[ad_1]

پس از ماه ها نزاع بین اداره مشاغل کوچک و سازمان های خبری به دنبال کسب اطلاعات در مورد افرادی که از برنامه های تخفیف همه گیر بهره مند شده اند ، این آژانس سه شنبه شب مجموعه گسترده ای از داده ها را در مورد هر مشاغل کوچک که برنامه محافظت از حقوق و دستمزد دریافت کرده اند منتشر کرد ( وام PPP) یا فاجعه ای با خسارت اقتصادی (EIDL).

این داده ها نشان می دهد که کامل ترین حسابداری تاکنون برای بیش از 700 میلیارد دلار وامهای بخشوده شده که در بهار توسط کنگره و دولت ترامپ برای هزینه های قابل قبول ، از جمله حقوق ، اجاره ، آب و برق و پرداخت وام ارائه شده است.

تجزیه و تحلیل اولیه توسط NBC News ، یکی از یازده اتاق خبری که درخواست انتشار داده ها را ارائه داده است ، سوالاتی را در مورد انصاف و توزیع وام ایجاد کرد. املاک متعلق به سازمان ترامپ و همچنین داماد رئیس جمهور دونالد ترامپ ، جارد کوشنر در شرکت های کوشنر ، از این برنامه بهره مند شدند. داده ها نشان می دهد:

  • بیش از 25 وام PPP به ارزش بیش از 3.65 میلیون دلار توسط ترامپ و کوشنر با پرداخت اجاره به این مالکان به شرکت هایی با آدرس املاک و مستغلات داده شده است. پانزده مورد از این املاک گزارش کردند که فقط یک شغل ، صفر شغل یا اصلاً بدون تعداد حفظ کرده اند.
  • وام های املاک و مستغلات ترامپ و کوشنر شامل وام 2،164،543 دلاری به Triomphe Restaurant Corp. واقع در هتل و برج ترامپ بین المللی در نیویورک است. این شرکت گفت این پول قرار نیست مشاغلی را حفظ کند. بعداً بسته شد
  • شرکتی به نام LB City Inc که در هتل Kushner Bungalow واقع در Long Branch ، نیوجرسی واقع شده است ، 505،552.50 دلار وام دریافت کرد که با استفاده از آن 155 شغل را نجات داد.
  • دو مستاجر در خیابان 725 5 ، برج ترامپ بیش از 100000 دلار دریافت کرده و فقط سه شغل را حفظ کرده است.
  • چهار مستاجر متعلق به خیابان 5 کوشنر 666 بیش از 204000 دلار هزینه کردند و فقط شش شغل را حفظ کردند.

همچنین برخی علائم نگران کننده از سو signs مدیریت در انتشار داده ها در سه شنبه شب وجود دارد. بیش از 100 وام به شرکت هایی اعطا شده است که نام شرکتی ندارند ، در لیست “بدون نام موجود است” یا خطاهای احتمالی ورود اطلاعات را نشان می دهند ، مانند نام هایی که به نظر می رسد دارای تاریخ هستند یا شماره تلفن ها. به نظر می رسد بیش از 300 شرکت بیش از 10 میلیون دلار وام از طریق شرکت های تابعه خود دریافت کرده اند. کسب و کار این بود که بیش از 10 میلیون دلار به ازای هر بنگاه اقتصادی دریافت نکنید ، مگر در صنایع غذایی ، هتل یا هتل.

این یافته ها بلافاصله باعث نگرانی گروه های پاسخگویی دولت شد.

“ماهها و وعده های محقق نشده بعد ، حکم دادگاه برای آزادی این چهره های اصلی در حالی که دولت ترامپ در آستانه خود است ، یک چشم پوشی شرم آور و سو mis مدیریت آشکار برنامه ای است که میلیون ها کارگر و مشاغل کوچک مجبور به گذراندن آن شدند این همه گیری است. “در بیانیه ای كایل هریگ ، رئیس Accountable.US ، یك ناظر گزارش ، گفت.

قصد اصلی

هدف برنامه های PPP ، که در ابتدا توسط کارمندان بیان شد ، کمک به پرداخت حقوق مشاغل کوچک بود که تحت تأثیر اقدامات انسداد ویروس کرونا مبارزه می کنند. این وام ها برای ایجاد پلی در تابستان برای آنچه او امیدوار است بتواند باعث بهبود شرایط اقتصادی و بهداشتی در پاییز شود ، در نظر گرفته شده بود.

اما تقریباً از همان ابتدا ، برنامه ها ، به ویژه برنامه PPP ، انتقاداتی را نسبت به نحوه مدیریت و ابلاغ آنها و منصفانه بودن آنها برانگیخته است.

در ابتدا ، بانک های بزرگ ملی فقط به مشتریانی که با آنها پیوند وام دهی موجود داشتند ، وام می دادند. مشاغل متعلق به افراد رنگین پوست و بدون روابط بانکی قوی ، دسترسی محدودی پیدا کرده و آنها را مجبور به یافتن راه های دیگر تأمین مالی می کنند. همچنین این سوال دائمی وجود داشت که آنچه “تجارت کوچک” را به عنوان لابی هتل و رستوران تعریف می کند ، حداکثر تعداد کارمندان را به 500 نفر افزایش می دهد ، حتی اگر بیش از 98 درصد مشاغل کوچک در آمریکا کمتر از 100 کارمند دارند.

دولت سعی کرد به شکایات ، مانند اختصاص یک روز فقط برای بانک های کوچکتر شهرداری برای درخواست وام پاسخ دهد. اما حتی این امر بر سیستم های رایانه ای SBA غلبه دارد. همه این تضادها باعث افزایش فشار برای شفافیت شده است.

اما برخلاف کمک های مالی قبلی دولت ، آژانس قبلاً نسخه های کم جزئی تری را منتشر کرده بود که به دلایل حفظ حریم خصوصی ، نام شرکت ها و آدرس وام گیرندگان کمتر از 150 هزار دلار وام را حذف می کرد. و به جای مقادیر خاص وام ، وام ها در محدوده ای ذکر شده بودند.

پاسخ های مختلط

SBA وقتی سه شنبه شب اطلاعات خود را منتشر کرد از این برنامه با این برنامه دفاع کرد.

سخنگوی SBA در بیانیه ای همراه با بیانیه گفت: “برنامه های وام امداد COVID از نظر تاریخی موفق SBA به میلیون ها مشاغل کوچک و ده ها میلیون کارگر آمریکایی در هنگام نیاز بیشتر کمک کرده اند.”

اما در حالی که گروه های گزارش دهنده دولت داده ها را اواخر شب الک می کردند و آنها را در پایگاه های اطلاعاتی عمومی مانند SearchPPP.com بارگذاری می کردند ، ابراز تأسف از آنچه برای بسیاری از مشاغل کوچک اتفاق افتاده بود ، که بخشی از آن به دلیل مدیریت ضعیف برنامه بود.

هریگ گفت: “فقط اکنون – پس از مجبور شدن دست او ، صدها هزار مشاغل کوچک ورشکسته شده و میلیون ها دلار مالیات دهندگان به هدر رفته است – این دولت پرده هایی را برای افشای سو abاستفاده های پشت صحنه کشیده است.” “آمریكایی ها لیاقت داشتن یك برنامه باز و شفاف حمایت از مشاغل كوچك را داشتند كه این همه گیری شروع شد و هر برنامه جدیدی برای حمایت از مشاغل كوچك باید از آخرین شکست های این برنامه بیاموزد.”[ad_2]

منبع: green-chapter.ir

ایندکسر