بایدن سوزان رایس را برای مشاور سیاست داخلی ، Dennis McDonough برای وزیر امور خارجه را شنود می کند


واشنگتن – رئیس جمهور منتخب جو بایدن در حال استراق سمع دو جانباز اوباما در کاخ سفید برای خدمت در دولت او است و سوزان رایس را به عنوان مشاور سیاست داخلی و دنیس مک دوناو را به عنوان دبیر وزارت امور ایثارگران منصوب کرد.

رایس ، 56 ساله ، مشاور امنیت ملی و سفیر سازمان ملل در باراک اوباما ، رئیس جمهور سابق بود. او در تابستان قبل از انتخاب کامالا هریس در آخرین دور بایدن در میان زنان بود.

مک دونا 51 ساله رئیس ستاد کاخ سفید برای دوره دوم ریاست جمهوری اوباما بود. وی برای تصدی مقام خود باید سال آینده توسط سنا تأیید شود. در دوران اوباما ، مک دونا همچنین به عنوان معاون مشاور امنیت ملی و رئیس ستاد شورای امنیت ملی نیز فعالیت می کرد.

در بیانیه مطبوعاتی که خبر انتخابات روز پنجشنبه را اعلام کرد ، تیم بایدن تجربه رایس را در راس قوه مجریه برجسته کرد و گفت که به عنوان مدیر شورای امور داخلی ، وی دستور کار بایدن را برای برای “بهتر ساختن”.

در این بیانیه آمده است: “رایس از قدیمی ترین و باتجربه ترین رهبران دولت ملت است كه توانایی استفاده از قدرت دولت فدرال را برای خدمت به مردم آمریكا دارد.” این سازمان و تجربه گسترده ای در کار با اعضای اصلی دولت ورودی ، از جمله روسای شورای امنیت ملی و شورای اقتصاد ملی دارد.

در مورد مک دوناو ، در این بیانیه آمده است که وی “یک کارمند دولت مادام العمر است که در بالاترین سطح در شکل گیری سیاست داخلی و خارجی نقش دارد”.

در بیانیه آمده است: “مک دونا به نمایندگی از خانواده های نظامی و کهنه سربازان به رهبری دولت اوباما-بایدن کمک کرد و اعتماد رئیس جمهور تازه انتخاب شده را به عنوان مدیر درجه یک با دانش و چشم انداز برای دستیابی به نتیجه اعتماد جلب کرد.” در داخل و خارج از دولت و در صورت تأیید ، او هر اهرم را می کشد تا برای جانبازان و خانواده های آنها نتیجه بگیرد. “

در اعلامیه روز پنجشنبه همچنین انتخاب رئیس جمهور به سمت های دیگر کابینه که قبلاً توسط NBC News اعلام شده بود نیز وجود داشت. از جمله نماینده مارسیا فاج ، اوهایو ، برای دبیر گروه مسکن و شهرسازی. تام ویلساک ، وزیر کشاورزی ، نقشی که وی در دوران اوباما بر عهده داشت. و کاترین تای ، وکیل تجاری پیشرو در کمیته درمان های خانگی و دارایی ، برای نماینده تجارت ایالات متحده.
منبع: green-chapter.ir