آیا انتخابات ریاست جمهوری جدید طبیعی است؟واشنگتن – بیش از یک ماه پس از روز انتخابات ، بزرگترین داستان سیاسی برای بسیاری از آمریکایی ها این است که رقابت ریاست جمهوری چقدر نزدیک بود. رئیس جمهور منتخب جو بایدن با بیش از 4 امتیاز پیروز شد ، اما نظرسنجی ها و برخی ناظران انتظار پیروزی بزرگتر در محدوده 10 امتیازی را داشتند.

با وجود نگاه طولانی تر ، نزدیکی نسبی مسابقه نباید تعجب آور باشد. این یک انحراف جزئی از روش عملیاتی استاندارد بود. در واقع ، ایالات متحده در حال حاضر در طولانی ترین دوره تک رقمی انتخابات مردمی در مدت زمان طولانی قرار دارد.

پیروزی 4.4 امتیازی بایدن در ماه نوامبر ، دومین پیروزی بزرگ آرا votes توسط هر نامزد ریاست جمهوری از سال 2000 به بعد بود.

سود بایدن از پیروزی جورج دبلیو بوش با 2.5 امتیاز در سال 2004 و باراک اوباما با 3.9 امتیاز در سال 2012 بیشتر است. تنها حاشیه بزرگتر؟ پیروزی چشمگیر اوباما در سال 2008 که تنها یک پیروزی 7.2 امتیازی بر سناتور جان مک کین بود.

نشانه دیگر از نزدیک بودن انتخابات ریاست جمهوری در این قرن: دو مسابقه دیگر – 2000 و 2016 – بین دانشکده های محبوب و انتخاباتی تقسیم شد. ال گور حدود نیم درصد آرا popular عمومی را به دست آورد و هیلاری کلینتون در راه رسیدن به ضررهای مربوطه در سال های 2000 و 2016 با کسب حدود 2 امتیاز رای مردم را به دست آورد.

و نه تنها صدای مردم تنگ است. از زمان انتخابات سال 2000 ، فقط یک بار کاندیدای ریاست جمهوری بیش از 30 ایالت را در کالج انتخاباتی برگزار کرده است: جورج دبلیو بوش در سال 2004 موفق به کسب 31 ایالت شد.

از نظر ناظر گاه به گاه ، 30 کشور ممکن است خیلی زیاد به نظر برسند. به هر حال ، این بیش از نیمی از 50 است. اما یک پیروز رئیس جمهور 30 ​​ایالت یک اتفاق معمول بود.

از سال 1980 تا 1992 ، هر یک از برندگان در شهرهای ریاست جمهوری بیش از 31 ایالت را در راه کاخ سفید تصرف کردند. سلطه 49 ایالت رونالد ریگان بر والتر موندال کاملاً مشهور است ، اما ریگان در سال 1980 نیز 44 ایالت را به دست آورد. جورج اچ. بوش در سال 1988 در 40 ایالت پیروز شد. و در سال 1992 ، بیل کلینتون هنگام پیروزی 32 ایالت را به این کشور منتقل کرد. بوته.

در حقیقت ، از سال 1920 تا 1992 (این 19 انتخابات ریاست جمهوری با شرکت برندگان حزب دموکرات و حزب جمهوریخواه بود) ، برنده ریاست جمهوری سه بار کمتر از 32 کشور – در سالهای 1948 ، 1960 و 1976 را به ارمغان آورد. پیروزی ها ، که اکنون نادر هستند ، زمانی عادی بودند.

این ایده به شما می دهد که انحراف از زمان فعلی تقسیم شده نسبت به قاعده معمول سیاسی چقدر بزرگ است. اما یک روش دیگر برای اندیشیدن در مورد آن وجود دارد: هر انتخابات ریاست جمهوری از سال 1988 توسط حوزه های تک رقمی در آرا popular عمومی تصمیم گیری می شود. این نه انتخابات ریاست جمهوری پیاپی است.

آخرین باری که این کشور چنین مسابقات نزدیک داشته است؟ شما باید بیش از یک قرن به دوران بازسازی برگردید.

از سال 1876 تا 1900 ، هر یک از هفت مسابقه ریاست جمهوری تک رقمی تصمیم گرفته شد و برخی از این نژادها واقعاً باریک بودند. سه رای با کمتر از یک درصد آرا popular مردم حل شد. و لازم به ذکر است که این آخرین دوره در تاریخ ایالات متحده است که تصمیمات جداگانه ای را برای رای گیری / رای گیری در انتخابات در 1876 و 1888 ایجاد کرد.

این شباهت بسیار زیادی به تقسیم بندی امروز دارد ، اما بسیار متفاوت از تاریخ ریاست جمهوری این کشور از سال 1900 تا 1984 است که روابط رای دهندگان با یکی از احزاب بسیار کمرنگ به نظر می رسید.

دوره 1956 تا 1972 را در نظر بگیرید ، وقتی دویت آیزنهاور جمهوری خواه با بیش از 15 امتیاز آرا popular عمومی را به دست آورد ، لیندون جانسون دموکرات با بیش از 22 امتیاز و سپس ریچارد نیکسون جمهوریخواه با بیش از 23 امتیاز برنده شد. بعداً ، در سال 1928 ، هربرت هوور جمهوری خواه با 17 امتیاز ریاست جمهوری را به دست آورد و چهار سال بعد ، فرانکلین روزولت ، دموکرات ، با تقریبا 18 امتیاز آن را به دست آورد. امروزه این تغییرات تقریباً غیرممکن احساس می شود.

س hereال اینجا دو برابر است.

نخست ، رقابت های نزدیک در دو دهه گذشته در انتخابات ریاست جمهوری به یک قاعده تبدیل شده است. هرکسی که انتظار انفجار در سال 2020 را داشت انتظار چیزی غیرمعمول را داشت ، مخصوصاً علیه رئیس جمهور فعلی. مجاورت انتخابات برای بیش از 20 سال نشان می دهد که کشور چقدر تقسیم شده است.

ثانیاً ، این اختلافات عمیق دستیابی به هر دو طرف را دشوار کرده است. ایالات متحده یک کشور بزرگ است ، و تغییر واقعی نیاز به اختیار از طرف رای دهندگان دارد – پیروزی های بزرگ ریاست جمهوری و حاشیه کنگره برای هر دو کشور. و به نظر می رسد در حال حاضر این راهی نیست که کشور داشته باشد.

طی چهار سال گذشته ، رای دهندگان به ماهیت تقسیم شده ایالات متحده توهین کرده اند. بسیاری به طور خاص به کاخ سفید به عنوان مشکل اصلی اشاره کردند و تغییر در رهبری را در سال 2020 انتخاب کردند. این تغییر در ژانویه اتفاق می افتد ، اما تقسیمات اصلی همچنان باقی است.


منبع: green-chapter.ir

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum html nullednulled themes