[ad_1]

یک قاضی فدرال درخواست وزارت دادگستری را برای لغو اتهامات جنایی علیه وزیر دفاع پیشین مکزیک ، ژنرال سالوادور سیانفوئگوس زپدا ، که متهم به کمک به یکی از کارتل های مواد مخدر مکزیک در “اقدام بدون مجازات” در هنگام استفاده از ارتش مکزیک بود ، پذیرفت. مخالفان خود را صدمه بزنید.

Cienfuegos که از سال 2012 تا 2018 به عنوان وزیر دفاع در دوران ریاست جمهوری Enrique Pena Nieto فعالیت داشت ، در ماه اکتبر در فرودگاه بین المللی لس آنجلس توسط ایالات متحده بازداشت شد.

قاضی کارول باگلی با احترام به درخواست وزارت دادگستری برای برکناری صبح روز چهارشنبه گفت: “تا زمانی که گفته قدیمی وجود دارد ، پرنده در دست … دلیلی ندارم که به دولت شک کنم.”

Cienfuegos اکنون توسط رئیسان آمریکایی به مکزیک بازگردانده خواهد شد. در این مرحله ، دولت مکزیک قول داده است که تحقیق کند ، اما قول نداده است که وی را متهم کند.

در بیانیه مشترک روز سه شنبه ، ویلیام بار ، دادستان کل کشور و الخاندرو هرتز مانرو ، دادستان مکزیک گفتند که ایالات متحده می خواهد این اتهامات را کنار بگذارد تا “در مورد سیانفوئگوس” تحقیق شود و در صورت لزوم ، طبق قوانین مکزیک کیفرخواست صادر شود. “

در این بیانیه آمده است: “وزارت دادگستری آمریكا … مداركی از مکزیك در این مورد ارائه داده و متعهد به ادامه همکاری در این چارچوب برای حمایت از تحقیقات مقامات مکزیکی است.”

ژنرال سالوادور سیانفوئگوس زپدا وزیر دفاع پیشین مکزیک.دانیل Beserril / پرونده رویترز

دادستان های فدرال در بروکلین ، نیویورک ، Cienfuegos 72 ساله را به دریافت رشوه از کارتل H-2 ، مستقر در Nayarit و Sinaloa ، مکزیک ، در ازای خدمات وی در حالی که وزیر دفاع بود ، متهم کرد. وی در صورت محکومیت در تمام موارد از زندان به حبس ابد محکوم می شود.

در اسناد دادگاه در پرونده Cienfuegos ، دادستان ها در منطقه شرقی نیویورک کارتل H-2 را به عنوان توزیع هزاران پوند هروئین ، کوکائین ، مت آمفتامین و ماری جوانا توصیف کردند.

در اعلامیه ماه اکتبر آمده است: “در مکزیک ، کارتل H-2 صدها سلاح گرم کش را قاچاق کرده و اقدامات بی شماری از خشونت هولناک ، از جمله شکنجه و قتل را انجام داده است تا از چالش های سازمان های رقابتی قاچاق مواد مخدر محافظت کند. برای سرزمین و سکوت کسانی که با نیروی انتظامی همکاری می کنند مبارزه کنند. “

در یادداشتی از Cienfuegos آمده است که اداره مبارزه با مواد مخدر هزاران پیام از پیام رسان بلک بری را شنود زده است که ثابت می کند به جلوگیری از عملیات نظامی علیه کارتل H-2 کمک کرده است. دادستان ها ادعا کردند که وی عملیات نظامی علیه کارتل های رقیب مواد مخدر را آغاز کرد ، به یافتن حمل و نقل دریایی برای مواد مخدر H-2 کمک کرد و برای گسترش قلمرو H-2 به مازاتلان و بعدا بقیه سینالوآ اقدام کرد.

دادستان ها همچنین گفتند که Cienfuegos مدیریت عالی این کارتل را به سایر مقامات فاسد مکزیکی ارائه داد که به گفته آنها رشوه گرفته و به تحقیقات H-2 از جمله استفاده از شاهدان و مطلعان به H-2 هشدار داده است. گفته می شود یک خبرچین کشته شده است زیرا H-2 معتقد است که وی با نیروی انتظامی ایالات متحده کار می کند ، اگرچه دادستان ها می گویند که وی این کار را نکرده است.

در اوایل سال جاری ، بار گفت: “یکی از اولویت های اصلی ما باید نابودی کارتل های مکزیک باشد. … [T]قاچاق وراث عمدتا مسئول مرگ و میر است ، همانطور که همه ما قبلا می دانیم ، سالانه 70،000 آمریکایی. “

وی در بیانیه مشترک روز سه شنبه خود با دادستان کل مکزیک بار ، گفت: “دو کشور ما همچنان به همکاری در این زمینه و همچنین همه همکاری های دوجانبه اجرای قانون متعهد هستند. همانطور که امروز تصمیم گرفته شده است ، ما وقتی با هم کار می کنیم قدرتمندتر هستیم. به حاکمیت ملت ها و نهادهای آنها احترام بگذاریم. این همکاری نزدیک امنیت شهروندان دو کشور ما را افزایش می دهد. “

سرویس جاناتان کمک کرد



[ad_2]

منبع: green-chapter.ir

ایندکسر

آموزش جاوا اسکریپت یوزرکد