[ad_1]

رئیس جمهور منتخب جو بایدن برنده این پروژه ها در آریزونا ، NBC News شد

یازده رای دانشکده انتخاباتی این ایالت بایدن را از 290-217 جلو انداخت و فشار بیشتری بر رئیس جمهور دونالد ترامپ وارد کرد که هنوز انتخابات را به رسمیت نشناخته است.

NBC News روز شنبه بایدن را به عنوان برنده پیش بینی می کند. آریزونا از سال 1996 به عنوان دموکرات به عنوان رئیس جمهور رای نیافته است. در سال 2016 ، ترامپ هیلاری کلینتون را در آنجا شکست داد.

این مسابقه در روز نهم شمارش پس از روز انتخابات تشکیل شد. فقط کارولینای شمالی و جورجیا به عنوان ایالاتی باقی مانده اند که هنوز فراخوانده نشده اند. رتبه بندی هر دو همچنان “خیلی نزدیک به تماس” است.

ترامپ درباره اعلام نامزدی برای سال 2024 در صورت تصدیق انتخاب برای بایدن بحث و گفتگو می کند

فردی که با این مباحث آشناست ، به NBC News تأیید کرد که پرزیدنت ترامپ به برخی مشاوران گفته است که در صورت تأیید صلاحیت انتخابات برای جو بایدن ، وی بزودی تبلیغات انتخاباتی خود را برای سال 2024 اعلام خواهد کرد.

نیویورک تایمز ابتدا خبر را گزارش داد. دقیقاً مشخص نیست منظور ترامپ هنگام صحبت در مورد انتخاباتی که “دارای گواهینامه” هستند ، منظور چه تاریخی است.

یک قاضی پنسیلوانیا طرف مبارزات انتخاباتی ترامپ بود

یک قاضی پنسیلوانیا طرف مبارزات انتخاباتی رئیس جمهور دونالد ترامپ قرار گرفت و به شهرستانها دستور داد که ظرف شش روز از انتخابات 3 نوامبر تعداد کمی از نامه های رایانامه یا غیابی را که رای دهنده برای آنها شناسه معتبر ارائه نکرده ، حساب نکنند.

دستور دادگاه که روز پنجشنبه توسط قاضی دادگاه دادگستری جامعه انگلیس ، ماری هانا لویت صادر شد ، مربوط به تعداد آراots هنوز نامشخص است ، که تعداد آنها می تواند چند هزار رای یا کمتر باشد.

در حالی که مشاور ارشد ستاد انتخاباتی ترامپ ، مات مورگان ، دستور “پیروزی” را صادر كرد ، آرا affected متأثر از این لیست درج نشده است و بعید است تاثیری در نتیجه این ایالت داشته باشد.

NBC News روز شنبه از پنسیلوانیا و 20 رأی آن در کالج انتخاباتی دموکراتیک برای جو بایدن خواستار شد و آن را به بالای آستانه 270 رأی لازم برای پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری رساند.

بایدن پنجشنبه شب حدود 55000 رأی داشت. اما ترامپ از عقب نشینی امتناع ورزیده و مبارزات انتخاباتی وی و متحدان جمهوری خواه چندین پرونده در حال رسیدگی دارند.

این حکم دادگاه مربوط به زیرمجموعه ای در حدود 10 هزار برگ آرا است که ظرف سه روز از زمان بسته شدن رای گیری وارد می شوند ، دوره ای که به دلیل نگرانی های همه گیر و تأخیر در خدمات پستی ایالات متحده توسط دادگاه عالی ایالت مجاز است.

رهبران سابق آمریكا و خارجی ترامپ ، جمهوری خواهان را برای قبول نتایج انتخابات تحت فشار قرار می دهند

چندین رهبر پیشین ایالات متحده و خارجی گفته اند که امتناع ترامپ از کناره گیری دموکراسی و امنیت ملی آمریکا را به خطر می اندازد و جمهوری خواهان را برای حمایت از انتقال رئیس جمهور بایدن تحت فشار قرار می دهد.

