بایدن اولویت های کوید را فاش می کند ، یک تیم بهداشتی ارائه می دهد


رئیس جمهور منتخب جو بایدن روز سه شنبه قول داد که دولت وی در 100 روز نخست ریاست جمهوری بر تزریق 100 میلیون واکسن علیه Covid-19 نظارت خواهد کرد و قول داد که “اکثریت” مدارس سراسر کشور را در همان زمان بازگشایی کند.

بایدن ، در سخنانی از ویلمینگتون ، دلاور ، در مراسمی که در آن بهترین اعضای تیم بهداشتی خود را نیز اعلام کرد ، قول داد که معلمان ، به همراه متخصصان مراقبت های بهداشتی و ساکنان مراکز مراقبت های طولانی مدت ، از اهداف مرحله اول باشند. از واکسن Covid-19.

علاوه بر این ، بایدن مجدداً تأكید كرد كه از آمریكایی ها می خواهد كه در 100 روز اول حكمرانی خود ماسك بزنند ، و اضافه كرد كه وی دستور كار اجرایی خود را در اولین روز حضور خود امضا خواهد كرد تا اجازه دهد از ماسكهایی كه می تواند “به طور قانونی” استفاده كند استفاده كند. مانند در ساختمانهای فدرال و در طول سفرهای بین ایالتی با هواپیما ، قطار و اتوبوس.

بایدن گفت: “ماسک زدن ، واکسیناسیون ، باز کردن مدارس ،” این سه هدف اصلی در 100 روز اول من است. “

اعلامیه بایدن در حالی صورت گرفت که رئیس جمهور دونالد ترامپ از رئیس اجلاس واکسن در کاخ سفید برای طرح شکایت در مورد انتخابات سال 2020 استفاده می کرد. وی گفت هیچ مقام بایدن برای شرکت در اجلاس واکسن دعوت نشده است. کارمند در حال انتقال به NBC News.

بایدن در سخنرانی خود از كنگره خواست كه در تأمین بودجه این تلاش ها كمك كند و گفت كه بدون بودجه لازم فدرال ، تلاش ها “كند و كند” خواهد شد.

بایدن كه كوید-19 را “یك قربانی توده ای” خواند ، همچنین به آمریكایی ها هشدار داد كه “اوضاع می تواند قبل از بهتر شدن بدتر شود” ، و هشدار داد كه واكسن برای همه افراد در كشور “بیشتر از آنچه ما می خواهیم پخش شود”.

بایدن گفت: “100 روز اول من ویروس کووید را پایان نمی دهد ، من نمی توانم قول این را بدهم.” اما ، وی افزود ، “در 100 روز ، ما می توانیم روند بیماری را تغییر دهیم و زندگی در آمریکا را به سمت بهتر تغییر دهیم.”

بایدن گفت که “بازگشت فرزندانمان به مدرسه” یک اولویت ملی است ، اما بارها وعده داد که تیم او “علم را دنبال خواهد کرد”.

بایدن از این رویداد برای معرفی رسمی نامزدها و منصوبان خود به تیم مراقبت های بهداشتی خود ، از جمله دادستان کل منتخب کالیفرنیا ، خاویر بکرا ، به عنوان رئیس گروه بهداشت و خدمات بشردوستانه و دکتر روچل والنسکی ، متخصص برجسته آزمایش ، پیشگیری و درمان ویروس ها ، به عنوان مدیر مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها خدمت می کند.

بایدن همچنین به طور رسمی دکتر ویوک مورتی را به عنوان گزینه خود به عنوان جراح عمومی معرفی کرد و گفت که بهترین متخصص فدرال در زمینه بیماری های عفونی ، دکتر آنتونی فاوسی ، نقش اضافی مشاور ارشد پزشکی را بر عهده خواهد گرفت. جف زینتس ، مدیر سابق شورای اقتصاد ملی ، به عنوان هماهنگ کننده پاسخ Covid-19 منصوب شده است.

بایدن از بخار خود به عنوان گروهی از “متخصصان کلاس جهانی” استقبال کرد که “برای مقابله با این بیماری همه گیر از هیچ تلاشی فروگذار نکردند.”

در حالی که بایدن تیم خود را معرفی می کرد ، ترامپ در اجلاس واکسن Operation Warp Speed ​​اظهاراتی ارائه کرد.

ترامپ در پاسخ به این س whyال که چرا هیچ مقام انتقالی بایدن را دعوت نکرده است ، گفت: “ما باید ببینیم که دولت بعدی چیست ، زیرا ما در این ایالتهای پرتحرک پیروز شدیم و اتفاقات وحشتناکی افتاد.” رئیس جمهور افزود که “هر دولت بعدی ، این واقعاً از آنچه ما توانسته ایم با آن انجام دهیم بهره مند خواهد شد. “

ترامپ از قانونگذاران ایالتی یا دادگستری دادگاه عالی خواست “جسارتاً” قدم بردارند و اگر چنین کنند گفت: “من می دانم دولت بعدی چه کسی خواهد بود.”

با وجود انفجار تعداد ویروس های کرونا در سراسر کشور ، رئیس جمهور با ادامه برگزاری مهمانی های کریسمس در داخل خانه از کاخ سفید دفاع کرد – ترامپ گفت ، “آنها مهمانی های کریسمس هستند” ، پیشنهاد کرد که میزان بالای آلودگی در سراسر کشور می تواند چیز خوبی باشد.

