بایدن امیدوار است که از تحقیقات تفرقه افکنانه ترامپ جلوگیری کند و وحدت را ترجیح می دهد


واشنگتن – جو بایدن رئیس جمهور منتخب شخصاً به مشاوران خود گفته است که علی رغم فشار برخی از دموکرات ها برای تحقیق در مورد رئیس جمهور دونالد ترامپ ، سیاستمداران و اعضای وی ، طبق گفته 5 نفر از افراد مناظره شده ، نمی خواهد ریاست جمهوری وی با تحقیقات سلف خود بلعیده شود. از دولت او.

بایدن ابراز نگرانی کرده است که تحقیقات بیشتر باعث تقسیم کشوری می شود که او سعی در اتحاد آن دارد و هر روز ریاست جمهوری خود را برای ترامپ به خطر می اندازد.

آنها گفتند كه وي به ويژه به مشاوران گفت كه از تحقيقات مالياتي فدرال ترامپ و يا به چالش كشيدن دستوراتي كه ترامپ مي تواند براي اعطاي مصونيت به كارمندان خود قبل از ترك دفتر خود صادر كند ، محتاط است. یک مشاور گفت که بایدن به صراحت گفته است که “او فقط می خواهد جلو برود.”

یکی دیگر از مشاوران بایدن گفت: “وی بیش از آنکه پیگیری کند ، در حل مشکلات و پیشرفت متمرکز خواهد بود.”

هرگونه تصمیم وزارت دادگستری بایدن در مورد ترامپ ، کارمندان ، همکاران وی ، تجارت وی یا سیاست های وی تأثیری در تحقیقات مقامات دولتی ، از جمله دادستان منطقه منهتن ، سیروس ونس جونیور ، که برای گرفتن اظهارنامه های مالیاتی ترامپ تلاش می کرد ، نخواهد داشت. .

در حالی که بایدن تلاش می کند تا گرایش های خود را با فشار حزب خود متعادل کند ، مشاوران وی تأکید کرده اند که او به دنبال بازگرداندن جنبش بین کاخ سفید و وزارت دادگستری از آنچه در زمان ترامپ بود ، است.

به گفته معاونان ، بایدن می خواهد وزارت دادگستری مستقل از کاخ سفید کار کند و بایدن به مقامات قضایی فدرال نمی گوید که چه کسی یا چه چیزی را تحقیق کند یا تحقیق کند.

مشاور گفت: “دیدگاه کلان وی این است که ما باید کشور را به جلو حرکت دهیم.” “اما مهمترین چیز این است که او در عدالت خود دخالت نکند و عدالت خود را سیاسی نکند.”

مشاور سوم بایدن گفت که وقتی صحبت از تحقیقات مربوط به ترامپ می شود ، انتظارات “بسیار موقعیتی خواهد بود” و “به کیفیت ها بستگی دارد”. به طور کلی ، اولویت های بایدن ، اقتصاد ، ویروس کرونا ، تغییر اقلیم و روابط نژادی بدون نگاه به دولت ترامپ خواهد بود.

روسای جمهور معمولاً لحنی را برای آنچه كه اولویت وزارت دادگستری است ، تعیین می كنند و انتظار می رود با نزدیك شدن بایدن به دفتر ، س questionsالات پیرامون تحقیقات ترامپ یا بازنگری در آنها تشدید شود.

یک مشاور بایدن گفت: “او می تواند لحن کاری را تنظیم کند که فکر می کند باید انجام شود.” اما این مشاور گفت ، “وی رئیس جمهور نخواهد شد تا به این طریق رئیس وزارت دادگستری شود.”

فرد دیگری در مورد بحث گفت: تیم بایدن همچنین تمایلی به ارسال سیگنال به مقامات دولت ترامپ ندارد که وزارت دادگستری اقدامات آنها را بررسی نخواهد کرد ، با توجه به اینکه هنوز 9 هفته برای شروع کار باقی مانده است .

این مرد گفت: “اگرچه آنها به دنبال اتهامات كیفری گسترده نیستند ، اما آنها می خواهند اطمینان حاصل كنند كه مردم از این پس تا زمان ریاست جمهوری جدید تصور نمی كنند كه هیچ كدام از اقدامات آنها عواقبی دارد.”

