بایدن رسماً رای دهندگان را برای ریاست جمهوری فراهم می کندکالیفرنیا روز جمعه انتخابات ریاست جمهوری خود را تأیید کرد و 55 رأی دهنده را که قول دادند به جو بایدن دموکرات رأی دهند ، منصوب کرد و رسماً اکثریت دانشکده انتخاباتی مورد نیاز برای پیروزی در کاخ سفید را به وی تحویل داد.

طبق برآورد آسوشیتدپرس ، تصویب رسمی وزیر امور خارجه الکس پادیلا برای پیروزی بایدن در این ایالت تاکنون منجر به 279 رأی دهنده شده است. این کمی بیش از 270 آستانه پیروزی است.

این مراحل انتخابات غالباً تشریفات را نادیده می گیرد. اما مکانیک های پنهان انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده امسال کنترل جدیدی را دامن زده است زیرا دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریکا ، همچنان پیروزی بایدن را انکار می کند و به طور فزاینده ای استراتژی های قانونی مداوم را برای لغو نتایج قبل از نهایی شدن دنبال می کند.

ادوارد بی. فولی ، استاد حقوق در دانشگاه ایالتی اوهایو گفت ، اگرچه هفته ها روشن بود که بایدن در انتخابات ریاست جمهوری پیروز شده است ، اما کسب بیش از 270 رای دهنده اولین قدم به سوی کاخ سفید است.

فولی گفت: “این یک مرحله قانونی و اولین مرحله ای است که دارای چنین وضعیتی است.” “همه چیز قبلی بر اساس آنچه ما پیش بینی می نامیم بود.”

رأی دهندگانی که روز جمعه نامگذاری شده اند ، در 14 دسامبر به همراه همکارانی از هر کشور دیدار می کنند تا رسماً به رئیس جمهور بعدی رأی دهند. اکثر ایالت ها قوانینی دارند که رأی دهندگان خود را به برنده رای عمومی در کشورشان ملزم می کند ، اقداماتی که با حکم دادگاه عالی امسال تأیید شد. هیچ حدس و گمانی وجود ندارد که هیچ یک از رای دهندگان آینده دار بایدن رای دهند که به او رأی ندهند.

نتایج رای گیری کالج انتخاباتی باید دریافت و معمولاً در تاریخ 6 ژانویه توسط کنگره تأیید شود. اگرچه نمایندگان مجلس ممکن است به میزان مشارکت رای دهندگان اعتراض کنند ، اما در حال حاضر مسدود کردن بایدن تقریباً غیرممکن است.

سنا تحت کنترل دموکرات ها و تحت کنترل جمهوری خواهان برای حل و فصل اختلافات به طور جداگانه رای می دهد. یکی از آنها از پنسیلوانیا ، جایی که 75 قانونگذار جمهوری خواه روز جمعه بیانیه ای را امضا کردند و از کنگره خواستند مانع آرای انتخاباتی ایالت به بایدن شود ، ظهور کرد. اما پات تومی ، سناتور جمهوری خواه اندکی پس از آن گفت که با لیست انتخابی پنسیلوانیا اعتراضی نخواهد کرد و بر مشکلات در تلاش برای تغییر نتایج کنگره تأکید کرد.

فولی گفت: “از نظر عملی ، ما می دانیم كه جو بایدن در تاریخ 20 ژانویه افتتاح می شود.”

این در روزهای پس از انتخابات ، زمانی که تعداد آرا به تدریج مشخص شد که بایدن در ایالت های کافی برای برنده شدن در کالج انتخابات پیروزی کسب کرده است ، مشخص بود. این در اواخر ماه نوامبر آشکارتر شد ، زمانی که هر ایالت نوسانی که بایدن پیروز شد ، وی را به عنوان برنده انتخابات تصدیق کرد و رأی دهندگان خود را به کالج انتخابات منصوب کرد. ترامپ بیهوده تلاش کرده است تا مانع از تأیید این کشورها از بایدن به عنوان برنده و تعیین رأی دهندگان برای معاون رئیس جمهور سابق شود.

وی هیچ کوششی در کالیفرنیای عمیقاً دموکراتیک ، پرجمعیت ترین کشور ملت و مجموعه ای از بیشترین تعداد آرا elect انتخاباتی انجام نداد. سه ایالت دیگر که بایدن برنده شد – کلرادو ، هاوایی و نیوجرسی – هنوز نتایج خود را تأیید نکرده اند. وقتی این کار را انجام دهند ، بایدن 306 رأی در کالج انتخاباتی در مقابل 232 رأی به ترامپ خواهد داشت.

ترامپ و متحدانش حداقل 50 پرونده قضایی تشکیل داده اند که خواهان لغو نتایج در ایالت های در حال تغییر هستند که بایدن برنده شد – عمدتا آریزونا ، جورجیا ، میشیگان ، پنسیلوانیا و ویسکانسین. براساس AP ، بیش از 30 نفر رد یا انصراف داده شدند.

ترامپ و متحدانش همچنین این ایده اغراق آمیز را مطرح کرده اند که قانونگذاران جمهوری خواه در این ایالت ها می توانند گروه رقیبی را انتخاب کنند که به ترامپ وعده داده شده اند.

اما رهبران ایالت های جمهوری خواه این رویکرد را رد کردند و احتمالاً در هر صورت بی فایده خواهد بود. طبق قوانین فدرال ، هر دو مجلس کنگره باید برای تصویب لیست رأی دهندگان رأی دهند. اگر این کار را نکنند ، باید از رای دهندگانی که توسط فرمانداران ایالت منصوب شده اند استفاده شود – همه در این موارد به بایدن قول داده شده اند.

آخرین اقدام باقیمانده برای جلوگیری از انتخابات تلاش کیشوتیک برای رای دادن در کنگره خواهد بود.

این تاکتیک آزمایش شده است – تعداد معدودی از دموکرات ها در کنگره در سال های 2000 ، 2004 و 2016 به تغییر شکل رسمی جورج دبلیو بوش و ترامپ اعتراض داشتند. اما این تعداد برای جلوگیری از روی کار آمدن این دو نفر کافی نبود.


منبع: green-chapter.ir

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum html nullednulled themes