[ad_1]

بالینا ، ایرلند – در حدود 3000 مایلی شرق دلاور ، واقع در ساحل وحشی ایرلند اقیانوس اطلس ، شهر کوچک بالینا ، محل تولد رئیس جمهور منتخب جو بایدن است.

پس از پیروزی پیش بینی شده وی ، شهر منسجم 10 هزار نفری در شهرستان مایو از خوشحالی از موفقیت مردی که ادعا می کنند متعلق به خودش است ، فوران کرد.

پرچم های آمریکایی در گوشه و کنار خیابان به اهتزاز در می آیند ، یک نقاشی دیواری بزرگ از بایدن مشرف به میدان شهر است ، در حالی که عکس های یک درخشان بایدن با افتخار در ویترین مغازه ها آویخته شده است با شعارهایی که می گوید: “مرد ما در کاخ سفید”.

طبق سرشماری بایدن ایالات متحده ، بایدن در میان حدود 32 میلیون آمریکایی با میراث ایرلندی است.

در سال 2016 ، او فرزندان و نوه های خود را به یک سفر رسمی به ایرلند آورد تا از ریشه های آنها ، که شامل خانواده در ساحل شرقی شهرستان لوث است ، مطلع شود.

پدربزرگ و مادربزرگ مادری بایدن ، ادوارد بلویت ، در شهر بازار بالینا بزرگ شد ، معروف به ماهیگیری ماهی قزل آلا و زادگاه اولین رئیس جمهور زن ایرلند ، مری رابینسون. بلویت پس از قحطی سیب زمینی ایرلندی در دهه 1940 به زادگاه بایدن ، اسكرانتون ، پنسیلوانیا ، كه هم اكنون خواهر شهر بالینا است ، مهاجرت كرد.

به ویژه ، یکی از اعضای شهر ، جو بلویت ، لوله کش 41 ساله و پسر عموی سوم بایدن ، با افتخار فوران کرد.

بلاویت به NBC News گفت: “خارق العاده است که می بینید او از خط عبور می کند و بسیاری از مردم به او رأی دادند.”

او همچنین بایدن را در بالینا به عنوان مهمان در کاخ سفید در سال 2017 ملاقات کرد ، زمانی که رئیس جمهور باراک اوباما بایدن را با مدال ریاست جمهوری برای آزادی غافلگیر کرد.

بلاویت گفت: “او واقعا مرد شایسته ای است ، واقعاً شایسته است.” “او مرد بزرگی برای آمریکا است … و می دانید ، او یکی از ماست.”

خواهر بلیت ، لوریتا ، در پی مبارزات انتخاباتی اوایل سال جاری توسط معاون سابق رئیس جمهور دعوت شد. وی گفت بایدن “به رابطه خود با ایرلند بسیار افتخار می کند”.

وی اضافه كرد كه بلافاصله پس از پیش بینی پیروزی وی با خانواده بایدن صحبت كرد و می خواست در صورت اجازه محدودیت سفر در ویروس كرونا ، در افتتاحیه آن در ژانویه شركت كند.

لوریتا بلیت ، پسر عموی نامزد انتخابات ریاست جمهوری جو بایدن ، در مقابل نقاشی دیواری بایدن برای انتخابات ایالات متحده در بالینا ، ایرلند عکس گرفت.کلوداغ کیلکویین / رویترز

اما ریشه های ایرلندی بایدن ، گرچه برای بالینا یک برکت است ، ممکن است برخی از آنها را در غازهای لندن ایجاد کند.

اگرچه بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس از اولین رهبران جهانی بود که سه شنبه گذشته از بایدن تماس گرفت ، رئیس جمهور منتخب پیش از این بر اهمیت دفاع از توافق صلح ایرلند شمالی در روند Brexit تأکید کرده بود.