تأکید بر رویکرد عادی به وزارت دادگستری می تواند پوششی برای انتقاد از طرفداران وی در مورد عدم تحقیقات در مورد ترامپ ، سیاست های وی یا کارمندانش به بایدن ارائه دهد. دموکرات ها به شدت از تأثیر مستقیم ترامپ در تحقیقات وزارت دادگستری ، از جمله درخواست وی برای پیگرد قانونی بایدن و باراک اوباما ، رئیس جمهور پیشین ، به جرایم نا مشخص انتقاد کرده اند. بسیاری از طرفداران وی از قول عدم دخالت بایدن در تحقیقات فدرال استقبال می کنند.

اما با توجه به درخواست های پیش بینی شده برای تحقیق در مورد تعدادی از مسائل ، از جمله ترامپ ، از سیاست جدایی فرزند دولت تا مالیات ، تضاد منافع احتمالی و نقض احتمالی قانون مالیات تبلیغات انتخاباتی ، بایدن به سختی می تواند از این مشکل جلوگیری کند. . این مشکل می تواند بایدن را به رویارویی با برخی از طرفداران خود ، که مشتاق انجام بازرسی عمده از ریاست جمهوری ترامپ هستند ، منجر کند.

یک مشاور بایدن در توصیف بحث داخلی گفت: “یک عقیده قوی نیز وجود دارد که معتقد است قانون یک قانون است.”

بایدن در طول مبارزات انتخاباتی بارها گفته است كه هر تصمیمی درمورد پیگرد قانونی ترامپ را به دادستان كل خود واگذار خواهد كرد. وی در جریان بحث و گفتگو در آتلانتا گفت: “اگر این قضاوتی بود كه وی قانون را نقض كرده و باید واقعاً تحت پیگرد قانونی قرار گیرد.” “اما من آن را کارگردانی نمی کنم.”

بایدن گفت اگر ترامپ به یک موضوع واقع گرایانه تبدیل شود ، او را نمی بخشد.

هنوز هم ، بسیاری از دستیاران گفتند که بایدن معمولاً از دیدن تحقیقات وزارت دادگستری درباره ترامپ اکراه دارد.

آگاهان گفتند ، یکی از دلایلی که وی به دستیاران خود آورده است این است که وی معتقد است این تحقیقات بیش از 73 میلیون آمریکایی را که به ترامپ رأی داده اند ، از خود دور خواهد کرد. با این حال ، برخی از دموکرات ها گفتند که بایدن نگرانی طرفداران خود را نسبت به بدخواهان خود در اولویت قرار دهد.

توازن ظریف بین پاسخ های طرفداران خودش و اتحاد کشور تا حدودی به همین دلیل است که بایدن تصدیق می کند که دادستان کل “یکی از مهمترین تصمیماتی است که خواهد گرفت” ،

بایدن متعهد شده است که در صورت مشخص شدن “ابتکار ، تشویق ، ممانعت یا تأثیر نادرست در تحقیقات خاص یا پیگرد قانونی به هر دلیلی” ، یکی از اعضای دولت وی را از کار اخراج خواهد کرد. .

معضل بایدن شبیه همان معضلی است که اوباما هنگام روی کار آمدن او در سال 2009 با آن روبرو شد. دموکرات ها خواستار پیگرد قانونی مقامات بوش شده اند که در سیاست هایی که امکان بازجویی یا شکنجه بیشتر را فراهم می کند ، نقش داشته اند. مظنونین به تروریسم

برای اطمینان بخشیدن به این دموکرات ها ، اوباما یادداشت هایی درباره این برنامه بحث برانگیز صادر کرد و سپس علناً اظهار داشت که از آزار و شکنجه مقامات دولت بوش که سیاست ها را تدوین یا اجرا می کنند ، حمایت نمی کند. وی همچنین خواستار تشکیل کمیسیون 11 سپتامبر یا کمیسیون حقیقت و آشتی ، مانند کمیسیون تحقیق درباره آپارتاید در آفریقای جنوبی ، برای تجدید نظر در سیاست ها را رد کرد.


منبع: green-chapter.ir

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum html nullednulled themes