اگر متهم به جرمی نشوند ، آیا ترامپ می تواند از اعضای خانواده عذرخواهی کند؟


گمانه زنی ها مبنی بر اینکه دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریکا ممکن است قبل از ترک اعضای خانواده یا سایر هواداران خود ، بخشوده شود ، این سال را مطرح می کند که آیا می توان به طور پیشگیرانه بخشش صادر کرد – یعنی قبل از اینکه کسی به جرم متهم شود

و پاسخ بدون شک مثبت است.

دیوان عالی کشور از اوایل سال 1866 گفت که قدرت عفو “در مورد هر جرمی که قانون شناخته شده باشد و در هر زمان پس از ارتکاب آن ، یا قبل از شروع مراحل قانونی یا در جریان اقدامات معلق آنها قابل اعمال است” یا پس از محکومیت و مجازات. “

این بدان معناست که می توان قبل از تحقیق ، متهم یا محکومیت شخصی ، بخشودگی صادر کرد.

قدرت به قانون اساسی واگذار شده است ، كه می گوید رئیس جمهور “قدرت بخشش و بخشش برای جنایات علیه ایالات متحده را خواهد داشت.” بنابراین عفو ​​به مواردی گفته می شود که قبلاً انجام شده اند که جنایات بالقوه فدرال است. به عبارت دیگر ، بخشش نمی تواند به رفتارهای آینده اشاره داشته باشد ، بلکه فقط به اقدامات گذشته اشاره دارد.

ساموئل موریسون ، وکیل واشنگتن دی سی ، وکیل دادگستری و وکالت بخشایش قبلی وزارت دادگستری گفت که رئیس جمهور می تواند حتی بخششی را اعمال کند که تقریباً مربوط به هر کاری است که ممکن است یک فرد در گذشته انجام داده باشد.

موریسون گفت: “محدودیت های مربوط به بخشش های عفو باید در قانون اساسی مشخص شود و تنها محدودیتی که دیوان عالی کشور پذیرفته است این است که شما حتما مرتکب این جرم شده اید.”

بخشش را می توان به روش بسیار گسترده ای فرموله کرد. بخشش ، درست قبل از روز شکرگذاری برای مایکل فلین ، مشاور سابق امنیت ملی ترامپ ، شامل دروغ های او به FBI ، همه موارد تحت توافق نامه شناسایی قبلی او ، و “همه جرایم احتمالی ناشی از واقعیت ها و شرایطی که با تحقیقات مشاور ویژه سابق رابرت مولر شناخته شده ، شناسایی شده و یا به هر روشی در ارتباط است.

رئیس جمهور اندرو جانسون تمام کسانی را که در کنفدراسیون در طول جنگ داخلی شرکت کردند ، عفو کرد. رئیس جمهور جیمی کارتر به مردانی که در طول جنگ ویتنام از خدمت سربازی فرار کردند ، بخشش بدون قید و شرط کرده است. و از همه معروف تر ، رئیس جمهور جرالد فورد برای رفتار خود در رابطه با رسوایی واترگیت ، که منجر به استیضاح پارلمان شد ، به ریچارد نیکسون “عفو کامل ، رایگان و مطلق” داده است.

بنابراین این ایده که عفو می تواند “پیشگیرانه” باشد غیر قابل انکار است.
منبع: green-chapter.ir

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum html nullednulled themes