اگرچه رایحه ی اسانس های صنعتی مشابه گیاهان و طعم دهنده های میوه ای مانند اسانس توت فرنگی می باشد ولی خوراکی نیستند و قابل استفاده در صنایع غذایی نمی باشند. عطرها با اینکه خیلی متفاوت هستند اما در ساخت شان معمولا از یکسری رایحه های اصلی استفاده می شود، رایحه هایی مثل عطر گل ها، رایحه های شرقی، ترکیب گل و رایحه های شرقی، چوب صندل و میوه ها جزو اصلی ترین ها هستند. اسانس ها در صنایع گوناگون مورد استفاده قرار می گیرند که مهمترین آنها صنایع شوینده می باشد.

نه تنها از ریزوم (بخش زیر زمینی زنجبیل) به عنوان ادویه در آشپزی استفاده میشود بلکه در طب سنتی نیز کاربرد فراوانی دارد. زنجبیل منبع مواد معدنی است اما میزان سدیم آن کم است. البته عرق، دم کرده و یا افشرهی خوراکی نعنا نیز وجود دارد که میتوانید از خواص آن بهرهمند شوید. استفاده از این روش ها به نوع گیاه و همچنین صنعتی که از اسانس استفاده می شود بستگی دارد و با بکارگیری دستگاه های متفاوتی این کار را انجام می دهند.

بهتر است که از برگهای خشک این گیاه استفاده کنید زیرا عطر و بوی بیشتری دارد. عملکرد این مایع اینگونه است که به طور عمیق پوست را مرطوب می کند و با سطح غلیظ مواد فعال، آن را آبرسانی خواهد خرید اسانس فله کرد. میتوانید پودر زنجبیل را در چای یا شیر نیز بریزید و از عطر و طعم آن استفاده کنید. زنجبیل انرژی زا و نیروبخش است، به هضم غذا کمک و همچنین با سرماخوردگی، سردرد و حالت تهوع مقابله میکند. برای مقابله با حالت تهوع صبحگاهی یک تکه ریشهی زنجبیل را بجوید یا جوشاندهی آنرا تهیه و میل کنید. آن را در یک محل خنک نگهداری کنید و ظرف مدت 3 سال از تاریخ تولید آن استفاده کنید.

از آن ها در عطر، مواد آرایشی، صابون و سایر محصولات، برای طعم دادن به غذا و نوشیدنی و افزودن رایحه به بخور و محصولات تمیز کننده خانگی استفاده می شود. نقطه اشتعال اسانس ها متفاوت است. اسانس صنعتی یا اسانس عطری را با نام fragrance در عرصه تولید اسانس ها نامگذاری کرده اند.

اگر از نوشتن این مطلب لذت بردید و مطمئنا می توانید اطلاعات بیشتری در مورد فروش اسانس طبیعی لطفا از صفحه ما بخواهید.

ایندکسر

آموزش جاوا اسکریپت یوزرکد