“من فکر می کنم این واکسن هدف ما بود ، شماره یک بود ، زیرا این همان شیوه ای بود که به پایان رسید. علاوه بر این ، شما دارای مصونیت هستید ، برای مدت مشخصی مصونیت ایجاد می کنید. و من می شنوم که نزدیک به 15 درصد هستیم ، این را می شنوم و این عالی است. ترامپ با اشاره به رویکرد موسوم به “مصونیت گله” نسبت به ویروس ، خود واکسنی بسیار قدرتمند است.

با این حال ، دانشمندان این رویکرد را “مغالطه خطرناکی می دانند که با شواهد علمی پشتیبانی نمی شود”.

اظهارات ترامپ همچنین هنگامی اعلام شد که گروه ویژه ویروس کرونا ویروس کاخ سفید هشدار داد که واکسن ها از انتشار ویروس یا مرگ “تا اواخر بهار” ، زمانی که 100 میلیون آمریکایی مبتلا به بیماری های مختلف ایمن سازی می شوند ، نمی کاهند. .

در خبرهای دیگر در مورد انتقال:

  • بایدن و هریس بعداً در همان روز با رهبران حقوق مدنی در ویلمینگتون در یک نشست مجازی شرکت می کنند که برای مطبوعات بسته خواهد بود. NAACP و دیگر گروه های مدنی مدافع دسترسی و نمایندگی بیشتر هستند.
  • جیمز کلیبرن ، رئیس کمیته بنیانگذار بایدن ، اکثریت خانگی روز سه شنبه گفت که بیشتر رویدادها در 20 ژانویه به دلیل همه گیری در عمل برگزار می شود. دموکرات کارولینای جنوبی در مصاحبه با Morning Joe از MSNBC گفت: “ما با این کشف مثالی خواهیم زد.” “می توانم آن را ترکیبی بنامم. او به روش سنتی سوگند یاد می کند ، اما همه جشن های افتتاحیه 80 درصد مجازی خواهد بود. “
  • کریستوفر کربس ، که اخیراً توسط ترامپ به عنوان رئیس انتخابات امنیت سایبری دولت فدرال برکنار شد ، روز سه شنبه علیه کمپین ترامپ و یکی از وکلای او ، جوزف دی جنوا ، که در هفته گذشته در مصاحبه ای گفته بود که به دلیل مخالفت با ادعاهای بی اساس و دروغ تقلب در ریاست جمهوری شلیک شده است. این دادخواست ، توسط NBC News ، در دادگاه منطقه ای مونتگومری در مریلند مطرح شد و گفت: “همسر كربس و چند نفر از پنج فرزند خردسالش” ترس مشترک داشتند ، از جمله کودک ده ساله او که التماس می کرد ، “بابا اعدام می شود؟ هیچ والدی نباید این کلمات را بشنود. هفته گذشته كربس به TODAY گفت كه در حال انجام اقدامات قانوني است
  • به گفته سه نفر آشنا به این تصمیم ، رئیس جمهور منتخب هفته جاری اعلام می کند که انتخاب ژنرال بازنشسته لوید آستین را به عنوان وزیر دفاع خود انتخاب کرده است. در صورت تأیید سنا ، آستین اولین آفریقایی-آمریکایی خواهد بود که ریاست وزارت دفاع را بر عهده دارد. انتظار می رود که بایدن اعضای اضافی کابینه خود را قبل از کریسمس معرفی کند.
  • کشورهایی که هنوز آرا for خود را به عنوان رئیس جمهور تأیید نکرده اند یا با چالش های قانونی روبرو هستند ، برای حل همه اختلافات باقیمانده تا روز سه شنبه ، معروف به روز بندرگاه امن ، عجله دارند ، گام دیگری برای رسیدن به پیروزی کالج انتخابی بایدن بر ترامپ.
  • دادستان کل تگزاس کن پاکستون روز سه شنبه اعلام کرد که از جورجیا ، میشیگان ، پنسیلوانیا و ویسکانسین در دادگاه عالی شکایت می کند و ادعا می کند که ایالات “از بیماری همه گیر Covid-19 استفاده کردند تا توجیه نادیده گرفتن قوانین فدرال و ایالتی را که نیاز به قوانین دارند نادیده بگیرند.” تغییرات در آخرین لحظه ، بنابراین نتایج انتخابات عمومی 2020 تحریف می شود. “
  • یک مقام ارشد دولت ترامپ روز دوشنبه به خبرنگاران گفت که هدف از نشست واکسن در روز سه شنبه آموزش آمریکایی ها در مورد روند تولید واکسن ، برای ایجاد اعتماد به نفس عمومی است تا آنها واکسن را بدانند. همچنین “می توان به اعضای عملیات Warp Speed ​​، اعضای دولت ، اعضای جامعه علمی ، اعضای بخش عمومی ، ارتش ایالات متحده ، كه در واقع در تماشایی ترین بسیج جنگ جهانی دوم برای واكیناسیون جمع می شوند ، تبریک گفت. بازار ، بسیار سریعتر از هر زمان دیگری. “

مونیکا آلبا و مایک ممولی کمک کرد
منبع: green-chapter.ir