نخست وزیر ایرلند ، مایکل مارتین ، به NBC News گفت که بایدن “می تواند یک کاتالیزور” برای بازسازی روابط بین انگلیس و اتحادیه اروپا باشد ، و گفت که “تعهد او به توافق جمعه خوب” برای ایرلند مثبت خواهد بود.

توافقنامه صلح قابل توجه سال 1998 به طور موثر 30 سال خشونت فرقه ای در ایرلند شمالی پایان یافت و نهادهای جدیدی را برای همکاری فرامرزی ایجاد کرد.

بیل کلینتون ، رئیس جمهور وقت آمریکا ، نقشی اساسی در میانجیگری در معامله ایفا کرد و طرف های مقابل را محکم روی میز مذاکره کشاند و به پایان دادن به بن بست سیاسی و مبارزات دهه ها کمک کرد.

پس از یک کارزار شدید رفراندوم در سال 2016 ، انگلیسی ها به خروج از اتحادیه اروپا رای دادند پس از عزیمت رسمی خود در ژانویه سال جاری ، دولت جانسون در حال مذاکره برای معامله تجاری با اتحادیه است.

جو بلویت و همسرش دیردر در حال شامپاین کردن در بالینا ، ایرلند ، زیر نقاشی دیواری پسر عموی سوم جو ، جو بایدن ، رئیس جمهور بعدی آمریکا هستند.تصویر چارلز مک کوئلان / تصویر گتی

اما جانسون به دلیل ناامیدی از روند کار ، قانونی را پیشنهاد کرد که تصدیق می کند با نقض قوانین بین المللی و نقض پروتکل طلاق Brexit در ایرلند شمالی قابل قبول است.

این دو ماه پیش زنگ خطر و اخطاری را از طرف بایدن به وجود آورد که وی بارها گفته است که توافق نامه صلح با واسطه آمریكا نباید تضعیف شود و یا “قربانی Brexit” شود. بایدن به لندن هشدار داد که به توافق نامه سال 1998 پایبند بماند در غیر این صورت توافق تجاری جداگانه ای پس از Brexit با ایالات متحده وجود ندارد که وست مینستر میل به آن داشت.

جانسون بدون اشاره به Brexit ، از پیروزی بایدن استقبال کرد ، توییت کردن پس از تماس تلفنی آنها: “من مشتاقانه منتظر تقویت مشارکت بین کشورهایمان و کار با آن در اولویت های مشترک خود هستم.”

برنامه NBC News را برای اخبار و سیاست های فعلی بارگیری کنید

انگلیس گفته است که آماده است بدون معامله تجاری با اتحادیه اروپا ترک شود – اگرچه بسیاری از شرکت ها هشدار می دهند که می تواند باعث هرج و مرج شود – که می تواند مرز حساس ایرلند شمالی ، بخشی از انگلستان را با ایرلند ، که بخشی از یک بلوک

برای افزایش فشار ، ساعت تیک تیک می شود. آخرین مهلت معامله تجاری 31 دسامبر تعیین شده است.

وزیر امور خارجه ایرلند سیمون کاونی روز چهارشنبه گفت که بایدن بدون شک “هم از نظر احساسی و هم از نظر سیاسی” به ایرلند نزدیک بود.

وی گفت: “جو بایدن از پیچیدگی سیاست ایرلند در شمال و جنوب ، از پیچیدگی روابط ایرلند با انگلستان مطلع است.”

در ضمن مارتین در میان اولین رهبران جهان برای موفقیت به بایدن تبریک بگوید و گفت که او قبلاً رئیس جمهور تازه منتخب را به سفر به کشور پس از روی کار آمدن دعوت کرده است.

مارتین گفت: “این یک لحظه جشن در سطح احساسی است.” “احساس می شود که یکی از ما به بالای ایالات متحده رسیده است.”

رویترز در تهیه این گزارش مشارکت داشته است.

تونی همینگز کمک کرد[ad_2]

منبع: green-chapter.ir

ایندکسر