بایدن ژنرال بازنشسته آستین را به عنوان نامزد خود برای وزیر دفاع معرفی کند


واشنگتن – رئیس جمهور منتخب جو بایدن نامزد خود را برای وزیر دفاع ، ژنرال بازنشسته ارتش لوید آستین معرفی خواهد کرد.

بایدن و معاون تازه انتخاب شده كامالا هریس این مراسم را بعد از ظهر امروز در ویلمینگتون ، دلاور برگزار می كنند ، یك روز پس از معرفی تیم بهداشتی خود ، از جمله دادستان كل كالیفرنیا ، خاویر بسرا ، به عنوان دبیر وزارت بهداشت و خدمات انسانی

در صورت تأیید سنا ، آستین 67 ساله ، ژنرال چهار ستاره بازنشسته و رئیس سابق فرماندهی مرکزی ایالات متحده یا CENTCOM ، اولین آمریکایی آفریقایی تبار خواهد بود که ریاست وزارت دفاع را بر عهده دارد. سنا باید قبل از اینكه وزیر دفاع شود ، از قانونی كه حداقل هفت سال دوره بازنشستگی از خدمت فعال ارتش را می طلبد ، چشم پوشی كند.

آستین همچنین اولین آفریقایی-آمریکایی است که فرماندهی مرکزی را رهبری می کند ، که عملیات و فعالیت های نظامی ایالات متحده را با متحدان و شرکای خود در خاورمیانه و مناطقی از آفریقا ، آسیای میانه و آسیای جنوبی هدایت می کند. وی از سال 2013 تا 2016 به عنوان رئیس جمهور باراک اوباما خدمت می کرد.

در خبرهای دیگر در مورد انتقال:

  • بایدن مارسیا فاج ، اوهایو ، را به عنوان رئیس اداره مسکن و شهرسازی و تام ویلساک فرماندار سابق آیووا را به عنوان وزیر کشاورزی انتخاب کرد ، سمتی که در زمان اوباما او را عهده دار است. در صورت تأیید سنا ، فاج ، 68 ساله ، اولین زن سیاه پوستی است که پس از دهه ها ریاست این بخش را بر عهده دارد.
  • سه منبع آگاه از این گفتگوها به NBC News گفتند ، سناتور آلاباما داگ جونز ، که در ماه نوامبر شکست خورد ، رقیب اصلی معرفی شده برای دادستان کل است.
  • روز سه شنبه ، دیوان عالی کشور از گشودن یک پرونده مدنی که در آن دادگاه عالی گواهی پیروزی بایدن در انتخابات ریاست جمهوری را لغو کرد ، خودداری کرد.
  • رئیس جمهور منتخب روز سه شنبه قول داد که دولت وی تزریق 100 میلیون واکسن Covid-19 را در 100 روز نخست ریاست جمهوری خود کنترل خواهد کرد و متعهد شد که “اکثریت” مدارس سراسر کشور را در همان مدت بازگشایی کند.

رئیس جمهور دونالد ترامپ طبق برنامه روزانه خود در کاخ سفید ، روز چهارشنبه هیچ رویداد عمومی ندارد.
منبع: green-chapter.ir