بایدن به طور فزاینده ای نسبت به انتقال بی تاب می شود ، اما ممکن است اقدامات قانونی تحت تأثیر قرار گیرد


ویلمینگتون ، دل. – رئیس جمهور منتخب جو بایدن بیش از پیش درمورد امتناع رئیس جمهور دونالد ترامپ از اجازه دادن به دولت وی برای همکاری در انتقال ، بی تاب می شود ، اما مشاوران وی نگران هستند که طبق هر چهار اقدام قانونی برای تلاش برای تحمیل این همکاری نتیجه معکوس داشته باشد افرادی که با مباحث داخلی آشنا هستند.

مردم گفتند ، نگرانی این است كه اگر دادگاه ها مجبور شوند درمورد پرونده وی رأی بدهند ، بایدن با كمترین رجوع روبرو شود.

یک مشاور بایدن گفت: “این کار باید اکنون شروع شود.”

تیم انتقال بایدن در چند روز پس از پیروزی وی در کالج انتخاباتی گفت که اگر ترامپ به دولت خدمات عمومی اجازه ندهد روند انتقال را آغاز کند ، می تواند اقدامات قانونی را انجام دهد. اما رئیس جمهور منتخب به سرعت تلاش کرد تا انتظار تیم خود در مسیر قانونی را سرکوب کند و خواستار صبر شود.

اما به طور خصوصی ، افراد نزدیک به بایدن گفتند که صبر او تمام شده و او از اینکه روند انتقال در طی دو برابر بحران های بهداشت عمومی و اقتصادی متوقف شده بود ، عصبانی بود. یک مقام رسمی گفت که اقدام قانونی “هنوز یک گزینه روی میز است”.

یکی دیگر از متحدان بایدن گفت: “این جدی است.” “این یک نگرانی واقعی است.”

به گفته مشاور بایدن ، اگر وکلای بایدن برای دستیابی به انتقالی که قانون برای تیم رئیس جمهور منتخب در نظر گرفته است ، شکایت کنند ، این دادخواست متمرکز بر الزام GSA برای تعیین “برنده مشخص” در انتخابات برای آغاز روند انتقال است. اما مشاور همچنین متذکر شد که این قانون ، همانطور که نوشته شده ، بیش از حد مبهم است و جدول زمانی را برای زمان شروع همکاری در طول انتقال ارائه نمی دهد.

برخی از مشاوران بایدن نگران این هستند كه دادگاه ها قدرت اجرای گسترده مقامات اجرایی در مورد انتقال را تأیید كنند ، در حالی كه برخی دیگر معتقدند كه وی می تواند پرونده قابل دوام داشته باشد ، زیرا به عنوان “برنده آشكار” انتخابات شناخته می شود.

GSA گفت ، آژانس “برنده آشکار” در انتخابات انتخابات 3 نوامبر را تعیین نمی کند ، تا زمانی که چالش های قانونی پیش رو یا شمارش آرا فعال باشد. مبارزات انتخاباتی ترامپ تعدادی پرونده در حال رسیدگی دارد و خواستار سرشماری جزئی در ویسکانسین شد. آخرین مهلت تکمیل سرشماری در ویسکانسین ظهر اول دسامبر است.

یک مشاور بایدن با اشاره به اینکه تیم با دقت برنامه ریزی این دوره گذار را قبل از انتخابات انجام داده است ، گفت که احتیاط لازم شامل شرایط پیش بینی نشده امتناع از پذیرفتن نتیجه یا پذیرفتن نتیجه ترامپ است. اجزای این طرح شامل صبر و شکیبایی از بالا ، همانطور که بایدن اغلب می گفت ، و کم توجهی به نگرانی ها زیرا تیم انتقالی خود در حال کار بر روی یک استراتژی “خارج” برای ارزیابی سازمان های فدرال ، کار با کارمندان یا گروه های اخیراً مستقر شده است. که با آنها تجارت می کنند

اما دو بار در این هفته بایدن ، بویژه از نظر تأثیری که بر توانایی تیمش برای مقابله با بحران Covid-19 دارد ، لحن اضطراری تری به خود گرفت.

بایدن روز چهارشنبه در یک میزگرد با کارگران خط مقدم گفت: “ما هفته ها یا ماه ها عقب خواهیم بود.” و مشاوران بایدن بیش از پیش نگران ترامپ یا متحدانش هستند که می خواهند کالج انتخابات را در ماه دسامبر برهم بزنند – حتی اگر آنها اعتقاد ندارند که م .ثر است.

پیت ویلیامز کمک کرد
منبع: green-chapter.ir

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*