[ad_1]

واشنگتن – رئیس جمهور منتخب جو بایدن روز سه شنبه رسما نامزدهای خود را برای تیم سیاست اقتصادی خود معرفی می کند ، از جمله جانت یلن به عنوان وزیر دارایی.

رئیس جمهور منتخب کامالا هریس قرار است در رویدادی در ویلمینگتون ، دل به بایدن بپیوندد. در اوایل روز ، آنها روزانه جلسات توجیهی از رئیس جمهور را دریافت می کنند ، که از روز دوشنبه دریافت کردند.

در صورت تأیید سنا ، یلن اولین زنی خواهد بود که رئیس خزانه داری می شود. وی پیش از این به عنوان رئیس فدرال رزرو در زمان دولت اوباما خدمت می کرد. یلن علاوه بر نقش های دیگری که در فدرال رزرو داشت ، رئیس شورای مشاوران اقتصادی رئیس جمهور بیل کلینتون بود.

  • بهترین انتخاب بایدن برای ریاست شورای اقتصاد ملی برایان دیز ، مشاور سابق باراک اوباما ، رئیس جمهور است. دو فرد آشنا به این موضوع روز دوشنبه گفتند که رئیس جمهور تازه انتخاب شده در اواخر این هفته ، هنگامی که مدیر شورای سیاست داخلی خود را معرفی می کند ، این موضوع را اعلام خواهد کرد. دیز بخشی از تیم دولت اوباما بود که هم در زمینه مسائل زیست محیطی و هم در زمینه نجات صنعت خودرو کار می کرد.
  • بر اساس بیانیه ای که دوشنبه شب منتشر شد ، بایدن و هریس در عمل با مقامات امنیت ملی و سیاست های اقلیمی دیدار و برنامه جامع خود را كه شامل الحاق مجدد به توافق نامه پاریس در روز اول حاكمیت بایدن است ، مورد بحث قرار دادند.
  • سناتورهای برجسته حزب جمهوری خواه هنوز تمایلی به پذیرش علنی پیروزی بایدن ندارند و به 14 دسامبر ، هنگام برگزاری کالج انتخاب ، به عنوان روزی که پیروزی وی را تشخیص خواهند داد ، اشاره می کنند. سناتور جان کورنین ، تگزاس ، روز دوشنبه نیرا تاندن ، رئیس منتخب بایدن ، از دفتر مدیریت و مدیریت بودجه ، را “رادیواکتیو” خواند و گفت که “باید حداقل با برخی از رایزنی ها” با جمهوری خواهان در مورد این تصمیم صورت می گرفت.

در همین حال ، رئیس جمهور دونالد ترامپ هیچ برنامه عمومی در برنامه روزانه خود در کاخ سفید ندارد. وی روز دوشنبه جلسه ای چند ساعته تشکیل داد که طرفداران مبارزات انتخاباتی رودی جولیانی و جنا الیس با برخی از قانون گذاران جمهوری خواه در آریزونا برگزار کردند تا تعدادی از تئوری های توطئه بی اساس با هدف تضعیف نتایج سایر انتخابات آریزونا را ارائه دهند. گمشده توسط ترامپ. رئیس جمهور این مکالمه را با از دست دادن فرماندار آریزونا ، داگ دوسی ، جمهوری خواه ، درباره امضای گواهینامه بایدن به عنوان برنده انتخابات آریزونا گذراند.[ad_2]

منبع: green-chapter.ir