیل ، دموکرات از ماساچوست ، در روز پنجشنبه در بیانیه ای چنین احساساتی را مطرح کرد.

زمان حضور وی در راه و روش با دستاوردهای بسیاری همراه بوده است ، اما چیزی بیش از نقشی اساسی که وی در کار موفقیت آمیز ما در بهبود توافق نامه ایالات متحده ، مکزیک و کانادا و پشتیبانی گسترده از آن ایفا کرده است ، ندارد. عبور ، “نیل گفت.

وی افزود: “در حالی که ایالات متحده در تلاش است روابط متشنج با شرکای ما در سراسر جهان را اصلاح کند و چالش های فزاینده خطرناک ناشی از چین را برطرف کند ، کاترین نماینده ای شریف و موثر برای این ملت ، مردم و منافع ما خواهد بود.”

این اظهارنظرها احتمالاً بایدن را اطمینان دهد ، وی اظهار داشت كه وی از بازگشت به رویكرد چندجانبه تر و متكی به اتحاد و دور شدن از رویكرد ملی گرایانه رئیس جمهور دونالد ترامپ به “اول آمریكا” حمایت خواهد كرد.

با این حال ، بایدن در مصاحبه اخیر خود با نیویورک تایمز گفت که او بلافاصله تعرفه های چین را حذف نمی کند و در عوض هنگام بررسی چگونگی رقابت با پکن ، تاکتیک های مختلف را وزن می کند.

“من اقدامی فوری نخواهم کرد و تعرفه ها نیز همین طور است. من توانایی هایم را تحت تأثیر قرار نخواهم داد. “بایدن در اوایل ماه جاری در مصاحبه ای با ستون نویس توماس فریدمن گفت.

رئیس جمهور منتخب از گفتن اینکه آیا از پیوستن به توافقات تجاری خاص حمایت می کند ، خودداری کرد. یکی از اولین اقدامات رئیس جمهور دونالد ترامپ حذف ایالات متحده از مشارکت بین اقیانوس آرام بود که دولت اوباما با 11 کشور دیگر مذاکره کرد.

TPP از چین مستثنی است و یک نقطه عطف در تلاش اوباما برای تحکیم نفوذ ایالات متحده در آسیا است. از آن زمان ، چین یک مشارکت اقتصادی جامع اقتصادی منطقه ای با 14 کشور دیگر امضا کرده است ، یک توافق نامه تجاری که ایالات متحده را شامل نمی شود و حدود 30 درصد از اقتصاد جهان را پوشش می دهد.

بایدن قول داده است جزئیات بیشتری در مورد توافقاتی که پس از تصدی مسئولیت پشتیبانی خواهد کرد ، ارائه دهد ، اما بارها بر اهمیت همکاری با متحدان برای تعیین “قوانین جاده” برای تجارت جهانی تأکید کرده است.

نسخه قبلی این داستان برای اولین بار در CNBC.com منتشر شد.

NBC Asian America را در فیس بوک دنبال کنید ، توییتر و اینستاگرام.
منبع: green-chapter.ir