بایدن برای افزایش اوزوف و وارنوک در دور دوم به جورجیا سفر کند


رئیس جمهور منتخب جو بایدن هفته آینده به جورجیا سفر خواهد کرد تا با جان اوسوف و رافائل وارنوک مبارزات انتخاباتی را آغاز کند ، امیدوار است نامزدهای دور دوم دموکرات ها را تحریک کند که می توانند توازن قدرت را در سنا تعیین کنند – و سرنوشت کابینه وی. و دستور کار آن است.

دیدار بایدن از آتلانتا در روز سه شنبه اولین رویداد انتخاباتی وی از زمان تأمین امنیت ریاست جمهوری ماه گذشته است و این آغاز رای گیری زودهنگام در جورجیا در روز دوشنبه است.

جدا از یک سفر کوتاه مدت به پیشکسوتان فیلادلفیا ، بایدن از زمان اعلام برنده شدن در 7 نوامبر ، ایالت زادگاه خود دلاور را ترک نکرده است. وی از آن زمان بیشتر ماه را با تیم انتقالی خود ملاقات کرده و برنامه ریزی دولت خود را از جمله انتخاب اعضای اصلی کابینه خود انجام داده است که این امر نیاز به تأیید سنا دارد.

برخی از تصمیمات پیچیده است زیرا تیم وی هنوز نمی داند که آیا سرنوشت نامزدهای احتمالی با اکثریت سنا جمهوری خواه به رهبری میچ مک کانل ، آر کی ، یا یک نهاد به طور مساوی تقسیم شده که در آن دموکرات ها رای قاطعانه معاون رئیس جمهور را دارند ، باقی خواهد ماند. کامالا هریس. براساس نتایج انتخابات نوامبر ، سنا حداقل 50 جمهوری خواه ، 46 دموکرات و دو مستقل را تشکیل می دهد که با دموکرات ها احزاب را تشکیل می دهند.

رافائل وارنوک و جان اوسوف ، نامزدهای دموکرات سنا ، روز شنبه در یک راهپیمایی در فضای باز در کنیرز ، جورجیا دست به دست مردم زدند.جسیکا مک گوان / گتی ایماژ

ران کلین ، رئیس دفتر کاخ سفید ، گفت که بایدن و هریس هم در جورجیا تبلیغات انتخاباتی می کنند ، همانطور که دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریکا قبلاً برای دیوید پوردو و کلی لوفلر ، برای جمهوری خواهان انجام داده است.

کلاین ماه گذشته به NBC News گفت: “بدیهی است که کسب این کرسی ها در جورجیا مهم است.”

وی گفت: “اگر ما افراد بیشتری داشته باشیم كه از مواردی كه جو بایدن از آنها حمایت می كند حمایت كنند ، من فكر می كنم كه … دولت بهتری خواهیم داشت.”

کلاین گفت که مهم نیست که نژادها چقدر مهم باشند ، “ما اجازه نمی دهیم چیزی مانع پیشرفت برنامه ما شود.”

ماه گذشته ، بایدن اولین دموکرات گرجستان بود که در انتخابات ریاست جمهوری 1992 پیروز شد. ترامپ نتایج را در آنجا و جاهای دیگر در میدان جنگ به چالش کشید ، اما این هفته وزیر خارجه جمهوری خواه پیروزی بیش از 11000 رای بایدن را پس از شمارش معکوس مجدداً تأیید کرد.

در همان زمان ، پوردو تقریباً نتوانست 50 درصد آرا he موردنیاز خود را در مقابل اسف بدست آورد تا از دور دوم انتخابات برای دوره دوم دور شود. در مسابقه دیگر – یک انتخابات ویژه با چندین نامزد از دو حزب اصلی – وارنوک تقریباً یک سوم آرا را به دست آورد ، در حالی که لوفلر که امسال به این سمت منصوب شد ، 26 درصد برای صعود به دیدار اصلی در 5 ژانویه را به دست آورد.

جمهوری خواهان ملی ابراز نگرانی کرده اند که حملات ترامپ به یکپارچگی انتخابات ، همراه با نبردهای عمومی وی با رهبران جمهوریخواه ایالتی که تلاش های وی برای به چالش کشیدن نتیجه را رد می کنند ، می تواند اشتیاق را در پایگاه حزب کاهش دهد. اما دموکرات ها نیز باید بدون مشارکت در انتخابات ریاست جمهوری ، همان مشارکت قوی را بدست آورند ، رأیی که در گذشته موفق به کسب آن نشده بودند.


منبع: green-chapter.ir