گروه رهبران و مدافعان حقوق بشر معروف به بزرگان که توسط نلسون ماندلا تاسیس شده است ، شامل رئیس جمهور سابق آمریکا جیمی کارتر ، رئیس جمهور سابق ایرلند ماری رابینسون ، دبیرکل سازمان ملل متحد بان کی مون و برنده نوبل اسقف اعظم اسقف اعظم آفریقای جنوبی.

رابینسون ، رئیس این گروه 16 نفره گفت: نگرانی مشابه نگرانی های موجود در اوضاع نابسامان و غیر دموکراتیک در کشورهایی مانند کنیا ، سریلانکا و زیمبابوه “تکان دهنده” است.

در این بیانیه آمده است: “ادعاهای مداوم درباره تقلب در انتخابات توسط رئیس جمهور و برخی از اعضای ارشد دولت و حزب جمهوری خواه ، كه بدون هیچ گونه دلیل قانع كننده ای مطرح شده است ، نشان دهنده عدم احترام به صداقت و استقلال نهادهای دموكراتیك و قانونی ایالات متحده است.” به گروه “اکنون جمهوری خواهان دیگر وی باید ایمان خود را به قانون اساسی ایالات متحده ، نهادهای دموکراتیک و حاکمیت قانون تأیید کنند تا کشور بتواند روند آشتی را آغاز کند.”

آیا بایدن پس از جنگهای تعرفه ای طاقت فرسای ترامپ ، تجارت جهانی را به دست گیرد؟

وقتی رئیس جمهور منتخب جو بایدن کاخ سفید را در ژانویه به دست گرفت ، با اقتصادی جهانی روبرو خواهد شد که طی چهار سال گذشته به طرز چشمگیری تغییر کرده است ، بخشی از آن به دلیل جنگ تجاری طاقت فرسای رئیس جمهور دونالد ترامپ با چین است. اما در حالی که سخنان بایدن در مورد پکن جالب به نظر می رسد ، خرده فروشانی که با اعمال واردات ذبح شده اند انتظار تغییر سیاست دریایی را ندارند.

استفان لامار ، مدیر اجرایی انجمن پوشاک و کفش آمریکا ، یک گروه تجارت صنعتی ، گفت: “من فکر می کنم که رئیس جمهور بایدن در مورد چین سخت خواهد گرفت – اما شاید نوع دیگری باشد.” “ما فکر می کنیم دولت نسبت به آنچه در چهار سال گذشته دیده ایم قابل پیش بینی و آشفتگی کمتری خواهد بود.”

ترامپ ضمن ابراز شعارهای تجاری “Tit for Tat” بیش از توئیتر ، سخت گیری در قبال چین را سنگ بنای سیاست خارجی خود قرار داد و این کشور را به سرقت مالکیت معنوی و دستکاری ارز برای دستیابی به مزیت رقابتی ناعادلانه در تجارت بین الملل متهم کرد. در حالی که دولت برای پیگیری اولین سیاستهای تولیدی آمریکا چهار ترانزیت تعرفه ای برای آلومینیوم ، فولاد و کالاهای خانگی منتشر کرد ، خرده فروشان برای پیکربندی مجدد زنجیره های تأمین خود و تولید خارج از منبع تولید ، به بازارها راه یافتند.

اما در حالی که استراتژی ترامپ برای “کاهش وابستگی این کشور به چین” “خودت کار کن” ویرانی هایی به بار آورده است ، برنامه “ساخت آمریکا” بایدن برای بازگرداندن زنجیره های مهم تامین در ایالات متحده به اتحادهای چند جانبه متکی است. وی قول داده 400 میلیارد دلار در اقدامات تهیه عمومی برای تقویت تولید داخلی و سرمایه گذاری 300 میلیارد دلار در تحقیق و توسعه سرمایه گذاری كند.

تونی بلینکن ، مشاور سابق اوباما که به عنوان وزیر امور خارجه احتمالی در دولت جدید معرفی می شود ، در سپتامبر گفت که بایدن تعرفه های جدید را رد نمی کند ، اما احتمالاً “در صورت لزوم از تعرفه استفاده می کند ، اما تحت حمایت یک استراتژی و برنامه است.”

