[ad_1]

Alejandro Majorcas ، اولین آمریکای لاتین که به کابینه رئیس جمهور منتخب جو بایدن انتخاب شد ، ریاست دپارتمان امنیت داخلی را بر عهده خواهد داشت که انتظار می رود سیاست مهاجرتی رئیس جمهور دونالد ترامپ را به شدت تغییر دهد و همچنین مایورکا را در خط مقدم دولت ضد تروریسم قرار دهد. استراتژی

در صورت تأیید سنا ، مایورکاس اولین آمریکای لاتین و اولین مهاجر رئیس وزارت امنیت داخلی خواهد بود. بالاترین رتبه آمریکایی کوبایی در دولت اوباما ، مایورکا ، معاون وزیر امور خارجه وزیر امور خارجه در آن زمان جو جانسون ، و پیش از این مدیر خدمات شهروندی و مهاجرت ، بخشی از DHS بود که بر تابعیت و سایر مزایای مهاجرت نظارت می کند.

در صورت تأیید ، مایوركاس سومین آژانس بزرگ كشور را از نظر تعداد كاركنان پس از حملات تروریستی 11 سپتامبر 2001 كه چندین آژانس كوچكتر مانند گمرك و حفاظت از مرز ، امنیت حمل و نقل ، گارد ساحلی و سرویس مخفی را اداره می كند ، به عهده خواهد گرفت.

دولت ترامپ با بیش از 400 اقدام اجرایی – از جمله عدم پذیرش ورود به پناهجویان ، گرفتن فرزندان از والدین در مرز و محدود کردن سفر مسلمانان به ایالات متحده ، سیستم مهاجرتی این كشور را به شدت دگرگون كرده است.

فشار بر دولت بایدن برای اقدام سریع درمورد مهاجرت و عمل به وعده های خود در پی این کارزار ، مانند برداشتن ممنوعیت سفر و حمایت از مهاجران جوان موسوم به رویاپردازان ، و اقدامات مشابه در 100 روز اول دولت او.

بیشتر سیاست های مهاجرتی ترامپ کار مشاور وی استیون میلر است که اعتقادات ملی گرایان سفیدپوست را در نامه های الکترونیکی که سال گذشته به مرکز جنوبی فقر درز کرده است استناد و ترویج می کند.

دو منشی اول امنیت ملی ترامپ جان کلی و کرستن نیلسن بودند. کلی رئیس ستاد ترامپ شد و نیلسن جای او را گرفت. هر دو پس از شرایط پرفراز و نشیب استعفا دادند ، از جمله ، تحت نظر نیلزن ، سیاست بحث برانگیز جدایی خانواده.

تابستان امسال ، دفتر رئیس حسابداری دریافت که چاد ولف ، سرپرست دبیر DHS ، از نظر قانونی صلاحیت انجام این شغل را ندارد.

مایورکا: ایالات متحده به او “پناهندگی” می دهد

مایورکا ، که روز سه شنبه 61 ساله می شود ، در هاوانا متولد شد ، اما خانواده او هنگام کودک بودن فرار کردند. بر اساس گزارشی از جروزالم پست ، پدر وی در کوبا با ریشه های سفاردی متولد شد و مادرش یک یهودی رومانیایی است که از هولوکاست فرار کرد. وی گفت که ریشه خانواده اش مدت هاست که هویت او را شکل می دهد.

مایورکاس روز دوشنبه در توئیتی نوشت: “وقتی من خیلی جوان بودم ، ایالات متحده به من و خانواده من پناهگاه داد.” “من اکنون به عنوان وزیر DHS معرفی شده ام و محافظت از همه آمریکایی ها و کسانی را که به دنبال زندگی بهتر برای خود و عزیزانشان از آزار و اذیت فرار می کنند ، تماشا می کنم.

سناتور باب منندز ، DN.J. ، که یک آمریکایی نیز از کوبا است ، مایورکاس را “یک انتخاب هوشمندانه و طبیعی” برای اداره DHS خواند.

منندز در بیانیه ای گفت: “او تجربه موضوعی تمیزکاری را پس از سیاست های فاجعه بار و غیرانسانی مهاجرت که زندگی و خانواده های دولت ترامپ را از هم پاشید ، به عهده گرفت.”

ال کاردناس ، رئیس سابق GOP فلوریدا و اتحادیه محافظه کاران آمریکا ، در این باره گفت توییت کردن“این همین است. تغییری که ما به آن نیاز داریم.

