اولویت سازمان حفاظت محیط زیست کشور حفاظت از منابع زیستی استمعاون اکولوژیکی رئیس جمهور:

اولویت سازمان حفاظت محیط زیست کشور حفاظت از منابع زیستی است
وی با بیان اینکه آینده متعلق به کشورهایی است که تنوع زیستی بالایی دارند و با حفظ آن می توانند به بهترین نحو از آن استفاده کنند، گفت: اولویت سازمان حفاظت محیط زیست کشور حفاظت از منابع زیستی است. و در کنار حفظ این منابع، توسعه و اجرای برنامه های دولت را نیز مد نظر دارد.
حسن اکبری در مراسم تکریم و معارفه مدیران کل حفاظت محیط زیست استان کردستان با اشاره به اینکه همه از وضعیت زیست محیطی کشور اطلاع دارند، افزود: فرونشست دشت ها، افزایش فرسایش بادی، آلودگی هوا دفن زباله، افزایش تجمعی سیلاب ها، نابودی حیات وحش و جنگل ها از مهمترین مشکلات زیست محیطی کشور است.
وی با اشاره به اینکه طی سالیان گذشته بیش از 70 درصد از جمعیت گونه های وحشی شناخته شده در کشور را از دست داده ایم، افزود: بخشی از سرمایه های زیستی از بین رفته است و باید برای حفاظت از بقیه تلاش کنیم.
معاون محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی سازمان حفاظت محیط زیست ایران افزود: کم آبی و مشکلات خاک زنگ خطری است که باید رفتار و روش خود را نسبت به محیط زیست تغییر دهیم.
وی تصریح کرد: ادارات کل محیط زیست استان ها نباید فعالیت خود را صرفاً به مناطق حفاظت شده محدود کنند و هر جا تخریب منابع وجود دارد باید پاسخگو باشند چرا که منجر به آلودگی می شود.
اکبری با اشاره به اینکه توسعه دهندگان نیز خواهان حفظ و حراست از محیط زیست هستند و فقط باید به آنها اطلاعات لازم داده شود و به درستی هدایت و هدایت شوند، تصریح کرد: اگر امروز در کنار حفاظت از محیط زیست تذکرات و هشدارهای لازم را ندهیم. محیط زیست را نادیده گرفته ایم
کمال حسینی معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کردستان نیز با اشاره به اینکه حفظ و حراست از منابع طبیعی یکی از وظایف مهم مردم است، گفت: در این استان سیاست کلی مبتنی است. در مورد توسعه پایدار
وی با اشاره به اینکه تامین نیازهای اساسی جامعه با تاکید بر حفظ منابع و انتقال آن به نسل های آینده از اولویت های ما است، تصریح کرد: در کردستان خطوط توسعه در حال شکل گیری است و اجرای پروژه های بسیاری در این زمینه جهت گیری مبتنی بر توسعه پایدار است. معاون هماهنگی مسائل اقتصادی استاندار کردستان گفت: یکی از مطالبات به حق مردم استان استفاده از نیروهای این استان در دستگاه های حاکمیتی سازمان ها در سطح کشور است.آیا شما این مقاله را دوست دارید؟


(1)


(0)


مطالب مرتبط اخیرنظرات بینندگان در مورد این مقاله


نظر شما در مورد این مقاله

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum html nullednulled themes