برای خواندن داستان کامل اینجا را کلیک کنید.

اوباما می گوید ادعاهای بی اساس در مورد کلاهبرداری ترامپ کشور را در “راهی خطرناک” قرار داده است

رئیس جمهور پیشین اوباما گفته است مقامات جمهوری خواه “بدیهی است که بهتر از اظهارات بی اساس در مورد تقلب رئیس جمهور ترامپ ، که به گفته وی کشور را در” یک راه خطرناک “قرار داده است ، دارند.

اوباما در ویدئویی از مصاحبه 60 دقیقه ای که روز پنجشنبه منتشر شد ، گفت كه “به نظر می رسد ادعاهای بی اساس در مورد تقلب در رای دهندگان تا حدودی انگیزه داشته باشد زیرا رئیس جمهور دوست ندارد ضرر كند و هرگز به ضرر خود اعتراف نمی كند.”

اوباما افزود: “من بیشتر نگران این واقعیت هستم که سایر مقامات جمهوری خواه ، که به وضوح بهتر می دانند ، از این طنز با این موضوع موافق هستند”. “این یک گام دیگر در مشروعیت بخشیدن نه تنها دولت آینده بایدن ، بلکه به طور کلی دموکراسی است. و این یک مسیر خطرناک است.”

مصاحبه کامل با Scott Pelly از CBS ، که برای کتاب جدید او ، سرزمین موعود است ، قرار است روز یکشنبه پخش شود.

ترامپ از به رسمیت شناختن انتخاب رئیس جمهور منتخب جو بایدن امتناع ورزید و یک سلسله پرونده های قضایی را به اتهام تقلب گسترده در چندین کشور آغاز کرد. هیچ مدرکی برای اثبات ادعاهای رئیس جمهور وجود ندارد. در حالی که برخی از جمهوری خواهان پیروزی در انتخابات ، بایدن ، رئیس جمهور منتخب را تبریک گفته اند ، برخی دیگر گفته اند که باید به ادعاهای آقای ترامپ رسیدگی شود.

آژانس های ترامپ و مقامات انتخاباتی می گویند تقلب گسترده ای در رای دهندگان صورت نگرفته است

ائتلافی از آژانس های فدرال درگیر در امنیت انتخابات و نمایندگان مقامات انتخاباتی از هر ایالت روز پنجشنبه در بیانیه ای ادعاهای گسترده درباره تقلب در انتخابات توسط رئیس جمهور و توطئه گران راستی را انکار کردند.

“انتخابات 3 نوامبر امن ترین انتخابات در تاریخ آمریکا بود. در بیانیه شورای هماهنگی زیرساخت های انتخابات دولت آمده است: در سراسر کشور ، مقامات انتخاباتی در حال بررسی و بررسی مجدد کل روند انتخابات هستند تا نتیجه نهایی شود. هیچ مدرکی وجود ندارد که نشان دهد هر سیستم رأی گیری آرا deleted را حذف یا از دست داده ، رأی را تغییر داده یا به هر طریقی مورد خدشه قرار گرفته است. ”

این زمانی است که رئیس جمهور با انتشار یک نظریه توطئه گیج کننده از جناح راست شبکه One America News ادعا کرد که میلیون ها آرا حذف شده و برخی از آنها از ترامپ به بایدن رئیس جمهور منتخب منتقل شده است.

این شورا که شامل آژانس امنیت سایبری و امنیت زیرساخت ها و انجمن ملی دبیران امور خارجه است ، تأکید کرد که در بیانیه خود هیچ گونه دستکاری ماشین وجود ندارد و خاطر نشان کرد که هر گونه رأی گیری و جدول بندی بولتن توسط دستگاه همچنین از پشتیبان گیری ایمن روی کاغذ تصحیح خطا برخوردار است ، در صورت وقوع

شورا گفت: “اگرچه می دانیم که بسیاری از ادعاها و فرصتهای بی اساس درباره اطلاعات غلط در مورد روند انتخابات ما وجود دارد ، اما می توانیم به شما اطمینان دهیم که بیشترین اطمینان را به امنیت و سلامت انتخابات خود داریم و شما نیز باید این کار را انجام دهید.” “هنگامی که سالی دارید ، هنگام اجرای انتخابات ، مقامات انتخابات را به عنوان آرای قابل اعتماد خطاب کنید. “

کریس کربس ، رئیس CISA ، از پنجشنبه شب به کار مشغول شده است ، اگرچه حساب های رسانه ای حاکی از این است که وی می تواند هر زمان برکنار شود ، زیرا آژانس اخیراً سایتی را در زمینه تخریب افسانه های مختلف تقلب در رای دهندگان ایجاد کرده است. توسط رئیس جمهور ترامپ و متحدانش.