انتخاب بایدن برای مایورکاس ، با وجود سابقه دیپورت به دولت اوباما ، توسط چندین گروه حامی مهاجران پشتیبانی شد. مایورکا پس از بررسی اوباما در سیاست اخراج خود و تأیید مجوز DACA ، در سال 2013 معاون وزیر DHS شد. اخراج از طریق مهاجرت و اجرای گمرک انجام می شود. مایورکا از سال 2009 تا 2013 خدمات شهروندی و مهاجرت را مدیریت کرد.

مایورکا در تشکیل DACA ، برنامه دوران اوباما که به جوانان مهاجر فاقد وضعیت قانونی اجازه می دهد به طور قانونی در این کشور بمانند و بدون ترس از اخراج از کشور کار و تحصیل کنند ، کمک کرد. ترامپ تلاش کرد این برنامه را به پایان برساند ، اما توسط دادگاه ها متوقف شد.

حدود 800000 بزرگسال جوان در این برنامه شرکت می کنند و در اوج خود بیش از 1 میلیون نفر هستند.

گریس مارتینز ، مدیرعامل United We Dream ، شبکه ای که از مهاجران جوان محافظت می کند ، گفت: “Alejandro Mallorca شخصی است که ما برای اجرای DACA با او همکاری نزدیک داشته ایم.”

مارتینز گفت که او و دیگر طرفداران مهاجر به دنبال یک منشی DHS برای لغو سو ab استفاده هایی هستند که DHS و گمرک و مرزبانان “در چهار سال و دهه گذشته در مورد مهاجران بدون سند” داشته اند.

گروه های آمریکای لاتین بایدن را تحت فشار قرار دادند تا اسپانیایی ها را در چندین سمت کابینه معرفی کند تا تعداد جمعیت آمریکای لاتین در ایالات متحده را نشان دهد. لاتین ها در انتخابات 3 نوامبر کمی بیش از 2 بر یک به بایدن رای دادند.

برخی از گروه های آمریکای لاتین مایورکاس را تأیید کردند و نام او را در لیست کابینت های بالقوه اسپانیایی تبار که به تیم انتقال بایدن داده شد ، وارد کردند. خاویر بسرا دادستان کل کالیفرنیا نیز کاندید شد.

طبق گزارش DHS برای Mayorkas ، وی نقش مهمی در توسعه استراتژی ها و حمایت های ملی امنیت سایبری و رهبری مذاکرات توافق نامه های امنیت سایبری با اسرائیل و چین داشته است.

وی هنگامی که ایالات متحده روابطی را که توسط ترامپ معکوس شده بود برقرار کرد ، هیئت اوباما را به کوبا هدایت کرد. او به جروزالم پست گفت که برای کار در DHS در مبارزه با یهود ستیزی بسیار عالی است.

در DHS ، او همچنین دفتری برای خدمات مشتری و مشارکت های عمومی تاسیس کرد و دید بخش تقلب و امنیت ملی را افزایش داد.

در آن زمان مایورکا مدیر CIS بود ، هزینه های درخواست کمک مهاجرت افزایش می یابد ، اما هزینه های درخواست تابعیت افزایش نمی یابد ، زیرا “درخواست و گرفتن تابعیت آمریکا شایسته توجه ویژه ای است”.

مایوركاس هنگامی كه به عنوان معاون وزیر DHS و همچنین رئیس خدمات شهروندی و مهاجرت معرفی شد ، مراحل تأیید سنا را طی كرد. وی با رای 54-41 به عنوان مقام شماره 2 DHS تأیید شد ، هیچ جمهوری خواهی به وی رأی نداد ، از جمله دو آمریکایی کوبایی آمریکایی ، سنسور مارکو روبیو از فلوریدا و تد کروز از تگزاس.

در آن زمان ، وی برای برنامه ویزایی که اجرا می کرد تحت تحقیق بود. مشخص نشده است که وی فعالیت غیرقانونی انجام داده است ، اما به دلیل تأثیر ناعادلانه در صدور ویزا مورد انتقاد قرار گرفته است.

مایورکا کار خود را به عنوان دستیار وکیل آمریکایی در کالیفرنیا آغاز کرد و بعدا جوانترین وکیل آمریکایی در این کشور شد.

NBC Latino را در فیس بوک دنبال کنید ، توییتر و اینستاگرام.[ad_2]

منبع: green-chapter.ir