مشخصات این الکترود : آلیاژهای مقاوم در برابر خوردگی مقاوم در برابر خوردگی و دوبلکس برای جوشکاری آلیاژهای ضد زنگ آستنیتیفرتیک از کروم 22٪، 5٪ Ni، 3٪ Mo. الکترودهای سخت کاری سطحی در برند TOUCHWELD با نام ARMOR E شناخته می شوند و برای سخت کاری سطحی و تعمیر قطعات استفاده می شوند. اکثر الکترودهای ph متر الکترودهای ترکیبی هستند . الکترود قابل استفاده: 1.2 – 3.2 میلی متر. گفتنی است که برای الکترود ایساب 7018 قوس کوتاه لازم می باشد. الکترود قلیایی که برای جوشکاری اتصالی فولادهای معمولی ساختمانی، مخزن سازی، کشتی سازی و لوله مناسب میباشد. الكترودي روتيلي جهت سخت كردن سطحي بخصوص براي استفاده ترانسفورماتورهاي كوچك كه داراي ولتاژ مدار باز نسبتا پاييني مي باشند مناسب است به نحوي كه فلز جوش آن تا دماي ۵۰۰ درجه سانتيگراد در مقابل نرم شدگي مقاومت مي كند. این لایه در مقابل رطوبت و هوا نفوذ ناپذیر است و فلز زیرین را کاملا محافظت می کند، ضمنا در هنگام خراشیده شدن به سرعت بازسازی می شود. برای چسبندگی انها به سیم جوش از سیلیکات سدیم استفاده می کنند و تمام ترکیبات شیمیایی پوشش الکترودها هر کدام به تنهایی نقش مهمی را در جوشکاری ایفا می کنند که مهمترین انها محافظت ناحیه جوش از اکسیداسیون ، یکنواخت و پایدار کردن قوس الکتریکی و ایجاد ترکیبات معین در ناحیه جوش می باشند.

الکترود وسیم جوش ضد سایش
این فولاد بهتر از همه است زیرا دارای تمام خواص جوشکاری و آبدهی می باشد. یک الکترود از دو عنصر اصلی تشکیل شده است . باید بگوییم که یک لایه محافظ نازک از اکسید کروم که روی سطح فولاد تشکیل می شود حاوی بیش از %12 کروم می باشد. در تکنیک جوشکاری GMAW یا MIG، الکترود از نوع مصرفی بوده و گاز محافظ نیز عمدتا هلیوم و آرگون می باشند؛ اما در ایران این گاز محافظ معمولا گاز کربن دی اکسید بوده و در صنعت به جوشکاری CO2 معروف است. اما در صورتی که برای جوشکاری از گازهایی مثل گاز آرگون استفاده شود به جای حرف E از RG استفاده می کنند و شماره ها مانند همان شماره های بعد از حرف E می باشند. برای موارد ضخامت بالا باید برای افزایش سرعت جوشکاری و کاهش تنشهای پسماند از الکترودهای باجایگزینی بالا استفاده نمود . نوشتن مواردی که در بالا به آن اشاره شد, فروش الکترود ضد سایش در دمای بالا روی پاکت مطابق بیشتر استانداردها اجباری است.

ترکیب شیمایی این الکترود مشابه E 308بوده وفقط در مقدار کربن موجود ترکیب جوش حاصل از آن کمی بیشتر از E308 است .مقدار کربن در حدود ۰.۰۸ – ۰.۰۴ % علاوه بر افزایش استحکام ، مقاومت در برابر خزش (creep) به ویژه در درجه حرارت های بالا را تا حدودی زیاد ارتقاء می بخشد . الکترودهای جوشکاری مس بیشتر از آلیاژ، مس و قلع و فسفر ساخته شده است. این نوع جوشکاری مناسب افراد با تجربه است. این محصول برای جوشکاری فولادهای 305 ، 304 ، 302 و AISI 301 مناسب است. بنابراین برای انتخاب الکترود جوشکاری مناسب باید انواع آن و کاربردهایشان را بشناسیم. فلاکسی الکترودهای کم هیدروژن دارای مقادیر بسیار کمی هیدروژن می باشد و از آن برای فولادهای پرکربن استفاده می گردد. E7018 و E7028 در ذمره الکترودهای کم هیدروژن هستند. الکترود. نماینده فروش الکترودهای WTW آلمان ، نمایندگی کمپانی HACH آلمان. این الکترود با پاشیدن متوسط در همه حالات به آسانی جوش می خورد. جوش دادن با این الکترود بسیار آسان است و سرباره آن بخوبی پاک می شود – قوس آرام دارد – گرده جوش تمیز است و حالات مختلف را با شدت جریان ثابت بخوبی جوش می دهد. الکترود با روپوش متوسط روتیلی برای جوشکاری فولادهای معمولی در ساختمان اسکلت های فلزی – خرپاها – پل سازی – در و پنجره سازی – ورق کاری و سایر کارهای آهنی – این الکترود را می توان برای جوشکاری درهمه حالات ( عمودی – افقی – و بالاسر ) استفاده نمود.

برای فلزات با کربن معادل بالای 0.35% فقط مجاز به استفاده از الکترودهای قلیایی هستیم . حضور این گازها در قوس الکتریکی با قدرت (یونیزه شدن) بالا ایجاد ولتاژ بالای قوس کرده و در نتیجه انرزی تولید شده بالا بوده و موجب نرخ بالای سوختن Burn – off rate و عمق نفوذ جوش خوب می شود . به دلیل میزان دود و بخار ایجاد شده در حین این فرآیند جوشکاری، معمولا بهتر است در محیط های بیرونی یا در زیر هودهای تهویه صنعتی مورد استفاده قرار گیرد. هر دو جریان ac و dc در جوشکاری با الکترود روپوش دار مورد استفاده قرارمی گیرد با این تفاوت که. این الکترود دارای قوس آرام است و آسان هدایت می شود جنس جوش متراکم و بدون خلل و فرج بوده سخت و پر مقاومت می باشد و عملیات حرارتی لازم ندارد ولی به هر صورت با آن عملیات سخت تر خواهد شد. به همین ترتیب سیم جوش با حرارت حاصل از اهرم جوشکاری ذوب شده و فضای خالی را پر خواهد کرد. سیم جوش ضد سایش. کیفیت رول رولز تولید کنندگان & صادر کننده – خرید رول سنگ شکن کاربید تنگستن سنگ شکن ضربه ای مقاوم در برابر سایش از چین سازنده. این فولادها در مواردی که استحکام و تافنس بالا مد نظر باشد جایگزین فولادهای ساده کربنی می شوند.

ایندکسر

آموزش جاوا اسکریپت یوزرکد