از مشاور عمومی مبارزات انتخاباتی ترامپ ، مت مورگان ، در مورد مغایرت توییت ترامپ و بیانیه CISA در گفتگو با خبرنگاران پرسیده شد و موضوع را دور زد. مورگان گفت: “ما مشتاقانه منتظر ادامه تحقیقات خود در مورد اینکه آیا تخلفات در میشیگان در سایر حوزه های قضایی آن کشور نیز تکرار شده است ، هستیم.”

مقامات پیشین می گویند که فقدان جلسات توجیهی بایدن برای امنیت ملی خطرناک است

در نامه ای روز پنجشنبه ، بیش از 150 مقام سابق امنیت ملی از GSA خواستند كه بایدن و معاون تازه انتخاب شده كاملا هریس را به عنوان برندگان انتخابات به رسمیت بشناسد و به آنها اجازه دهد تا به جلسه توجیهی روزانه رئیس جمهور دسترسی پیدا كنند و مجوزهای امنیتی لازم برای اعضای انتقال را دریافت كنند. .

در نامه دریافت شده از NBC News آمده است: “در این لحظه عدم اطمینان ، ما باید سیاست را کنار بگذاریم.”

“تأخیر بیشتر در توانایی تیم بایدن برای دستیابی به جلسات روزانه رئیس جمهور و سایر اطلاعات و منابع امنیت ملی ، تداوم و آمادگی رهبری ملی ما را به خطر می اندازد ، و پیامدهای بالقوه زیادی برای امنیت ملی ما به دنبال دارد.”

این گروه ، که شامل چندین کارمند سابق دولت ترامپ است ، در مورد خطرات جدی برای امنیت ملی به دلیل تاخیر در انتقال بایدن هشدار دادند. برخی دیگر قانونگذاران بازنشسته و مقامات امنیت ملی را امضا کرده اند که هم به روسای جمهور جمهوری خواه و هم به روسای جمهور دموکرات خدمت کرده اند.

در اینجا بیشتر بخوانید

بیشتر سناتورهای حزب جمهوری خواه از بایدن می خواهند که جلسات اطلاعاتی را دریافت کند

تعدادی از جمهوری خواهان سنا روز پنجشنبه بر دولت خدمات عمومی فشار آوردند تا رئیس جمهور منتخب بایدن به توجیهات اطلاعاتی ریاست جمهوری دسترسی یابد ، این یک گام اساسی در انتقال به کاخ سفید است.

جمهوری خواهان در کنگره نتوانستند شکست رئیس جمهور ترامپ را بپذیرند ، اما اذعان کردند که بایدن باید اطلاعات مهم در مورد امنیت کشور را دریافت کند.

سناتور مارکو روبیو ، R-Fla ، رئیس کمیسیون اطلاعات گفت: “مخالفان ما منتظر رسیدن شما نخواهند بود.” “دسترسی آنها به اطلاعات اضافی بدون تعصب در ادعاهای انتخاباتی رئیس جمهور است.”

سناتور چاک گراسلی از آیووا ، نماینده ارشد جمهوری خواه سنا نیز گفت که بایدن باید جلسات اطلاعاتی را دریافت کند. حتی سناتور لیندزی گراهام ، RSC ، یکی از سرسخت ترین حامیان ترامپ در کپیتول هیل ، گفت که بایدن باید جلسات توجیهی امنیتی را در سطح ریاست جمهوری دریافت کند.

در اینجا بیشتر بخوانید

[ad_2]

منبع: green-chapter.ir