[ad_1]

واشنگتن – دادستان کل ویلیام بار روز سه شنبه گفت که هیچ مدرکی مبنی بر تقلب گسترده رای دهندگان در انتخابات سال 2020 وجود ندارد ، که مخالف تلاش های مداوم رئیس جمهور دونالد ترامپ برای برگرداندن نتایج است.

بار به خبرگزاری آسوشیتدپرس گفت: “تا به امروز ، ما هیچ تقلب گسترده ای را ندیده ایم که بر نتیجه متفاوت انتخابات تأثیر بگذارد.”

اظهارات بار یکی از تندترین رد کابینه ادعاهای دروغ و بی اساس ترامپ درباره انتخابات “جعلی” است.

بار گفت: “تمایل فزاینده ای به استفاده از سیستم عدالت کیفری به عنوان چیزی مانند اصلاحیه پیش فرض وجود دارد و مردم چیزی را که می خواهند وزارت دادگستری وارد آن شود و تحقیق می کند دوست ندارند.”

بار ادامه داد: “بیشتر ادعاهای کلاهبرداری در مورد مجموعه خاصی از شرایط یا شرکت کنندگان یا رفتار آنها کاملاً مشخص است. آنها ادعاهای سیستماتیک نیستند و. چندین هزار رأی را بپوشانید. آنها دنبال می شوند. “

نوار بعد از ظهر روز سه شنبه وارد کاخ سفید شد. منابع به NBC News گفتند که بار جلسه ای از قبل برنامه ریزی شده داشته است.

ترامپ به طور علنی وزارت دادگستری را برای شرکت در انتخابات تحت فشار قرار داده بود و روز یکشنبه به فاکس نیوز گفت که در انتخابات 2020 از وزارت دفاع یا اف بی آی “چیزی ندیده است” ، با شکایت اینکه “اگر در FBI یا وزارت دادگستری ، این بزرگترین چیزی است که می توانید نگاه کنید. “

در طول مبارزات انتخاباتی ، بار ابراز تمایل کرد تا به ادعاهای ترامپ درباره کلاهبرداری پاسخ دهد. در ماه سپتامبر ، بار در مصاحبه ای با CNN گفت که رای پستی “مملو از خطر تقلب و زورگویی است.”

تیم حقوقی ترامپ روز سه شنبه در پاسخ به اظهارات بار ، در بیانیه ای نوشت: “با تمام احترامی که به دادستان کل کشور قائل هستم ، هیچ شباهتی به تحقیقات وزارت دادگستری نداشته است.”

[ad_2]

منبع: green-chapter.ir