بایدن بوتیگیگ را به عنوان نامزد خود برای سرپرستی وزارت حمل و نقل معرفی کند


واشنگتن – رئیس جمهور منتخب جو بایدن روز چهارشنبه پیت بوتیگ را به عنوان نامزد خود برای وزیر حمل و نقل معرفی می کند.

بایدن در حدود ساعت 11:45 بعد از ظهر میزبان این رویداد با معاون تازه انتخاب شده كاملا هریس در ویلمینگتون ، دلاور است. تیم انتقال بایدن به بوتیگ ، شهردار سابق یک مرد همجنسگرای سابق در ساوت بند ، ایندیانا ، توصیه می کند که “موانع را از بین ببرد و یک کارمند دولت را از غرب میانه صنعتی تبدیل کند که تجسم نسل جدیدی از رهبری آمریکا است.”

اگر بایدن توسط سنا تأیید شود ، گفت که بوتیگگ برای اجرای برنامه بایدن “از طریق بازسازی زیرساخت های مدرن و پایدار در سراسر کشور و ایجاد میلیون ها شغل پردرآمد در اتحادیه ها” تلاش خواهد کرد.

بوتیگیگ همچنین اولین مرد همجنس گرا خواهد بود که به عنوان رئیس یک کابینه تأیید می شود.

شهردار سابق 38 ساله در انتخابات ریاست جمهوری سال 2020 در برابر بایدن و هریس شرکت کرد اما درست قبل از انتخابات سوپر سه شنبه به نامزدی خود پایان داد. او سپس بایدن را به عنوان رئیس جمهور تصویب کرد.

بایدن و هریس نیز بعد از ظهر با فرمانداران دیدار خواهند کرد.

در خبرهای دیگر در مورد انتقال:

  • NBC News گزارش داد که بایدن قصد دارد جنیفر گرانهولم ، فرماندار سابق میشیگان را به عنوان رئیس وزارت انرژی معرفی کند و انتظار می رود جینا مک کارتی را به عنوان هماهنگ کننده داخلی آب و هوا معرفی کند. مک کارتی – رئیس پیشین سازمان حفاظت محیط زیست در زمان رئیس جمهور باراک اوباما – با وزیر خارجه پیشین جان کری ، که رئیس جمهور منتخب وی را به عنوان پادشاه آب و هوایی خود انتخاب کرده ، کار خواهد کرد.
  • ترامپ روز سه شنبه هنگامی که پیروزی در انتخابات را به بایدن تبریک گفت و وی را رئیس جمهور منتخب خواند ، با اکثریت رهبر سنا ، میچ مک کانل ، R-Ky تماس گرفت. ترامپ در یک توییت پس از نیمه شب داستانی را در مورد ضربه متحدان خود به مک کانل به اشتراک گذاشت و افزود: “میچ ، 75،000،000 رأی ، یک رکورد برای یک رئیس جمهور نشسته (بسیاری). خیلی زود تسلیم می شود. حزب جمهوری خواه سرانجام باید بیاموزد که مردم عصبانی هستند! “
  • NBC News گزارش داد ، در ماه های اخیر ، رئیس جمهور چنان به اخراج مدیر FBI کریستوفر ری نزدیک شده است که دفتر کاخ سفید به او هشدار داده است که این کار را انجام ندهد ، زیرا این امر می تواند وی را در معرض خطر قانونی قانونی قرار دهد.
  • ترامپ روز چهارشنبه ، اولین جلسه خود از ماه مه ، در ساعت 11:30 صبح ET جلسه کابینه را برگزار می کند. جلسه برای مطبوعات بسته است.
  • الکس هازارد ، وزیر بهداشت و خدمات انسانی در مصاحبه ای با CNBC روز سه شنبه گفت که عموم مردم واکسن Covid-19 را “تا پایان فوریه تا مارس” دریافت می کنند.
  • نماینده Ayanna Pressley ، D-Mass ، عضو “گروه” در مجلس ، ریاست نامه ای را امضا کرد که بیش از 40 قانونگذار آن را امضا کرده و نمایندگانی را انتخاب کرده که از بایدن برای پایان مجازات اعدام فدرال در روز اول خود خواستار شده اند.
منبع: green-chapter.ir